Leštící kotouče

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
FLP
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 02 dub 2014, 15:36
Bydliště: Praha, Nitra

Ahojte chlapci,

po dlhom čase sa znova vraciam na fórum a rozhodol som sa kúpiť hobby leštičku.
Moj výber padol na Shinemate Ero600. Prvá otázka, info o unášači nie je uvedená v popise na shope, je v balení len malý unášač na 75-80mm kotúče? Ak dokúpim Dodo juice maxi mount m14 150mm unášač, tak by to malo byť v poriadku, však?

Pasty som vybral od Rupes Zephir, Quartz, Diamond, koli tomu, že menej prášia. Otázka je aké kotúče kúpiť? Vyberám medzi 3M yellow, green, blue 75 a 150mm alebo Rupes (aj keď tvrdia ich kotúče sú len pre ich rotačky) žltý, zelený, modrý 80/100mm a 130/150mm.

Čo by ste mi doporučili?
RoKo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: 03 říj 2017, 12:53
Bydliště: Ostravsko

Před pár dny jsem zrovna ERO 600 koupil a měl příslušenství přesně opačně, unašeč 125 mm a jeden leštící kotouč Shine Mate wafle bílý, k této velikosti jsem dokoupil ještě oranžový a žlutý. Pak je tam přiloženo vyvažovací závaží na ještě větší unašeč.
K tomu jsem na eshopu při nákupu přihodil vyvážený unašeč na kotouče 80 mm + leštící kotouče oranž, žl. bílý + ještě oranžový leštící kužel na kola a pasty Menzerna 400 a 2500.
Pro začátek to snad bude postačovat.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

shine je asi v pohodě, ikdyž spíš bych připlatil a vzal tu 12mm(jen můj osobní názor)
M14 unašeče mají zpravidla jen rotačky.
V balení je unašeč 125mm si myslím
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Je tam unasec 125mm a hlavne shine ma zavit 5/16 uz jsme to tu resili a prodavaly se tu i adaptery na m14
Uživatelský avatar
FLP
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 02 dub 2014, 15:36
Bydliště: Praha, Nitra

Hej, už som to našiel. Unášač kúpim origo shinemate a kupúče nakoniec taktiež od shinemate. Planujem kúpiť žltý, oranžový a biely, stačí aj po 1ks, alebo preistotu 2ks na jedno auto?
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tyhle pěnové kotouče jsou nějaké kopie Shinemate kotoučů? http://www.extol.cz/naradi/prislusenstv ... i-kotouce/
Stejně označení,barvy,velikost a tvar. Za poloviční cenu...
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

FLP píše:Hej, už som to našiel. Unášač kúpim origo shinemate a kupúče nakoniec taktiež od shinemate. Planujem kúpiť žltý, oranžový a biely, stačí aj po 1ks, alebo preistotu 2ks na jedno auto?
Zluty a oranzovy, minimalne a to fakt minimalne 2 ks, lepsi je mit vic at furt nemusis chodit prat kotouce az se zanesou. Bilej ti vydrzi dlouho, tennti staci i jeden
Ale dva budou taky pohodlnejsi...
Rozehnalek
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2017, 22:57
Bydliště: Vyškov

Zdravím všechny nadšence a profíky, tímto bych vás chtěl požádat o radu.
Chtěl bych se postupně pustit a ponořit do tajů detailingu a poprosit o pár rad.
Mám tu asi teměř vše pročtené a hlavu jako balón. Takže bych se rád zeptal konkrétně co vyřeší můj problém. Rád bych zakoupil leštičku, co jsem se dočetl, tak pro amatéra je lepší excentrická. Je mi sympatická ERO 600, pokud schvalujete.
Přípravky mám nakoupené snad všechny od umytí až po voskování, dle recenzí a názorů.
Ale absolutní nejasnosti mám v těch kotoučích a nevím které vybrat(značka,tvrdost).
Jedná se u mě o leštění aut zhruba do 5 let stáří a menším poškozením laku.
Měl jsem v plánu používat DJ LP a přikoupím nejspíš ještě Menzernu 400.
Poprosil bych ještě o radu, co se týče otáček a jejich postupování, ať mám jasno.

Popřípadě pokud je někdo z okolí Brno, Vyškov, Prostějov, rád bych se individuálně domluvil na nějaké ukázce, popřípadě koukat pod ruky za nějakej finanční obnos.
Předem moc děkuji za odpověď. :smile:

Rozehnal, Vyškov, Ovce 2012, 2.0 TDI
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Já osobně bych vzal DJ Buff Daddy už jen z důvodu, že k ní je brašna, Shine je pouze v papírové krabici.
Kotouče obecně vezmi 2 typy - tvrdší (více ks, rychleji odcházejí) a finišovací. Do začátku s tím vystačíš a časem dokoupíš, co budeš potřebovat. Místo Menzerny bych vzal modrou Rupes nebo Scholl S3.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Rozehnalek
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2017, 22:57
Bydliště: Vyškov

soray píše:Já osobně bych vzal DJ Buff Daddy už jen z důvodu, že k ní je brašna, Shine je pouze v papírové krabici.
Kotouče obecně vezmi 2 typy - tvrdší (více ks, rychleji odcházejí) a finišovací. Do začátku s tím vystačíš a časem dokoupíš, co budeš potřebovat. Místo Menzerny bych vzal modrou Rupes nebo Scholl S3.
Díky za rady. Stačí teda vzít 3x střední a 2x měkký?
Já už mám objednáno DJ Lime Prime Plus a DJ Lime Prime Pre-wax Cleanser, to nestačí na rozleštění vlásečnic a jemných škrábanců?
Prvně střední s Lime plus a pak to přejet jemným s Lime Pre-wax?
Možná se ptám hloupě, ale zatím nemám zkušenosti.
Díky
Odpovědět