Údržba všech typů disků kol a pneu.
Od brasel
#6671
zdravim tak sem koupil toto a nejprve sem to nastrikal na kola ktera nebyla nikdy cistena jen pripravkama z globusu,ktera nepomohla ,jako nechapal sem fakt to funguje tedy je to jediny produkt co sem koupil tak nemohu posoudit zda jsou i lepsi produkty ale tenhle mne dostal ,hledal sem nejake info a toto bylo doporuceno ,jeste bych potreboval moje kola vylestit mam lakovane so my muzete doporucit moc dekuji vsem ,nechtel sem zakladat nove tema ale nenasel sem tu tento produkt :) ;)
Uživatelský avatar
Od Kmoda
#6672
Škoda že na tenhle produkt někdo neudělá nějakou recenzi i s fotkama před a po,jak se s tím dělá atd. Už jsem na něj koukal že bych si to koupil. Tady plno lidí plácá na kola třeba drahý IronX...
Od Detis
#6701
Tak hlavně IronX je úplně jiný produkt, který složí jen za rozpouštění polétavé rzi. Před použitím IronX vždy vyčistit kola čističem a až pak teprve aplikovat. Samozřejmě na suché kola.
Od petr-kucera
#6796
Tak jsem koupil gel a otestoval jsem jej na kolech, které nebyly prakticky nikdy pořádně umyté.

Upřímně řečeno, po první aplikaci jsem si nebyl jistý, jestli to co se objevilo pod vrstvou "bordelu" je lak nebo už je to kolo i bez laku :D

Žere to fakt všechno - umyl jsem s tím nečistoty, které jsem nebyl schopný dostat dolů ničím jiným - tak cca 5 let zaschlý a zapečený brzdný prach atd.
Jediné, co na kolech zůstalo, tak kousky asfaltu, to se mi tím nepodařilo dostat dolů, ale možná když budu opakovat aplikaci a nechám déle působit, tak půjdou i ty.

Gel je v základu celkem hustý (maximální poměř ředění je 1:5). Já to ředil tak podle oka, aby to šlo hezky aplikovat, ale zase moc nekypalo kolem.


Počkám, než kola zase slušne zaprasím a pak nahodím nějaké fotky. ;)
Od jirka mz
#6910
Chci si pořídit nějaký přípravek na kola, momentálně mám už skoro prázdnej spray z lidlu a musím říct že nefunguje špatně ale se zažranou špínou zezadu na paprscích(je to vidět jen když sou kola dole což je většinou jen při přezouvání letní/zimní) si neporadí, díval jsem se právě na Valetpro Blue Gel Wheel a Valetpro Bilberry Safe Wheel
je mezi nimy nějaký výrazný rozdíl krom 100,- v ceně a poradí si některý z nich s tou zapečenou špínou? Je možno oba nanášet rozprašovačem?
Od jirka mz
#6919
takže ten gel je nějaká "kyselina"? je to něco jako ten "slavnej" iron-x? původně jsem zvažoval ten ale za tu cenu, ... jak se chová když se něco dostane na lak?
Uživatelský avatar
Od Kmoda
#6920
Nemělo by se stát nic,na alu kolech je taky barva a lak. Jen nevím co by to udělalo s leštěnýma kolama...
Od petr-kucera
#6930
jirka mz píše:takže ten gel je nějaká "kyselina"? je to něco jako ten "slavnej" iron-x? původně jsem zvažoval ten ale za tu cenu, ... jak se chová když se něco dostane na lak?
Vůbec bych se toho gelu nebál. Osobně jsem s tím čistil kola, které nebyly nikdy pořádně umyté, takže brzdného prachu, asfaltu a ostatního bordelu tam bylo požehnaně. Celé ty kola byly v podstatě žluté...dvakrát jsem to přejel tím gelem a kola vypadají jak nikdy před tím.

Nicméně je pravda, že tam, kde ty kola byly hodně žluté, tak zůstaly drobné "mapy"..jakože to na jeden zátah neodstranilo všechno....

Pokud se děsíš, co to udělá, tak to aplikuj na kus jednoho kola a uvidíš...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
Mazda 6 gh

Vypadá to pěkně :thumbup:

Work from samot0506

já chtěl koukat na auto, ale jak si to v mo[…]