Foam lance

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
juro111
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 25 srp 2015, 22:54
Bydliště: Slovensko, Trnava

Kúpil som MJJC z toho odkazu. Už len vyskúšať koľko peny do toho dať a ako nastaviť to riedenie.
Vďaka za radu.
juro111
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 25 srp 2015, 22:54
Bydliště: Slovensko, Trnava

Chlapi, idem si opäť po radu.
Dnes som skúšal prvý krát napeňovač a neviem kde som spravil chybu.
Do MJJC som dal 250 ml ValetPRO Snow Foam Combo2 a doplnil som vodou. Napeňovač som nastavil nadoraz v smere + (predpokladám žeby v tejto polohe malo prisávať najviac prípravku) a z napeňovača išla v podstate len voda (z flaštičky takmer neubúdalo). Až keď som nastavil napeňovač nadoraz na - stranu, tak začala ísť celkom pekná pena, ale veľmi riedka stále. Kým som obehol auto, tak na začiatku už bola takmer stečená. Na jedno obehnutie celého auta som minul tak cca 80% fľaše.Očakával som, že pena na aute vydrží aspoň pár minút. Vie niekto poradiť čo som pokazil? Treba dať viac chémie do flaše? Alebo menej? Nejde mi ani do hlavy to nastavovanie + a -. Mám pocit že to funguje naopak.
Pre upresnenie mám Karcher K4.
Gossip
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 08 kvě 2019, 04:59

Je třeba si stím vyhrát, já sem to ladil docela dlouho a teď mám rysku kam to +- chci mi otočené. Jestli máš mjjc jako já tak ti k tomu poslali trysku menší pro slabší wapky ... Tu jsem musel vyměnit taky. Celý auto dám do hustý pěny s min než 1/3 láhve a redim 1:6 AF avalanche.
Zkus tohle
1. Dej si do láhve tak 300ml produktu a dolej vodou
2. Promíchejte láhev
3. Nastavte rozpras tak aby byla mezera mezi cepelama jen pár mm ( nechceš stříkat proud ale fan)
4. Začněte stříkat na auto na max - a pomalu otacejte směrem k +
5. Pak si jen musíte najít to svoje "místečko" a experimentovat s poměrem produktu.

Stalo mě to asi 3/4 litrů pěny ale teď už to mám nastavený k obrazu svému
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

K4 bude slaba no... na tu originalni trysku a to nastavovani je spravne,znaci to mnozstvi vody
juro111
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 25 srp 2015, 22:54
Bydliště: Slovensko, Trnava

Trysky mám dve, ale tá menšia písali že je pre wapky s tlakom do 110 bar. K4 by mala mať 130 bar. Myslíte že by pomohla tá výmena? Nebude to už príliš priškrtené? Za pokus to možno stojí.
A áno, ja som si to nejako zle pamätal. Myslel som že ten otočný nastavovač na vrchu trysky určuje množstvo chémie ktoré sa prisáva do vody a ono je to naopak. Moja chyba.
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

U tech wapek je nekdy problem, ze oni napisou maximalni tlak, ale pracovni tlak je trosku jinde...
Ale myslim ze ti zmena muze pomoct..
Ja s k5 udelam cca dve auta a foam lance nastavenej na plnej minus...
CHEeSE951
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 23 úno 2018, 18:19
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Nemyslím si že problém bude vo wapke. Mám K2 a s MJJC foam lance nemám najmenší problém. A to riedim penu 1:10. Mám vrchné točítko takmer úplne k mínus. Podľa mňa bude problém skôr v nastavení prúdu. Tie pliešky spomedzi ktorých strieka pena. Skús ich nastaviť max 1mm od seba a priebežne si to dolaď. S K4 musíš spraviť krásnu šľahačku na aute. Prípadne je možné že ti niečo upchalo trisku. S tým som už mal tiež problém. Jediné riešenie je rozobrať vyčistiť a znovu zložiť. :smile:
juro111
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 25 srp 2015, 22:54
Bydliště: Slovensko, Trnava

A ktorú trysku si použil? Ja tam mám tú väčšiu, ale skúsim dať menšiu a uvidím či to pomôže.
Čo sa týka plieškov, tak s tým som sa hral a mal som ich celkom blízku ku sebe. Robilo to krásny veľký vejár.
CHEeSE951
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 23 úno 2018, 18:19
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Ak sa nemýlim, mám tam tú menšiu. Skús, za pokus nedáš nič. :smile: Prípadne keď to budeš mať vonku prefúkni jemne vzduchom to sitko a malo by to šlapať. :thumbsup:
header009
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: 10 zář 2013, 20:30

Ahoj, mám takový dotaz. Koupil jsem mjjc foam Canon pro. Zatím jsem koupil na test pěnu Geyon, uvidím jak to bude fungovat ale do budoucna plánuji BH auto foam.
Nicméně mě zajímá, jestli po každém použití vyplachujete penovač čistou vodou ?
Protože já určitě celou nádobu na jedno auto nebudu mít
Odpovědět