ValetPRO Blue Gel Wheel Cleaner

Údržba všech typů disků kol a pneu.
Odpovědět
brasel
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 22 kvě 2013, 08:53

zdravim tak sem koupil toto a nejprve sem to nastrikal na kola ktera nebyla nikdy cistena jen pripravkama z globusu,ktera nepomohla ,jako nechapal sem fakt to funguje tedy je to jediny produkt co sem koupil tak nemohu posoudit zda jsou i lepsi produkty ale tenhle mne dostal ,hledal sem nejake info a toto bylo doporuceno ,jeste bych potreboval moje kola vylestit mam lakovane so my muzete doporucit moc dekuji vsem ,nechtel sem zakladat nove tema ale nenasel sem tu tento produkt :) ;)
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Škoda že na tenhle produkt někdo neudělá nějakou recenzi i s fotkama před a po,jak se s tím dělá atd. Už jsem na něj koukal že bych si to koupil. Tady plno lidí plácá na kola třeba drahý IronX...
VWMysak
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: 23 lis 2010, 18:14

Detis
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 13 čer 2012, 13:42

Tak hlavně IronX je úplně jiný produkt, který složí jen za rozpouštění polétavé rzi. Před použitím IronX vždy vyčistit kola čističem a až pak teprve aplikovat. Samozřejmě na suché kola.
petr-kucera
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 26 čer 2013, 16:00

Tak jsem koupil gel a otestoval jsem jej na kolech, které nebyly prakticky nikdy pořádně umyté.

Upřímně řečeno, po první aplikaci jsem si nebyl jistý, jestli to co se objevilo pod vrstvou "bordelu" je lak nebo už je to kolo i bez laku :D

Žere to fakt všechno - umyl jsem s tím nečistoty, které jsem nebyl schopný dostat dolů ničím jiným - tak cca 5 let zaschlý a zapečený brzdný prach atd.
Jediné, co na kolech zůstalo, tak kousky asfaltu, to se mi tím nepodařilo dostat dolů, ale možná když budu opakovat aplikaci a nechám déle působit, tak půjdou i ty.

Gel je v základu celkem hustý (maximální poměř ředění je 1:5). Já to ředil tak podle oka, aby to šlo hezky aplikovat, ale zase moc nekypalo kolem.


Počkám, než kola zase slušne zaprasím a pak nahodím nějaké fotky. ;)
BMW E39 530D
jirka mz
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 04 kvě 2013, 19:41

Chci si pořídit nějaký přípravek na kola, momentálně mám už skoro prázdnej spray z lidlu a musím říct že nefunguje špatně ale se zažranou špínou zezadu na paprscích(je to vidět jen když sou kola dole což je většinou jen při přezouvání letní/zimní) si neporadí, díval jsem se právě na Valetpro Blue Gel Wheel a Valetpro Bilberry Safe Wheel
je mezi nimy nějaký výrazný rozdíl krom 100,- v ceně a poradí si některý z nich s tou zapečenou špínou? Je možno oba nanášet rozprašovačem?
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

billbery by měl bejt pH neutrál kdežto gel ne, je agresivnější a sundá víc špíny
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
jirka mz
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 04 kvě 2013, 19:41

takže ten gel je nějaká "kyselina"? je to něco jako ten "slavnej" iron-x? původně jsem zvažoval ten ale za tu cenu, ... jak se chová když se něco dostane na lak?
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nemělo by se stát nic,na alu kolech je taky barva a lak. Jen nevím co by to udělalo s leštěnýma kolama...
petr-kucera
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 26 čer 2013, 16:00

jirka mz píše:takže ten gel je nějaká "kyselina"? je to něco jako ten "slavnej" iron-x? původně jsem zvažoval ten ale za tu cenu, ... jak se chová když se něco dostane na lak?
Vůbec bych se toho gelu nebál. Osobně jsem s tím čistil kola, které nebyly nikdy pořádně umyté, takže brzdného prachu, asfaltu a ostatního bordelu tam bylo požehnaně. Celé ty kola byly v podstatě žluté...dvakrát jsem to přejel tím gelem a kola vypadají jak nikdy před tím.

Nicméně je pravda, že tam, kde ty kola byly hodně žluté, tak zůstaly drobné "mapy"..jakože to na jeden zátah neodstranilo všechno....

Pokud se děsíš, co to udělá, tak to aplikuj na kus jednoho kola a uvidíš...
BMW E39 530D
Odpovědět