Jak se starat o mikrovlákna

Mycí rukavice, sušící ručníky, leštící utěrky, molitanové a mikrovláknové aplikátory, kýble, štetce a ostatní pomůcky pro detailing.
Odpovědět
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jelen v prášku http://prasky-prani.heureka.cz/jelen-my ... vaci-3-kg/
Používám a mohu určitě doporučit.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Cudl
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 01 čer 2014, 07:46
Bydliště: Kladno

Na práškovýho jelena jsem koukal, ale myslim že na něm bylo napsáno něco jako z bělícím učinkem snad ?
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

Perete sušící ručník po každém použítí,nebo by stačil třeba vymáchat v teplý vodě? zatím jsem je pral.Dík
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

fery: Proboha ne, na co? Když máš správně umyto, tak si do ručníku vlastně utíráš jen čistou vodu. Takže po sušení jen pověsit a nechat uschnout.
Já ručník zásadně nehážu do pračky. Po cca půl roku ho hodím do kýble s teplou vodou. Přidám prací prostředek od Chemical Guys, nechám hodinu a pak ho vymáchám/vyperu lehce ručně.
Častým praním ztrácí ručník hebkost, ale to je tak se všemi mikrovlákny.
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Musíš pravidelně rozčesávat :D
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

Na to jak často prát ručník jsem se ptal proto,že při sušením používám det. sprey a zdá se mně že to v ručníku zůstane.Češu ho taky.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Já peru ručníky po každém použití, protože nikdy není jistota, že nesetřu s vodou i nějaké nečistoty. Nejdéle mám Dry Me Crazy a nijak mu to neubližuje, je stále jako nový (jen trochu obarvený do modra :) )
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

soray píše:Já peru ručníky po každém použití, protože nikdy není jistota, že nesetřu s vodou i nějaké nečistoty. Nejdéle mám Dry Me Crazy a nijak mu to neubližuje, je stále jako nový (jen trochu obarvený do modra :) )
To isté s 2x Moby Dick. Perem po každom použití v práčke na 40 stupnov s Holmenkol textile wash + ocet namiesto avizáže a furt jak nové. (no nova uterka nikdy neprana je vždy strašne hebká. zistil som ze nech periem akokoľvek a s čímkoľvek tak uz po prvom opraní je mikrovlakno iné, avšak odvtedy stále rovnaké) vlastne to samé čo s pannou :girlimpossible: :D :D
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Já,nebo spíše drahá,pere mikrovlákna v Jelenovi a moje zkušenost je stejná,jako má Glossworks Detailing.
Nejsou tak hebké,jako ty neprané-nepoužité,ale jejich "nová" hebkost po praní je pak pořád stejná.
Používám Jelena prášek.
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
BooCzech
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 21 říj 2015, 11:44
Bydliště: Praha - Háje

Pánové, takový hloupý dotaz, hodil jsem samozřejmě do pračky všechny MF naráz (barvy) a pustil na hot (60) a co se nestalo svítivě žlutá je hnusná a červená fialová :/ poprvé jsem tam nechal waffle ručník který je hrozně sytě modrý tak jsem myslel že je to od toho, tentokrát tam byly jen MF (žlutá, oranžová, černá, modrá, červená) a zase :sorry: , sem z toho zoufalej to mám prát všechny barvy zvlášť nebo jak? :( (na praní používá CG microfiberwash)
Odpovědět