Jakou vybrat leštičku?

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Odpovědět
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Takže můžu potvrdit, že na Extolce je opravdu závit 5/16-24 :thumbup:
Tady na tuhle
https://www.torriacars.cz/lesticka-orbi ... 1oEALw_wcB#
A můžu říct, že pro amatéra jede parádně. Začal jsem rotačkou a po 14 dnech vylezly slabé hologramy. Koupil jsem tohle a udělal zatím předek auta na zkoušku a super. Hologramy zmizely. Použité věci na hologramy Extol + černý ShineMate + Car Pro Reflect a hologramy zmizly. Před Extol použitá rotačka se stejnými prvky a hologramy "lehké".
Uživatelský avatar
Hardy
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 03 črc 2018, 21:31

Čaute, aj ja troška oživým túto tému. Momentálne robím s orbitkou Liquid Elements T2000 V2 + 125mm unášač a 75mm unášač, ktorý riešia v LE šikovným dodatočným závažím na ten menší unášač a teda hodí sa aj na horšie dostupné miesta a tak je z toho celkom šikovná mašinka. K tomu mám ešte lacnú rotačku na hrubé korekcie Cappa 1200W CPAracing. K týmto dvom mašinám chcem dokúpiť ešte orbitku s 21mm vyosením (LE T2000V2 má 9mm) a rozhodujem sa medzi nasledujúcimi kandidátmi:

1, Dino KRAFTPAKET 640230 = 950W (cena cca 190e z Nemecka s poštou, ale asi problematickou zárukou a reklamáciou)
2, Liquid Elements T4000CPS = 710W (cena cca 200e a kúpa na SK čiže v pohode so zárukou)
3, KING BARNEY - kópia Rupes LHR21ES = 810W (cena iba cca 130e z Nemecka s poštou, ale asi problematickou zárukou)
4, KRAUSS S21 = 900W (ale na mňa už drahšia, cena 260e a kúpa na SK čiže v pohode so zárukou)
5, SICO BLR-150 = 950W (cena iba 115e s poštou, ale asi problematickou zárukou a reklamáciou)

Dodám, že som zatiaľ iba hobby leštič a robím to popri mojej hlavnej práci iba pre seba + kamaráti a rodina, sem tam nejaké to privyrobenie si ale rozhodne nie pravidelné makanie čiže nepotrebujem top kvalitné mašiny. Cenovo sú väčšinou všetky kvalitné stroje nad môj rozpočet a príde mi to aj zbytočné kedže sa tým neživým. Možno raz, ale zatiaľ by som vás poprosil a tip na jednu z týchto mašín čo som vybral. Poprípade môžete dať aj vaše tipy. Pasty používam väčšinou Menzernu FG400 + SF3500. Mne osobne najviac sedí parametrovo Dino KRAFTPAKET. Ponúka podľa mňa skvelý pomer cena/výkon a hlavne sa mi pozdáva ako plus aj rozsah použiteľných otáčok. Pri LE T4000CPS ma trochu odrádza relatívne slabší výkon oproti konkurentom. King Barney je zas pre mňa aj pre internetové vody zatiaľ úplná neznáma (nikde o nej nie sú žiadne referencie ani videá). KRAUSS S21 je určite asi taká najkvalitnejšia a najoverenejšia mašina ale pre mňa už relatívne dosť drahá aj keď to isté sa vyrába pod lacnejšou značkou HECKMANN HS21 (cca 230e). Najväčšia pecka je asi poľský SICO BLR-150 keď si ju pozriete, aj tie parametre v pomere k cene! Akurát, že je tiež v podstate neznáma aj keď na PL fórach už ju vychvaľujú chlapci čo s ňou robili. Za cenu 115e aj s poštou by možno fakt stála za to, minimálne na nejaký test + recenziu. Toľko teda k mojej dileme a všetkým čo si dali tú námahu a dočítali to až do konca tak veľmi pekne ďakujem a rád si nechám poradiť, majte sa. ;) :drinks:
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Vím, že to je dost možná s křížkem po funuse, ale na co chceš jako hobík třetí leštičku? Ty dvě, co máš ti bohatě stačí na veškerou práci...
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Hardy
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 03 črc 2018, 21:31

Už je to síce neaktuálne ale nakoniec som išiel do Makity PO6000. Keď už mám dať 220-250e za niečo nie veľmi osvedčené tak radšej troška doplatím (270e) a kúpim kvalitu. Síce robím leštenie len ako hobby ale chcem aby to malo úroveň. ;)
shawt
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: 05 srp 2016, 13:23

Ahoj kluci, jaka je vhodna lesticka pro amatera, ktereho uz nebavi nechat pri voskovani na aute obe ruce :pleasantry: Ikdyz pri lesteni strojem tam asi taky nejaka zatez bude.
Nasel jsem tuto zminenu o nekolik vlaken nazpet. Pripadne jaky typ kotoucu a vosku by jste doporucili.? Chapu to tak, ze excentricka mi pri amaterizmu lak ponici mene, nez rotacka?
https://www.expondo.cz/msw-lesticka-a-b ... tupnu-6161#
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Ja bych ti doporučil více číst, pak by jsi zjistil že vosky se lesticku nenanasej...
shawt
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: 05 srp 2016, 13:23

Vosk, mysleno pasta...jinak diky za radu :-P
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

kup extol za 2000kč a hotovo...
BSD maniac
shawt
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: 05 srp 2016, 13:23

Asi ano plus k tomu mensi kotouc na mensi plochu?
Jinak tady aplikuji wax, tedy vosk Chemical Guys strojne.
https://www.youtube.com/watch?v=9-narLWJNMk
Uživatelský avatar
Frozz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 697
Registrován: 12 čer 2014, 19:57
Bydliště: Praha/stř. Čechy
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

shawt píše: 18 lis 2018, 09:59 Ahoj kluci, jaka je vhodna lesticka pro amatera, ktereho uz nebavi nechat pri voskovani na aute obe ruce :pleasantry: Ikdyz pri lesteni strojem tam asi taky nejaka zatez bude.
Nasel jsem tuto zminenu o nekolik vlaken nazpet. Pripadne jaky typ kotoucu a vosku by jste doporucili.? Chapu to tak, ze excentricka mi pri amaterizmu lak ponici mene, nez rotacka?
https://www.expondo.cz/msw-lesticka-a-b ... tupnu-6161#
Hoj, na nanášení vosku bych leštičku vůbec nebral, není to potřeba. Co se týče leštění - korekce laku, tak bych se podíval po nějaké Shinemate, jsou to fajn stroje, např. ERO.

L.
FB - https://www.facebook.com/LTDetailing/
Web - https://www.ltdetailing.cz

Profesionální strojní leštění | keramické povlaky | individuální školení

Více info: info@ltdetailing.cz
Odpovědět