rez na brzdových kotoučích

Údržba všech typů disků kol a pneu.
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

nevim jak ostatní ,ale mě při každém mytí kompletně oreznou kotouče
stačí pár kapek a před očima to rezne.kotouče jsou origo Audi (a všimnul jsem si ,že to je i na fungl nových autech stejný problém)

celkem mě štve umýt (naleštit kola) a po projetí pár kilometru jsou kola zas zapracený od rzi. :roll:

nejdříve jsem zkoušel než auto osuším ujet pár kilometrů aby se brzdy očistily a pak sušit
výsledek nic moc bud znova orezly ,nebo voda zaschla na laku a byly mapy

ted to řešim auto osušit ,projed se ,vzít ONR a znova umýt kola (ted bez oplachu)


toho odřeného límce si nevšímejte (špatný týden) :mrgreen:

Obrázek
Uživatelský avatar
paveld
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: 28 pro 2012, 23:26

Zkus kotouče Brembo Max, viz:
http://www.brzdybrembo.cz/kotouce-brembo-max-info/

Není to sice takový jak slibujou, taky trochu reznou, ale je to o dost lepší jak u obyč. kovových co reznou okamžitě. Určitě nepozoruju po umytí auta a projetí se nějaký prach ze rzi na kolech.
Bohužel jsem teď nenašel žádnou fotku po umytí, kde by bylo vidět pořádně na kotouč, ale můžu to příště vyfotit.
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

kotouče mam téměř nové ,ty brembo jsou skoro i lacinější než origo Audi :roll:
tak příště :)

ted jsem našel http://www.foerch.cz/product.aspx?p=e6d ... 8e12c20554

nastříkat před mytím a pak se to obrzdí bez rzi na kolech znad by to mohlo fungovat?
Uživatelský avatar
Fuji
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: 27 bře 2013, 12:46
Bydliště: Lovosice

S tímhle taky bojuju, myslel jsem že je to Alu Clearem, ale asi ne. Ještě jsem nezkoušel jinej čistič kol. Je to hnus když někomu vypulíruješ auto a ty rezavé kotouče na tom :( Na S3ce mám teď Brembo Sport a ne těch naštěstí nic není vidět :)
martin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 148
Registrován: 03 dub 2013, 08:45

Zdravím
Mám disky taky od bremba a reznou mi až po delším stání, asi tak po 14 dnech, nemám je ničím ošetřovaný, a nevím jestli bych na ně něco patlal mám rád když mě to brzdí :D
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

asi jediná cesta je po umytí a osušení auta jed pár kilometru at se obrzdí a následně přejed kola detailerem. nebo já je omyji ONR (bez oplachu) ;)
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

To chcete říct,že během mytí vám tak oreznou kotouče,že vám ta rez zašpiní kola? To snad není ani možný :shock:
Uživatelský avatar
pattapuf
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 21 kvě 2012, 20:38
Bydliště: Mompracem
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

No jo, dělaj z toho drama. Kotouč chytne lišku a na první křižovatce je to dole.
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

dole to sice je po prvním silnějším brždění ,ale kola komplet špinavá od rezi :evil:
a není to zrovna málo. zatím se mě osvědčilo po obrždění umýt kola ONR (to už jde rychle ,prakticky jako detailerem)
Uživatelský avatar
pattapuf
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 21 kvě 2012, 20:38
Bydliště: Mompracem
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

Mám tam keramiku a nešpiní nic. Ale vlastně na žádném autě nemám potíže, které popisuješ. A u všech zreznou dřív než auto oschne.
Odpovědět