Jakou vybrat leštičku?

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Odpovědět
Kessworks
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 16 úno 2019, 01:55

Ahoj,
pročetl jsem to tu celé a jsem celkem mimo, co vlastně pořídit.
Proto se zeptám stručně a určitě se tu někdo najde, kdo rád pomůže.
Jsem hobby detailer, rozpočet 7k jen leštička, případně do 9k komplet s pastou, kotoučema a všim potřebným.
Převážně budu dělat lak na Mercedesu, který by měl být trochu tvrdší s přídavkem keramiky (alespoň to tak udávají - ročníky 2003-2005).

Složil by mi někdo něco, kde bude ideálně orbit. leštička, potřebné kotouče + nějaká pasta? Lak nikdy nebyl na myčce, auta garážovaná, takže poškození laku minimální :)

Díky moc za Váš čas.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Výstřižek.PNG
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Kessworks
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 16 úno 2019, 01:55

Ahoj, díky moc! Jen dotaz - není silná leštící pasta zbytečná? Auto má jen menší hologramy, jinak lak vypadá jako nový, leštěn nikdy předtím tedy nebyl :) . Nestačil by tedy spíše produkt Scholl S20 BLACK Real 1-Step Compound 500g středně silná leštící pasta? (nahrazuje to i finišovací pastu nebo je třeba to vzít tedy 2x?) chci poté nanášet ještě Jet seal od CHG a Banana wax t=ž od CHG. Díky za tvůj čas.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ahoj, jasně, klidně vezmi S20 a k tomu fialový spider https://www.detailingshop.cz/lesteni/sc ... ci-kotouc/. Lak jsem bohužel neviděl a ze zkušeností vím, že mnoho lidí má velmi rozdílné představy o pojmu "minimální poškození" :blush: :smile: Proto jsem na tvrdý lak doporučil raději S3.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Kessworks
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 16 úno 2019, 01:55

Ahoj, tak pro představu jedna rychlá fotka :D Na kartáči to bylo bohužel 2x za život, ale jinak to má spíš oděrky na kapotě, ale jinak stav fajn. Obrázek

a jestli to tedy chápu dobře, stačí tedy ta jedna pasta a nemusí být ani finišovací? Takže to přelíznout jednou a poté možné voskovat? :)
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

FG-400 by ti taky mohla stacit
BSD maniac
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zkusil bych vzít leštičku, S20 + 1-2 fialové kotouče a uvidíš. Dokoupit dle potřeby můžeš vždy.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
tom.i
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 15 pro 2017, 15:48

Cauec,
tak jsem to tu proletel, co se tyce lesticek pro zacatecniky a taky bych chtel poradit.
Rozhoduji se mezi temito:
- Shine-mate-ero600-600w
- Dodo Juice Buff Daddy Pro 880W

Uz ty bylo nekolikrat receno, ze jsou prakticky identicky, jde mi spis o jinaci veci.

Privodni kabel co nejdelsi:
+ pro Shine (5m) oproti Dodu (3m)

Drzeni otacek:
+ pro Shine vzhledem k @wildT http://detailingclub.cz/viewtopic.php?p=40537#p40537 :)

Hmotnost:
+ pro Shine (2kg) {Dodo nevim kolik, nikde jsem nenasel}

Takze i kdyz jsem chtel kupovat Dodo, tak nakonec asi pujdu do Shine, diky tem malickostem, co u toho rozhoduje.

Z toho me plyne par dotazu:
- unasec na Shine je standard 125mm?
- co kdybych chtel premontovat unasec na mensi? Byl by tenhle kompatibilni? https://www.detailingshop.cz/lesteni/so ... -lesticku/

Diky za odpovedi.
Tomino
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Ano, malý unašeč bude kompatibilní pro obě :)
RadimzHavru
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 26 zář 2019, 16:02

Ahoj všem, jen takový dotaz na ty co vás drželi v ruce excentr Extolku, jak se vám fungovalo s tím vypínačem co má nahoře ve stylu flexy brusky? Jsem zvyklý u mé rotační leštičky na klasický spínač na rukojeti, tak nevím, jestli mě to nebude štvát.

Chci si tu Extolku pořídit jen na takové to občasné domácí poleštění. Leštím tak 2 auta do roka, když se někomu mě podaří překecat, proto nechci nic dražšího, tak pokud máte tip na nějakou podobnou leštičku jako Extol v podobné cenové relaci, budu rád. Dík !!

Radim

Obrázek
Odpovědět