Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Od soray
Je to o tom, jak často se s tím bude leštit. Na hobby použití doma stačí levnější leštička. Buff Daddy je roky prověřený stroj, velkou výhodou je slušná brašna a náhradní uhlíky v balení.
Od bob
Takže rozdíl je spíše v životnosti leštičky? Nebo může být výkon nedostatečný, případně horší komfort práce? Chtěl bych to na svoje auto, rodiny a pár kamarádů, ze začátku na leštění spíše nějakou jemnou nebo finišovací pastou, abych nenapáchal nějaké škody. Rotačkou jsem leštil máminu Toyotu, která je sice dvacet let stará ,ale jinak jak nová až na lak, ten byl místama skoro matný. Výsledky byly parádní na to jak lak vypadal. Použil jsem teda ze strachu jemný kotouč a jemnější pastu Etalon 2010. Po deseti hodinách leštění jsem si říkal ,že to asi nechci dělat až moc často, ale baví mě to tak si říkam ,že to zkusím a uvidíme. Ta Extolka mě láká ,že je tak levná a kdybych tomu nějak více propadl a chtěl pak kupovat dražší tak to nebude taková ztráta..
Od bob
Tak jsem chtěl koupit Buff Daddy na bazaru a po týdnu čekání na odpověd to nedopadlo. Tak se ted rozhoduji co vzít. Extolka má unašeč 150mm, jde s tím fungovat nebo je potřeba koupit rovnou menší 125mm? Nebo stačí jen přikoupit 75mm na nepřístupná místa?
Říkám si jestli raději nepřiplatit a koupit Buff Daddy Pro, ale už je zas za víc na to ,že to pořád vypadá jak dětská hračka. Je to už stroj na častější použití? Chtěl bych asi leštit jednokrokovou pastou, měl jsem vybranou pastu Scholl S20, ale koukám ,že nejde moc sehnat v rozumném čase. Co takový Lime Prime plus? Poradili by jste jakou jinou pastu a jaké kotouče? Budu leštit převážně japonské laky, občas možná koncern.
Od HonzaD
Unašeč 125mm - ano, prakticky nutnost, ty velké kotouče jsou na tak malou leštičku šílené. 75mm je super vylepšení
Ano - jak Buff Daddy Pro tak Shinemate jsou už velmi slušná a schopná řešení pro začátečníka, s dokoupeným 75 mm unašečem parádní výbava pro tebe plně dostačující.
Scholl S20 je opravdu dobrá. LP plus je abrazivnější leštěnka, má trochu jiné složení a i trochu specifické použití než běžná pasta. Máš-li přírodní vosk, pak klidně LP, jinak Scholl je univerzálnější řešení klasické leštící pasty - na naučení lepší.
Dále se můžeš kouknout po Rupes pastách (v několika obchodech v ČR jsou skladem), nejsou špatné, zejména společně s jejich kotouči je to jasně barevně označený systém, což v začátcích dost pomůže ;) Na začátek bych bral žlutou a zelenou, jak pasty, tak kotouče. Kdybys to měl blízko, můžeš se stavit - Kralupy n. Vlt.
Od bob
Děkuju za rady a nabídku! Mám to trochu z ruky ,ale třeba za tebou nakonec dojedu. Dneska mi kamarád co dělá ve velkoobchodě přivez vzorky leštících past co měl z veletrhu barev. Nějaký zřejmě neznámý italský a švédský pasty. Mám fast cut, cut, one step, finish ,fine polish a jestě ten jednokrokovej Etalon. Takže mě vyhecoval k tomu ,abych to konečně objednal. Vzal jsem teda Buff Daddy Pro, aby to za něco stálo a z kotoučů se mi už motala hlava kolik je na výběr, tak jsem zvolil raději jednoho výrobce a vzal jsem všechny varianty, Rupes - bílej, žlutej, zelenej, modrej. Takže po x měsících koukání do fóra můžu konečně můžu rozjet pokusy.
Od bob
Tak jsem rád ,že jsem vzal Daddy Pro, výkonu má opravdu dostatek a krásně se s ním pracuje a orbitka je fakt blbu vzdorná, lak byl v podstatě studenej, ale zas to tak nebere jak rotačka.. Leštil jsem asi 11 hodin čistýho času a s výsledkem jsem spokojenej. Odleštoval jsem teda v podstatě jen vlasečnice, mám lak docela v cajku.. Nakonec teda došlo i na modrej Rupes, kterej ,když jsem uzřel na živo tak jsem se ho dost bál:) Jel jsem jednokrok ,ale jeden šrábanec co jsem objevil na kapotě, takovej docela povrchovej nechtel zmizet. Tak jsem zal celou kapotu cutovací pastou a modrym a pak finiš, ale stejně nezmizel uplně, chtělo to docela odvahu chvíli jsem se rozmejšlel:)
HonzaD, soray se to líbí
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]