Parní čistič

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
FreeMaroStyle
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 21 črc 2012, 11:46
Kontaktovat uživatele:

Vlastníte někdo parní čistič? Chci něco amaterského, spíše do domácnosti, ale s tím, že to budu i dost tlačit do aut, spáry, mřížky, mezidveřní prostory, interiér, však to znáte.
Jestli máte, budu rád za reference jaký máte a jak slouží.
Já si vyhlídl Kärcher SC 3 za cca 4000,-

Technické parametry:

Topný výkon: 1900 W
Napětí: 220–240 V
Objem nádrže: 0,5 + 1 l
Max. tlak páry: 3,5 bar
Dětská pojistka: ano
Hmotnost bez příslušenství: 3,14 kg
Délka kabelu: 4 m
..!! Mercedes-Benz C-Classe w204 !!..
CarInStyle.cz
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rozhodně ber s možností nepřetržitého dolívání. Tušímže to je sc4?
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
c4eX6
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 23 led 2015, 09:31
Bydliště: Brno, Praha

Já mám Kärcher SC 4 a je to výborná pomůcka, rozhodně jak psal Joshiki vyber si nějakej u kterého můžeš vodu dolévat nepřetržitě, to je asi nejdůležitější vlastnost, kromě tlaku páry :!:
Dobře se s tím např. teď v létě odstraňuje hmyz z předku. Já to poslední dobou hodně používám při čištění motorky, pěkně s tím všechen bordel vyfoukáš ze všech záhybů a spár a pokud do toho dáváš destilovanou vodu, tak s tím můžeš foukat "úplně všude" :pleasantry: a nemusíš si dávat abys všechno pak vytřel, protože nevzniká vodní spot. :thumbup:
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ono kdybys do toho nelil destilovanou vodu tak se ti to vevnitr dost rychle ucpe :D
Uživatelský avatar
c4eX6
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 23 led 2015, 09:31
Bydliště: Brno, Praha

wildT u Karcheru klidně můžeš používat vodu z vodovodu, součástí balení jsou i odvápňovací tyčinky.

V manuálu k SC 4 je k tomuto napsáno (str. 91):
https://s4.kaercher-media.com/documents ... 000-02.pdf

Vodní nádrž můžete doplňovat kdykoliv. POZOR Nepoužívejte kondenzovanou vodu z prádelní sušičky! Nenaplňujte čistící prostředky ani jiné přísady (např . parfémy)! Nepoužívejte čistou destilovanou vodu! Max. 50% destilované vody a 50% vody z vodovodu. Nepoužívejte zachycenou dešťovou vodu! Vodní nádrž je možné při plnění vyjmout nebo doplňovat přímo v přístroji.

Já tam stejně liju čistou destilku a po mnoha hodinách používání, stále funguje bez problémů..

Dokonce posledně jsem experimentoval s ONR, trochu jsem tam kápl (10-15ml), a subjektivě se mi zdálo, že to pomohlo odmušovacimu procesu (možná to bylo ale placebo)..
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tak pak jo, ja mam takovy generic parni cistic a ten po 4-5 nadrzkach obyc vody se zakucka a musi se od-octovat :)

Ale dobry vedet ze ten Karcher na to nelpi, hned jak se tenhle vysype, tak chci koupit prave SC3 nebo 4. I kdyz tohle popsani je velmi vagni, vzhledem k tomu ze kazdej ma vodu z vodovodu jinou. :D

Jinak nevite nekdo proc se nesmi ciste destilovana voda nebo voda z kondenzacni susicky?
pavel430911
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 12 srp 2018, 14:28

Nezkouseli jste nekdo SC1? Jsou to vyhozeny penize? Chci to jen na auto...
Odpovědět