Parní čistič-jaké má využití?

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Při procházení fotek pár odvedených prací už mám na parní čistič trošku názor a můžu se o něj podělit a pomoct s rozhodováním jestli páru pořidit či nikoliv.

Na co je použitelný?
Některé firmy párou dokonce umývají celá auta, jenže při práci používají stroje za desetitisíce, takže o takových strojích se bavit nebudeme, jelikož pravděpodobnější pořízení je stroje třeba za 5 tisíc, který na takovéto práce v pohodě dostačuje, ikdyž je to jako s wapkou-dá se umývat i se 120bar ale lepší je více, ale taky to stojí víc peněz.


Takže konec pokecávání, jde se na věc:
Pára dokáže relativně krásně uvolnit mouchy bez nutnosti jinak použít hodně zásaditou/alkalickou chemii npř APC, která by mohla dělat neplechu na jistých materiálech jako černé nebarvené plasty,gumová těsnění apod.
Fotky mušek odhaduju zaschlých 2-4 měsíce:






Působením vlhkosti a vysoké teploty se tyto organické složky/bílkoviny poměrně dobře rozmočí a jdou dolů.



Nemůžete zase čekat, že to půjde úplně samo jen pohledem, ale je zapotřebí zanedbatelně úsilí oproti práci bez páry.

Mimochodem tohle jsem nejdřív zkoušel APC 1/10 a odmáčení 5-10minut a byl efekt zhruba poloviční než při umývání párou.


Další dobrým použitím je odmaštění kolejnic sedaček.
A super podpůrná věc pro různé mastné(oleje, vazelíny,čokolády apod) fleky na textilu.
Třeba na disky se mi pára neosvědčila vůbec a na karoserii krom mušek je to taky k ničemu.
Na čištění kůže jsem se zatím neodvážil...nejdřív musím sehnat nějaké kožené sedačky z vrakáče.
Takže pokud někdo už kůži s párou čistil, dejte info a podělte se :)
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Michail
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2014, 12:11
Bydliště: Černovice

Je fajn, že jsi založil takové téma. Docela by mě zajímalo, jestli na takové ty drobné práce stačí i něco takového Kärcher SC 1, nebo je opravdu nutné dívat se v jiné cenové kategorii? Jedná se mi o použití jen na takové to domácí čištěníčko, žadná velká věda.
F**k me, I'm FRENCH!

K4M Renault Mégane Coupé 1.6 16V, r. v. 1999
F4R Renault Laguna GrandTour 2.0 16V, r. v. 2006
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Urcite, ja mam obycejny steam cleaner za 27 liber (tehdy presne 999 Kc) a slouzi dobre uz pres rok a pul. :) Hlavne aby to melo nejakou hadici a nastavce, coz ten Karcher myslim ma ale az v provedeni Floor Kit, takze bych urcite priplatil a vzal ten.

Jinak dneska jsem parou vycistil zaschlou barvu na zed v koberci v kufru, to treba nevim cim bych dostaval pryc jinak.
Uživatelský avatar
Michail
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2014, 12:11
Bydliště: Černovice

Díky, mrknu se i po příslušenství ;)

Dalo by se parou nahradit tepování sedaček? Případně s jakým postupem?
F**k me, I'm FRENCH!

K4M Renault Mégane Coupé 1.6 16V, r. v. 1999
F4R Renault Laguna GrandTour 2.0 16V, r. v. 2006
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jo, da, v zasade nastrikat cistic, prebehnout parou, trochu podrbat kartacem a utrit uterkou. Glossworks Detailing to tady nekde popisoval podrobneji, ale nemuzu to najit :(
Uživatelský avatar
Michail
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2014, 12:11
Bydliště: Černovice

To zní jako zajímavá alternativa :)

Co následné schnutí? Třeba co se týče textilních sedaček.
F**k me, I'm FRENCH!

K4M Renault Mégane Coupé 1.6 16V, r. v. 1999
F4R Renault Laguna GrandTour 2.0 16V, r. v. 2006
[SCHOOT]
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 16 črc 2015, 13:02
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Schne to velmi rychle (oproti tepu), ale musíš použít jen páru bez APC apod.
Pára dokáže dobře uvolňovat kdejaké nečistoty, ale nesmí se to přehnat s dobou působení na jednom místě. Pak dojde rychle k přehřátí a spálení třeba koberečku (to se mi i stalo)
Každopádně doporučuju používat s přiložením mikrovlákna jako to dělá Larry.
www.schoot.cz
Detailing + Výměna autoskla s bonusem 1500,-Kč
Uživatelský avatar
Jan_Praha
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 30 bře 2015, 19:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Para je super, pouzivam ji na spary, musky a hlavne cisteni sedacek a interieru misto tepovani. Jestli vsak hledas variantu parniho stroje, ktery dokaze konstantne pumpovat stejny tlak pary, nebo alespon dostacujici- napr pro vycisteni celeho interieru bez cekani, bohuzel nejlevnejsi cenovka bude kolem 80tisic, ja jsem bral masinku kolem 100 a jsem spokojeny :smile:
Auto je pak bez zapachu, mnel jsem v planu prikoupit i ozon, ale zatim nebylo potreba.
Neskutecne mnoho parnich cisticu udavaji parametry, ktere realne nesplnuji, napr tlak pary je standardne udavan na bojleru, ale malo kto uvede na vystupu z trisky. Take kdyz je levnej a klesa tlak, tak to spis "chcije" vodu.
Na musky a spary se muze vyplatit i neco mensiho, ale na textil pocitej s investici.
Co se tyce kuze, je to fajn, protoze usetris na cistici a kuze se krasne otevre, pak je ten cistici efekt nekde jinde. Proste parada :smoke:
Osobne dle typu kuze kombinuju paru s cisticem, ale je to vhodne delat prez redukci a polstarky na kuzi, tu redukci sezenes kolem 3tis.
Uživatelský avatar
Michail
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2014, 12:11
Bydliště: Černovice

Já asi nebudu zas tak náročnej :D Chci to maximálně pro sebe, takže i kdybych interiér dělal dva dny, tak mě to moc nenaštve. Kärcher už je doma, během zimy budu snad testovat, co to umí ;-)
F**k me, I'm FRENCH!

K4M Renault Mégane Coupé 1.6 16V, r. v. 1999
F4R Renault Laguna GrandTour 2.0 16V, r. v. 2006
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

Ja mám Kaercher 5.800c a na kožu mi zatiaľ postačuje Viď čistenie kože tu

Trochu ma mrzí veľkosť nádržky. Pri naparovaní je to v poho, ale pri funkcii VapoHydro kedy ide voda/para 50/50 sa míňa docela často. Na čistenie diskov, motora, zádveria a podvozkových častí však treba niečo silnejšie ako spomenul SteamCar. Pozrite si na FB profil Claudio F. Rossoni a jeho fanpage Estudio Rossoni CarDetail. Je to fakt detailista ktorý odvádza "hodinársku prácu" ( leští dokonca aj výfuk od zvodov až po koncovku, detailuje všetky hadičky a lanká podvozku atd..) Má tam dosť videí s použitím parného čističa. Ten však stojí 2-3tis € (sme to s lukascruzom hľadali na nete)

Na mušky ma to nikdy nenapadlo použiť. Super nápad Joshiki, zas som o niečo múdrejší. Díky. Odstranovač mušiek od fotra z práce som už minul a VP prewash mi na mušky vobec nefungoval, takže parný čistič bude mať ďalšie využitie. :yahoo:
Odpovědět