Jak se starat o mikrovlákna

Mycí rukavice, sušící ručníky, leštící utěrky, molitanové a mikrovláknové aplikátory, kýble, štetce a ostatní pomůcky pro detailing.
Odpovědět
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Spíš bych je pak hodil do sušičky (buď na studený program, nebo nějaký outdoor - prostě něco do 30-40°C) .
A) budou nadýchané a měkkčí
B) vyfouká to uvolněná vlákna

P.S.: Nezapomeň před sušením vyčistit filtry :-)
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

je taky možné, že si měl vysokou teplotu vody v pračce nebo moc horko v sušičce a mikrovlákno prostě spálil :smile:
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

Zdarec, chystám se přeprat nový ručník Gyeon Silk Dryer, přeperu to asi ručně - jeden ručník se mi do pračky cpát nechce a přece jen ručně to bude šetrnější.
Mikrovlákna peru v tekutém jelenovi, používám levné takže to moc neřeším.
Bude v pohodě v tom vyprat i ručník? Nebo radši použít nějaký jiný přípravek? Třeba tu Lagunu co je o pár příspěvku výše?
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

hlavne bacha hodne barvi. Ja to pral v tekutym Formilu rucne .....
BSD maniac
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Mikrovlákno jako mikrovlákno... Já jen doporučuji sušičku, část mikrovláken jsem dal do sušky a část na šňůru a ty ze sušičky jsou o poznání měkčí. Jen pozor - sušit na nízkou teplotu...
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Tak jsem přidal do mé údržby mikrovláken mezikrok - ruční "před-praní" v JARové vodě. Jelikož JAR odstraňuje mastnotu (tudíž i zbytky vosku), mám v jednom vědru teplou JARovou vodu a 99% skvrn z mikrovláken okamžitě zmizí po cca 10 vteřinovém promnutí, pak propláchnu pod teplou vodou nebo v druhém vědru.

Aby mi žádný JAR v mikrovláknech nezbyl tak pak hodím na běžný program do pračky s šetrným tekutým pracím prostředkem (např. Zenit Laguna) - s octem místo aviváže.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Taky s uspechem rucne predpiram tekutym jelenem :-)
KobyVR46
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: 24 led 2019, 15:05

Dá se zachránit mikrovlákno po rozluštění keramiky? Aplikoval jsem cquartz, Suede je překvapivě docela v pohodě, ale doleštuju ještě dlouhým chlupem s větší gramazi a ta je po vypráni bohužel docela tvrdá :(
stativ
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2018, 21:09

Zkoušel jsi mikrovlákno rozčesat kartáčem? Už jsem tím nějaké zachránil, i když ne od keramiky.
Odpovědět