Jakou vybrat leštičku?

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honík
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: 21 čer 2018, 21:39

No vida mě to přišlo takový divoký asi máš větší sílu :grinning:
Luksakes
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 10 lis 2019, 19:34

Čaute,

potřeboval bych poradit s výběrem leštičky. Rozhoduji se mezi RUPES BigFoot LHR 15 MarkIII nebo TORQ 15DA . Jsou nějaké zásadní rozdíly? Nebo je to jen v ceně?

Popřípadě jakou leštičku by jste doporučili? Budu rád za každou radu😊

Díky
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

To rozhodně rozdíly jsou! Rupes LHR mk III má velmi příhodnou pozvolnou spoušť a celá ta leštička je prostě lépe odladěná. Je to stroj profi úrovně, z těchto dvou bych určitě sáhl po LHR15, pokud nehledíme na rozpočet.
Luksakes píše: Popřípadě jakou leštičku by jste doporučili?
To je asi jako se zeptat "Jaké byste mi doporučili auto?" => Těžko říct, když nic dalšího nevíme ;) :D
V kategorii orbitek 15mm přes 10 000Kč jde srovnat Rupes LHR15 (všechny 3 generace) a Flex XFE 7-15, zde myslím vítězí ta Rupes Mk III v celkovém srovnání, při zvážení ceny je dobrý kandidát i první generace LHR15 ES, druhá generace Mk II při aktuálních cenách nedává smysl.

V kategorii střední třídy 15mm orbitek jde srovnat v ČR dostupné Torq 15DA a ShineMate EX610-5/15, z těch levnějších pak Auto Finesse DPX, Dodo Juice DAS-15 Long Throw, Liquid Elements T4000 V2 a možná další o kterých nevím. Všechny jsou poměrně schopné nářadí, záleží spíše na preferencích (moje favority jsem podtrhnul)
Luksakes
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 10 lis 2019, 19:34

Ok, díky za srovnání.

Nejde mi tak o cenu jak o kvalitu leštičky. Přece jen je to stroj na dlouho dobu, tak šetřit úplně nechci.

Ještě sem se chtěl zeptat jestli nemáš nějaké zkušenosti s RUPES BigFoot LK 900E Mille . Zatím sem žádné recenze k této leštičce nenašel.

Dik
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Recenzí je strašně moc, hledej v angličtině, opět super stroj. Zaslouží si ovšem srovnání s novinkou Flex XCE 10-8 125 =>
nová generace leštičky Flex VRG 3401 a myslím, že naopak Flex má v nuceném orbitu navrch, minimálně co se týče cena/výkon (pozor, nedoporučuju kupovat tu starou generaci VRG, která má zejména nešťastný rozměr unašeče). Také velmi zajímavý stroj je Makita PO5000C, který navíc umí přepnout do NEnuceného orbitu, což může být fajn bonus. Primárně je to ale stroj na nucený orbit (jako zmíněné předchozí Mille a Flex XCE resp. VRG) :smile:
Pak jsou na trhu i levnější leštičky s nuceným orbitem, tam moc nemám přehled.

P.S.: Tedy doufám, že si rozumíme, v čem je rozdíl mezi nuceným a nenuceným orbitem (na které jsi se ptal prvně), jsou to pricipiálně odlišné stroje ;)
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Ty jsi s vrg nekdy delal? Nestastny rozmer unasece je pro tebe co?
michal95
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 30 led 2020, 16:35

Čau, rád bych zapojil do diskuze. Vybírám taky novou leštičku ale jsem začátečník. Zkoušel jsem zatím kamarádovu DJ DaddyPro. Chtěl bych se zeptat -
1) jaký je rozdíl mezi nuceným a nenuceným orbitem?
2) je nějaký rozdíl v excentrickém a DA pohybu?
Uvažuji nad koupí Rupes BigFoot LHR15. Je to vhodné pro začátečníky?
Díky
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Eddiee: Půjčenou, v čem máš problém? 140mm a náhradní 115mm mě s prominutím sr*ly. Na rozdíl od nové generace, která má jednoduše 125mm a k dokoupení 150mm, hotovo. Novou generaci, přiznávám, jsem v ruce neměl. Rozhodně starou VRG 3401 nepovažuju za špatnou, ale v tuhle chvíli když je na trhu nástupce za stejné peníze s použitelným rozměrem unašeče už v základu... ;)
Naposledy upravil(a) HonzaD dne 09 úno 2020, 14:19, celkem upraveno 1 x.
Luksakes
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 10 lis 2019, 19:34

Samozřejmě rozdíl mezi nuceným a nenuceným Orbitem vím. Hledal jsem na netu recenze k té RUPES Mille a raději sáhnu po Rupes LHR mk III.

Je to jen přece klasický DA excentr ne?

Jen se chci zeptat jestli si s ní někdy dělal? Má výkon jen 500W oproti většině leštičkám ,které mají většinou výkon okolo 900W.
Nebude se někde na hranách zasekávat nebo spomalovat?
Rotační leštičku nemám, tak hledám nějakou vhodnou DA leštičku , s kterou bych nepoškodil lak ale aby to leštění s brusnou pastou netrvalo zase moc dlouho.

Dik
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Ne, mk III už má jinou výkonovou charakteristiku a jiné otáčky na dané stupně nastavení než první generace, která bez vypodložení unašeče na zastavování na hranách trpěla (hlavně ta větší 21mm). Naopak doporučená rychlost provozu na většinu aplikací pro mk III je podle Rupesu stupeň 3 až 4 (ze šesti), takže když ti v konkávních místech nebo na hranách chybí výkon, měl bys mít kam sáhnout. Pozor na údaj PŘÍKONU, levnější leštičky se s ním snaží "prodávat", ale celkový přenesený VÝKON do unašeče už bude srovnatelný => tzn. míň ztrátového tepla.
Tohle není z mojí hlavy, zdroj: zejm. toto produktové školení https://youtu.be/YIYHok5c_Tk

Bohužel na zkoušení novinek od Rupesu jen tak doma v garáži rozpočet prostě nemám ;)
Odpovědět