Leštička pro začátečníka

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 21 led 2011, 21:43
Bydliště: Mezi Prahou a Brnem

Ahoj jaká je vhodná leštička pro začátečníka?Má někdo nějakej tip.Díky ;)
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro začátečníka bych vybral spíš orbitální, např. Kestrel DAS6 (nebo DAS6 Pro), Dodo Juice Buff Daddy (to samé jako DAS6).
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Hanny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 21 led 2011, 21:43
Bydliště: Mezi Prahou a Brnem

soray píše:Pro začátečníka bych vybral spíš orbitální, např. Kestrel DAS6 (nebo DAS6 Pro), Dodo Juice Buff Daddy (to samé jako DAS6).
A kde koupit a jaké kotouče se k ní dávaj?
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dodo Buff Daddy můžete koupit např u nás ;) Kestrel DAS6 (identická s Dodo Buff Daddy), Kestrel DAS6 Pro je výkonnější varianta DAS6 a oba Kestrely se chystáme zavést do naší nabídky.
Leštičky se většinou dodávají bez leštících kotoučů, kterých je na výběr celá řada. Na přání je ale možné dodat sety leštička+kotouče (případně + pasty).
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Anupew
Příspěvky: 1
Registrován: 13 říj 2011, 15:52

Zdravím chcel by som sa spýtať ohľadom vašej rady na leštičku pre začiatočníka (použitie 1x ročne na zahladenie škrabancov na čelne skle). Na detailing.cz som našiel radu, že leštička by mala mat min otáčky okolo 600rpm a končiť niekde okolo 3000rpm. Ako pozerám na vyššie odkazy tal tieto začínajú na cca 2500rpm a končia na 6000rpm nie je to trocha veľa? Vopred ďakujem za akékoľvek rady. S daným prístrojom potrebujem vyhladiť čelne sklo od jemných škrabancov.


to Hanny: kúpiť to môžeš celkom lacno napríklad tu : http://www.amazon.co.uk/Deltalyo-Kestre ... 631&sr=8-1
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

ty otáčky (600 - 3000 ot/min) se vztahujou k rotační leštičce a DAS6 je orbitkálka ;) vic ti řeknou zkušenější 8-)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
mathyas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: 26 srp 2011, 08:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Malý detail, na který je potřeba se soustředit je to, že se u výše zmíněných leštiček nejedná o rotation/min(rpm), ale orbit/min(opm) tedy se nejedná o rychlost otáčení ale počet orbitů, který leštička na daný stupeň udělá
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel a detailingu

Profesionální služby, dlouhodobé ochrany vozidel, opravy kůže

http://www.matejveprek.cz
Uživatelský avatar
grapherx
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: 09 úno 2012, 17:49
Bydliště: Brno - venkov

Zdravím,
jsem začátečník a chtěl bych přejít z ručního leštění na el.lestičku. Problém je ale v tom, že mám handicap pravé ruky. Takže nebudu schopen uchopit pevně leštičku oběma rukama, ale pravou rukou puze přidržovat. Co jsem se tak díval na videa, asi by pro mě byla lepší orbitální, i když více by mě lákala rotační. Je potřeba v případě rotační leštičky pevný úchop oběma rukama? Nebo radši zůstat pouze u ručního leštění?

Edit:
Ještě bych se chtěl zeptat. Na leštění bych používal ValetPro Achilles prep. Má význam kupovat více druhů kotoučů (na korekci laku, a další poté na finiš), když budu používat stále stejnou leštěnku?

Díky
grapherX
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Asi bych šel do orbitu, jednou rukou by se mělo dát v pohodě
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
grapherx
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: 09 úno 2012, 17:49
Bydliště: Brno - venkov

Super, díky. :)
Odpovědět