Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Uživatelský avatar
Od joshiki
#32846
předem sory za spam, ale kdo ji má, tak se jí zbavovat určo nebude, já ji sháněl docela dlouho a nakonec mi ji vyfoukl Rety, kdo dřív příjde ten dřív leští :D
Je to hodně povedený stroj, ale za ty prachy na domácí leštění docela drahá sranda, když stejných výsledků dosáhneš i s klasickým excentrem nebo rotačkou, přesto ten typ mašiny má jistě využití :)
Uživatelský avatar
Od Feri
#32849
joshiki jz ji mam doma a musim rict ze s klasickym excentrem bCh stejnou cast jednoho dilu delal s kraus 5800 (nebo jak oresne to oznacuje) na 5x, tak tady to mam po 2 prelestenich. Minimalne 50% uspora casu a past, ale zaroven uz stejne jako rotacka dokaze udelat hologramy...
Tot moje zkusenost po kapote a zadnim narazniku dvoustupnovym lestenim.

Dle me jedna z TOP lesticek co se da sehnat :thumbup:
Uživatelský avatar
Od joshiki
#32851
O tom zkrácení časů není o čem :)
Spíš jsem to myslel, že když koukneš na vyleštěné auto tak nepoznáš čím se leštilo(když je opravdu leštěné a ne šmudlané :D , to pozoruju na autech docela často, že 100% vím, že se leštilo rotačkou bo excentrem )
Je to opravdu super vynález, ale žádný leštička není vyloženě nej...každá má nějaké + a - :)
Rotačka,malý excentr,nucený excentr či extrémní excentr má specifické slabé a silné stránky, VRG je docela dobrý kompromis se slušnýma výslednýma vlastnostma :)
Taky jsem nad ní uvažoval, ale nejspíš zůstanu u rotačky a k ní pořídím buď jednoho nebo 2 pomocníky, to bude zas :mytwocents: :D :cray:
Uživatelský avatar
Od Feri
#32869
jj, souhlas. Každý má svoje a tím, že ji mám na hobby leštění, koupil jsem jetou a vyšla na pár kaček :thumbup:
Rozmýšlel jsem že bych vzal velkýho rupese (nebo jeho napodobeninu) a k tomu si nechal ten malej excentr, ale finančně bych v tom měl víc peněz než ve flexu a stejně vy to pořád nebyla 100% kombinace a chtělo by to nejspíš ještě rotačku.
To je na moje hobby leštění nesmysl a vzhledem k tomu, že jsem si chtěl ulehčit práci s řezáním (na to jsou ty malý orbitky slabý a dlouho to trvá) byla změna potřeba a myslím, že jsem vzal ten nejlepší kompromis :thumbup:
Takto mám leštičku která slušně řeže, díky malýmu kmitu se dá dostat i na relativně malý díly atd...

Souhlasím že když je auto opravdu leštěné, není šance poznat čím se dělalo, protože tam prostě bude lak TOP :thumbup:
Stejně tak je jasný, že člověk pozná "šudlaný" auto rotačkou, budou tam hologramy. Nebo jsi vykoumal ještě něco? ;)
Uživatelský avatar
Od Rety
#32874
Sorry že svou troškou taky zaplevelím tohle téma. Jak psal Joshiky, vyfouknul jsem mu ji :) Jsem spokojen až pár drobností. Velikost unašeče. Už jsem ji dostal od předchozího majitele upravenou. To znamená oříznutý unašeč aby šli nasadit 140mm kotouče. Originál unašeč stojí docela dost teda. Díky nucenému oběhu dělá větší kravál. Ale co, sluchátka do uší a metal víc nahlas \m/ :)
Co mi vadí že se blbě odhaduje u hran a výstupků(typicky pod zpětným zrcátkem) abych se unašečem nedotkl laku. Když to vibruje tak je to vidět tak napůl :(
Po delší práci mi vadí vibrace
Jinak perfektní nástroj a jediné co mi chybí je něco na malé plochy. To asi vyřeším nějakou malou rotačkou nebo podobnou věcí na 70mm kotouče
Uživatelský avatar
Od Feri
#32875
Hele nechtěl by jsi si koupit tohle: http://www.i4detailing.co.uk/shop/lake- ... aLC3401VRG

Je to jeden ozubený talíř a 2 unašeče. Na 100mm kotouče a druhý je tuším 150mm na 165mm kotouče.
Já to chci objednat a tím si vyřešit "nedostupnost" do těch malých míst ;)

Bohužel DS shop to objednat neumí, slováci taky ne, takže si to budu muset pošéfovat po vlastní ose...
Uživatelský avatar
Od Mr.Brain
#32876
Rety píše:Po delší práci mi vadí vibrace
Nevím jak často s tím budeš pracovat, ale běžně se dají koupit protivibrační rukavice, které tohle právě tlumí... Sice je to asi blbost, ale pokud s tím děláš často a dlouho, tak to může být v určitých případech i docela nebezpečné (motorika, citlivost, tiky...).
Uživatelský avatar
Od Rety
#32881
Nedělám s tím denně a nikdy 12 hodin. Ale prostě třeba po hodině dvou už je to poměrně nepříjemné. Rukavice jsem nezkoušel, ale mám celoprsťáky na kolo s gelovou vložkou, tak by to mohlo fungovat :) Dnes zkusím

Ten systém výměny je pěknej, ale pro mě nevhodný. 4" - 100mm je pro mě furt moc veliké. Chci 3". Ten talíř na 6" bych asi neuživil. S tak velkýma kotoučema jsem nikdy nedělal


A ještě orbitkám. Jeden leštič ze Slovenska tvrdí že orbitky dělají "fisher hooks". To se mi nikdy nestalo že bych to viděl. Jediné kdy jsem to viděl když jsem brousil excentrickou bruskou!!! a drsným smirkem a ne auto, ale kus plechu.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]