Jak se starat o mikrovlákna

Mycí rukavice, sušící ručníky, leštící utěrky, molitanové a mikrovláknové aplikátory, kýble, štetce a ostatní pomůcky pro detailing.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ka-spel
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 498
Registrován: 18 bře 2013, 22:46
Bydliště: Prostějov
Odeslaná poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

V pračce perete na kolik stupňů a otáček? Používáte i sušičku?

Odesláno z mého JY-G4S pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

40 stupňů, a 800-1000otáček. Sušičku nemám.
Ramirez
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 09 zář 2015, 22:03
Bydliště: Liberec

Používám sušičku. Nastavím to na program sportovní oblečení. Pračku stejně jako pastovic.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jaj tohle se v tomhle konkretnim tematu resilo uz asi 10x
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Tak ja ted vypral poprve v tomhle a vypada to zatim dobre. Došlo mi uz vsechno co jsem mel doma... Koupeno v globusu, ale cenu si ted nevybavuju(urcite to ale nebylo pres 100kc). Vosk to z uterek dostalo krasne, uterky od jinech veci jsem zatim nepral
ObrázekObrázek
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Susicku pouzivam jen na minimum tepla a tak, aby z toho uterky lezly mirne mirne vlhke a nechavam pak doschnout na vzduchu. Nacechra je to pekne, ale nepresusi (pro ty premiove, kde jde rozdil "nacechrani" poznat). Obyc levne uterky proste susim na minimum tepla az "do konce" nebo jen tak na snure, podle toho, co je prihodnejsi :D

Zajimalo by me, jestli nekdo pridavate bily ocet do prani? Lit to do bubnu pracky je asi nesmysl, prihradka na avivaz nevim ktera je 8-) :D Ma nekdo odzkousen nejaky nenarocny postup? Nebo je to blbost a mam se na to vybodnout? :D
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Zdravím,
tak zatím jsem rozhodnut pro test toho Zenit Laguna gel - Sport Outdoor (původně jsem chtěl zkusit gelový Jelen, který je vhodný i pro pračku). Má s ním ještě někdo zkušenosti? Hlavně co se měkkosti (u vysokogramážních utěrek na vosky) týče? :)
Jinak 65Kč za 750ml (uvádí až 21 praní tzn dávkování cca 35 ml/praní)

Také se přidávám s dotazem na ocet (jak u obyč 300-400gsm tak u vysokogramážek kolem 1000gsm)?
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Tak na základě doporučení videí od RAG company jsou postupoval dle jejich návodu:
1) Do kýble nalil teplovu vodu přidal čistící prosředek na mikrovlákno (ZENIT LAGUNA gel Outdoor) - nechal cca půl dne, s tím, že když jsem šel kolem, tak jsem to lehce pomačkal, protočil atd... (voda na konci byla celkem špinavá)
2) Hodil do pračky, nalil čistící prosředek (opět ZENIT LAGUNA gel Outdoor) a místo aviváže přidal bílý ocet (destilovaný jsem nesehnal, použil jsem bílý, čirý, rýžový ocet) - cca 125ml na várku prádla
3) Hodil jsem to pak vše do sušky na nižší teplotu pro outdoor oblečení...
Všechna mikrovlákna jsou krásně měkká... (nechal jsem jedno uschnout přirozeně a je o poznání "hrubší")
Takže za mě takto :)
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

Ocet dávám, vinný nebo jablečný. Množství, tak nějak, aby se neřeklo, a ne půl flašky. A jsou pěkně jemné a jakoby nadýchané. Prášek používám tekutý jelen na předmočení v kýblu, a pak trochu k prášku do pračky, ten používám Perwoll na sportovní/funkční oblečení (Sport active).

Odesláno z mého SM-G955F pomocí Tapatalk
stanpac
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 04 dub 2018, 07:13

Zdravím, chtěl bych se zeptat na pouštění chloupků z mikrovlákna. Obyčejné utěrky z Kiku a z Číny jsem pral v pračce s mýdlem na praní a po následném použití zanechávají maličké chloupky. ValetPro Drying Towel 50x80 cm jsem přepral v ruce v mýdlové vodě a výsledek takový jako u ostatních utěrek. Nejvíce patrné na černé metalíze. Myslíte, že po použití microfibre wash od chemiků se utěrky vzpamatují a nebudou pouštět? Připadně jiná rada? Děkuji mnohokrát:)
Odpovědět