Leštící kotouče

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Odpovědět
vodi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 15 lis 2016, 14:28

Díky. Takže zkusím oranžový + M400 a černý + M3500. Je k něčemu dobrej ten DJ Basics of Bling Prep Polish? Mohl bych ho použít místo M3500 k černému kotouči?
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

K té FG400 bych pro jistotu vzal dvě tvrdosti kotoučů (tvrdý, střední). Je možné že ti bude střední bohatě stačit (navíc když budeš leštit rotačkou), ale jak jsem psal v předchozím příspěvku, musíš to zkusit. Počítej s tím, že tvrdých budeš potřebovat více, 2 určitě, spíše 3 pro jistotu (na jedno auto). Na Finish už ti bude stačit 1ks (na dvě auta myslím v pohodě)
DJ Basics of Bling Prep Polish bych místo FG3500 nepoužil, dle popisu je to podobné jako DJ LP, tedy leštěnka která trochu leští a vyplňuje škrábance (maskuje) a slouží jako podklad pod vosk.
takže buď FG400>FG3500>odmastit>vosk nebo FG400>FG3500>odmastit>DJ>vosk.
Ne pod každý vosk je podklad vhodný. Na DJ LP např. kolohnát drží dobře, ale co jsem četl tak třeba s Fussem jsou problémy.
Hruskis
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 23 kvě 2018, 10:41

Ahoj, chci se zeptat na par rad ohledne lesteni. Budu poprve zkoušet strojni lesteni pomoci DA lesticky a LP pre wax cleanser. Tuhle variantu jsem zvolil jako podle me vhodnou pro "zkouseni" abych neco nahodou nepokazil.. doufam ze je to takova blbuvzdorna varianta jak neco nepodelat.. :D :dash: chci se zeptat jaky pouzit kotouc, aby vysledek byl alespon trochu videt.. rikal jsem si, ze bych pouzil od CG oranzovy kotouc a pak cerny na finish. Ted k otazkam.. zbavi me tato kombinace drobnych skrabancu od kartacove mycky? Lestit budu lak na audi A7 a nevim jak je to s tvrdosti laku audi.. :( nerad bych objednaval veci, ktere ve finale nebudou mit zadny efekt. Dalsi dotaz je zda po vylesteni a aplikaci vosku( dve vrstvy 476s) ma smysl dat jeste prirodni hard candy od dodo juice. Auto myju rucne a cca 1x mesicne prikrmuju detailerem od autofinese. Diky za rady.. :smile: snad je to srozumitelne.. :D
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Hele a co si tak precist tohle vlakno, nebo par postu nad tebou? Pises co chces pouzit a uz z nazvu ti snad mu bejt patrny, ze pre wax cleaner opravdu neni pasta na odstranovani cehokoliv...
Je to v podstate jenom priprava pro vosk co vycisti lak, ale urcite nic se skrabancema neudela a uz vubec ne na audi;-)
Uživatelský avatar
kucik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2012, 22:49

Používá zde někdo pěnové kotouče z ebay/aliexpressu? Nebo všichni kupujete pouze v českých shopech? Případně které z ebay/aliexpressu jsou jsou dobré? Díky
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Ty čínské jsou k ničemu. Já si koupil tady u nás ShineMate a spokojenost
Uživatelský avatar
markos
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 05 lis 2017, 23:38
Bydliště: Žilina

ja som objednal z činy na základe tohoto videa
Dosť detailne tu popisuje aké tie kotúče sú, ako sa správajú, na čo je dobré ich použiť. Ak niekto vie po anglicky určite odporúčam pozrieť.
Výsledkom tohto videa bolo že všetky kotúče či už leštiace alebo aj rezacie boli veľmi mäkké a nebolo to ono.
Až na jednu značku, ktorú môžete kúpiť aj na ebay alebo aliexpress vyrába ich firma ZFE a kotúče nájdete pod skratkou SPTA. Nehovorí o nich samozrejme ako o lacných rupes kotúčoch ale cena a výkon sú veľmi dobré. Jeden 150mm kotúč stojí cca 4€. Sú to modro/čierne kotúče rezacie kotúče. Ja som si na skúšku objednal dva už ich mám doma ale mám nejaké zdravotné ťažkosti a nemôžem sa akosi dostať k lešteniu ale na ohmat sú tvrdé asi ako modré Rupes kotúče. Mám doma aj nejaké ShineMate žlté rezacie kotúče a tie sú oproti týmto čínskym mäkké ako sračky. Takže som veľmi zvedavý a neviem sa dočkať kedy ich otestujem a dám vedieť ako sa s nimi pracuje.
Přílohy
IMG_0408 (1).jpg
bob
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: 12 zář 2018, 12:58

Zdravim, vyzkoušel někdo tyto nové RUPES Wool Polishing Pad, jsou opravdu lepší, rychlejší oproti klasickým pěnovým? Jěště mě zaujaly kotouče ADBL Roller Pad, hlavně ta cena za ně :smile: Zkoušel někdo jestli je to použitelné?
MACI
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 21 bře 2020, 17:51

Ta cena za ty ADBL Roller Pad me take zaujala tak je asi vyzkousim, jen tak na litacku na sve auto...

Otazka na zdejsi odborniky, u tech kotoucu se pise ze jsou vhodne na orbitalni lesticku - muzu je tedy pouzit i na rotacce, a nebo ne? Diky.

//EDIT: Jsem vul, jsou 2 druhy tech ADBL padu, jedny na orbitky s dirou uprostred a druhe na rotacky bez diry...
Odpovědět