Jak se starat o mikrovlákna

Mycí rukavice, sušící ručníky, leštící utěrky, molitanové a mikrovláknové aplikátory, kýble, štetce a ostatní pomůcky pro detailing.
Odpovědět
Uživatelský avatar
anyana2
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: 24 bře 2012, 09:01
Bydliště: Plzeň

tak to mi spíš napadá jiná otázka ;) kolik jich perete naráz ? já vždy plnou pračku :D chtěla bych vás vidět ručně, to je tak na valchu ...

jsou i přípravky na mikrovláko určené výhradně a jedině pro praní v pračce
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

krtko03 píše:Tiez som za rucnu pracu :lol:
jj člověk si zanadává jakej je ko... že to pere v ruce :D a za to to přeci stojí :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
HanzGTD
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 02 srp 2011, 18:18

anyana2: To je jasný, že ne moc. Většinou tak 1-5, když je jich potřeba víc, nebo mě to nebaví, tak si je klidně rozložim na víc dní :lol: Do pračky jsem dával Microfibre wash, nic jinýho jsem nezkoušel :) .
Freshly Juiced
harmonica
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2012, 10:30

Chci se zeptat co používáte aby jste se zbavili vosku na mikrovláknu a aplikátorech?
Zkoušel jsem to vyprat ale moc to nepomohlo. Musí se používat nějaké speciální přípravky aby to dokázaly odmastit a zbavit se toho vosku a nebo to mikrovlákno prostě vydrží pár rozleštění a pak je na výhoz? Mám jen obavy abych tim pak nepodřel auto. Díky moc
FanousE46
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: 07 pro 2011, 18:18

Jinak jsem zjistil ze po case po nekolikatem vyprani jsou mikrovlakna tuzsi - proste uz to neni ono. Tak jsem je zkusil letmo procesat kartacem a ejhle - jsou opet jako nova !!
Naposledy upravil(a) FanousE46 dne 05 lis 2012, 14:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

na odstranění vosku z utěrek ideálně vyprat ve speciálním přípravku, ideálně například v kombinaci s dětským tekutým práškem :)
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
Kendik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: 09 zář 2012, 20:18

Na 60 ve woolitu gel mix color a v pohode :)
Hydrant
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 29 pro 2013, 10:02

Taky je peru na 60"C a v pracce klasicky s praskem bez avivaze....je to spatne myslite?
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Pokud myslíš klasický sypký prášek ,tak ten není moc vhodný.
rychleji stárnou mikrovlákna (postupně tvrdnou) a může se stát ,že se prášek nerozpustí a usadí ve vláknech a pak už utěrka neplní funkci jak by měla.

používej tekutý prášek (gel) ,nebo čističe přímo určené na mikrovlákna
velkovevodalix
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 29 led 2013, 00:23

zkoušeli jste někdy dávát MF do sušičky??? když jsem viděl, co vytáhne prachu a bordelu z obyčejného prádla, tak věřím, že z MF vytáhne úplné mračna bordelu... jen nevím, jestli je to vhodné (asi není), že???
Odpovědět