Sušící ručník - mamut

Mycí rukavice, sušící ručníky, leštící utěrky, molitanové a mikrovláknové aplikátory, kýble, štetce a ostatní pomůcky pro detailing.
Odpovědět
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

BigBang píše:teď jsem to chtěl napsat :D ale předpokladem je 100% vosk :D
Nebo staci auto pokropit ONR cca 1:50, to pak voda stece ze vseho nezavisle na tom jestli tam nejaky vosk je nebo ne. :)

Jinak trik je v tomto, ale nebude se to asi pozdavat tem, co jsou proti "tahove metode suseni" (vezmou rucnik a tahaji ho pres mokra mista; namisto toho vzdy susi pouze prikladanim rucniku a nijak s nim po laku netahaji):

Vezme se jedna KIK dlouhosrsta uterka a smota se do rulicky a poslouzi v podstate jako sterka vodky, i kdyz narozdil od silikonove sterky za ni voda zustane, jenom ne tolik (ale zase je mnohem mensi riziko skrabancu). Po stahnuti veskere vody pak staci vzit par dalsich suchych uterek a dosusit do sucha.

Obcas to tak delam a skutecne v tom neni zadny velky problem. Mockrat jsem uz chtel nakoupit poradny rucnik, ale on vzdycky clovek najde neco co by koupil misto toho. :D Verim tomu, ze prace s rucnikem s poradnou gramazi je proste pohodlnejsi a o necem jinem, ale urcite to jde i bez nich :)

Jinak ja osobne mam aktualne tento postup (kdyz je teda cas, coz vetsinou je): myti, ONR 1:50, oplach, vyhnani vody ze spar fukarem na listi a kdyz mi vydrzi baterka tak i z laku a potom teprve delam kontaktni suseni, at uz s rucnikama nebo uterkama.
Frankie
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 05 úno 2015, 19:19

Cao, nemohu si pomoci, ale mamut mi porad nechava vlhky film... a to mam 100%vosk - FK a pod nim pripraveno lime prime. Cekal jsem, ze po prilozeni a sundani bude panel suchy, ale neni. Prejizdim tedy ttd se summitem800, ale stve me to, kdyz mam malo casu, rad bych jen ususil mamutem a konec. PS: auto merc eclass combi w211.

Nekdo napad proc blahoslaveny mamut nesusi do sucha?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja teda mam jenom levny rucniky ale myslim ze jenom prilozenim to do sucha nikdy nepujde, ja ten vlhky film dosusuju dalsim uplne suchym rucnikem vzdycky.
Frankie
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 05 úno 2015, 19:19

Ale kdyz kouknu na video co postnul vw par stran z5 tak tam susi dosucha. Prijde mi, ze tedy nemusim mit mamuta, kdyz pak stejne namocim i summita...
Uživatelský avatar
lukascruz
Moderátor
Příspěvky: 512
Registrován: 20 úno 2012, 11:35
Bydliště: Rakovník, Praha

Bude strašně záležet na okolní teplotě a vlhkosti. Ručníkem to úplně nebude
Obrázek
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Když se na to video podíváš celý a trochu detailněji (https://www.youtube.com/watch?v=sLFub41AB4o) je cca v půlce vidět, že mu to tam taky nechává "vlhký film".. osobně tohle neřešim, stačí když se auto osuší řekněme z 80%, zbytek doschne sám a bez stop na laku.. samozřejmě ne na sluníčku :D
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Já myslím, že když je ten sušící ručník mokrý a nasátý vodou, místo pod ním nikdy nebude 100% suchý, to asi fyzika vylučuje. Jde o to posbírat 90% vody a zbytek (tu vlhkost) dosušit druhým ručníkem nebo utěrkou a rovnou třeba doladit detailerem. ;)
Frankie
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 05 úno 2015, 19:19

Díky za odpovědi, asi jsem pochopil o co těm sušícím ručníkům de. Jde prostě o odstranění vody, která by bez odstranění zanechala spoty (kór když je tvrdá). Ten zbytek už se easy odstraní třeba tim summitem navíc s detailerem, kterým můžu čas od času vyživit tu finishkeru.

Ikdyž na druhou stranu, nemůžu souhlasit, že by mamut po usušení mého auta zvládl ještě nějaké, jak zde bylo řečeno. Ke konci už tahá vodu.

přecejenom, je to velikej kombík.

F.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

oxik píše:Když se na to video podíváš celý a trochu detailněji (https://www.youtube.com/watch?v=sLFub41AB4o) je cca v půlce vidět, že mu to tam taky nechává "vlhký film".. osobně tohle neřešim, stačí když se auto osuší řekněme z 80%, zbytek doschne sám a bez stop na laku.. samozřejmě ne na sluníčku :D
Je ale dobre dosusit i ten zbytek, me tam i ten film potom neha takovou jakoby mlhu ktera tam je az do dalsiho myti, ale je to videt jen v lete na slunci nebo pod lampou.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

ten film ti udělá stejnou paseku jako kdybys nechal kapky ;) mě jedna strana mamuta nachává film, druhá ne :lol:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Odpovědět