Ionizátor / Generátor ozonu

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Díky Joshikimu co dával článek na FB jsem se díval že existují generátory ozonu na dezinfekci nejen aut. Taky jsem něco málo pátral po ionizátorech. Někdo i něco zmiňoval na workshopu. Chci se zeptat jestli máte praktickou zkušenost s těmihle prostředky. Ionizátory se dají sehnat i miniaturní do autozapalovače a za pár korun. Ozon generátory jsou už dražší, ale Čína je zdroj velmi levných věcí. Případně jaké požadavky na výkon musí zařízení mít aby byli použitelné.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Taky by mě to zajímalo, ale momentálně nemám čast problematiku nastudovat :smile:
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

http://www.clublexus.cz/forum/index.php?showtopic=2515 Tady je o tom treba diskuze s vcelku pozitivnimi referencemi a je tam i odkaz, ze nejake jednodussi jsou treba jenom kolem dvou tri tisic, coz se da.
Uživatelský avatar
petr.s
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 06 bře 2015, 20:06
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Mám už asi 3 roky ten na foto a vcelku spokojenost, jednoduché na obsluhu, dokonce i zápach odstraní spolehlivě. Tady nějaké povídání: Zařízení pro mikrobiologickou desinfekci interiéru vozidla
OZON MAKER je zařízení, které vyrábí ozón O3 , který díky svým unikátním vlastnostem odstraňuje veškeré nečistoty, které se mohou shromažďovat v kabině automobilu.
Ozón je nestabilní molekula tří spojených atomů kyslíku (O3) s negativním elektrickým nábojem. Když se taková molekula dostane do kontaktu s čímkoliv schopným oxidace, projeví se tendence kyslíku vrátit se do původní formy (O2). Ozón se váže také se všemi mikroorganismy ve vzduchu (viry, baktériemi, plísněmi), takže zůstane jen čistý kyslík.
• Ozón ničí bakterie, viry, spory, plísně a jiné organismy.
• Ozón ničí znečištění chemického původu, způsobené chemickou reakcí plastů, koberců, izolací, barev a laků.
• Ozón zamezuje vzniku organických a anorganických pachů, ničí nositele takovéhoto zápachu.
• Možnost využití také k dezinfekci potravin, vzduchu nebo vody (např. vody v bazénech).
Generátor ozónu OZON MAKER má kompaktní rozměry, pět volitelných časových programů použitelných podle velikosti čištěného prostoru nebo závažnosti znečištění interiéru vozidla a funkci automatického vypnutí. Díky vysokému výkonu (250mg/h) je přístroj velmi efektivní, má velmi jednoduché ovládání a prakticky nulové provozní náklady.
Přílohy
20150518_112411.jpg
20150518_112411.jpg (41.19 KiB) Zobrazeno 14990 x
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Můžu vědět proč píšeš "vcelku spokojenost" ? Jaké to má nevýhody? Nebo co se ti na tom nelíbí? Děláš tím jen auta nebo i domě? Lze tím čistit i voda a dezinfikovat předměty a jídlo co je v té vodě. Tenhle kus jsem se díval že je docela drahý +- 7000kč
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jestli stoji 7k tak tech 250mg/h neni moc, protoze jsem nekde zahlidl za 9tis s asi patnactinasobnym vykonem (3,5g/h).
Uživatelský avatar
petr.s
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 06 bře 2015, 20:06
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

To slovo vcelku nemělo žádný hlubší význam, asi se mi tam vloudilo :smile: , je ale pravda, že třeba smrad po psech v autě to neodstraní dokonale, ale částečně. Dělám s tím jen auta, nic jiného jsem nezkoušel. Stál 6500,- Kč. Taky jako nevýhodu vidím to, že je potřeba dát u auta vnitřní cirkulaci a ventilátor na nejmenší rychlost, což u některých aut nejde bez nastartování, ale to je spíš nevýhoda těch aut, že je musíš mít třeba půl hodiny nastartovaný.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Myslite ze by to fungovalo na cigarety? Celej vikend jsem cistil interier, tepoval, steamoval, drhnoul, strikal odour remover, ale proste to je prozrane tapecem az k plechum a furt je to citit (i kdyz o dost min).
maxipes
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: 12 kvě 2014, 21:42
Bydliště: Praha

Na smrad ano, na bordel nie. Ten len vytepovat.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Bordel vycisteny uz je :D
Odpovědět