Dlouhé mikrovlákno

Mycí rukavice, sušící ručníky, leštící utěrky, molitanové a mikrovláknové aplikátory, kýble, štetce a ostatní pomůcky pro detailing.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Loomos
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 01 led 2016, 17:37

Zdravim ve spolek :-) jsem začátečník a popřečtení fora i nějakých jiných článků jsem ztracen. Chtěl bych poradit jaký mikrovláknový ručník (i utěrku) s dlouhým vláknem koupit ale aby to byla kvalita/cena aby to nebylo něco předraženého. Další moje otázka směřuje na to zda je lepší krátke nebo dlouhé vlákno. Předem díky :)
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Loomos: Nelze říct jestli je krátké nebo dlouhé vlákno lepší. Každé slouží k něčemu a je k tomu vhodnější. To máš něco jako kdyby byla položena otázka, které pneumatiky jsou lepší? Zimní nebo letní?

Příklad použítí různých délek vláken:
Dlouhosrsté: Stírání leštících past, rozlešťovánů vosků/sealentů...
Krátkosrsté: Čištění oken, leštění kovů...

To neznamená že například na čištění oken nemůžeš použít dlouhosrstou. Můžeš, ale podle mě nedosáhneš takových výsledků jako s krátkosrstou, nebo se více nadřeš.

Sušící ručník bych doporučil Gyeon soft dryer vzhledem k ceně/výkon. Není to nějaká extra třída, ale svojí práci udělá. Může se stát že 1 gyeon soft dryer ti nebude stačit na vysušení auta. Kdyby jsi chtěl lepší kvalitu a trošku si připlatit tak šáhni po MM Dry Me Crazy 62x42cm. Neboj se malého rozměru, někdy se dělá s malým rozměrem lépe než s velkým. Má velkou gramáž 1200gr/m2, takže nasákne hodně vody.

Dlouhosrsté mám nejraději Gyeon Softwipe/Carpro BOA. Jedná se o plus mínus stejné mikrovlákna. Hodně jemné a kvalitní.

Krátkosrsté kvůli ceně bych zašel do KiK a koupil tam.
Uživatelský avatar
Loomos
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 01 led 2016, 17:37

Super všechno to projedu a kouknu :) díky. Otazka nasel jsem tady na forum tuto uterku co si myslis o ni? Microfiber Madness Crazy Pile 40x40cm mikrovláknová utěrka
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Jedná se k velice kvalitní utěrku. Řekl bych jedna z nejlepších co se dá v ČR sehnat. Je to takový luxus, ale prostě si za ní připlatíš. Jestli chceš dopřát svému auto to nejlepší. Jdi do ní. Určitě nebudeš zklamaný.
Frankie
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 05 úno 2015, 19:19

mam summita 800 od microfibre madness a TOP!
Uživatelský avatar
lazi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 89
Registrován: 04 led 2016, 22:04

Já používám tuto: GYEON Q2M SOFTWIPE 60X40CM
Naprostá spokojenost, žádné obšití. Jedinou nevýhodu bych viděl v tmavé barvě, kdy je těžší poznat míru zněčištění. Ale stejně pokaždé proplachuji, tak je to jedno.
Podle mě utěrky GYEON mají nejlepší poměr cena/výkon.

Jinak na základní použití stačí mikrovlákno z Kiku.
Odpovědět