Tepovač

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
texmur
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: 25 pro 2015, 15:29

no právě toho podtlaku se bojím. Lákalo mě že je malý a skladný takže na 1-2 auta co si vyčistím za rok je to v pohodě. A asi také nepůjde použít na suché vysávání - nikde o tom není zmínka nebo? neprodávají se k němu pytlíky a že by to filtrovalo na sucho prach to se mi moc nezdá...

jinak přesně jak píšeš SE car od karcheru byla moje první volba výběru ale tady mě lákala ta skladnost...
CHEeSE951
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 23 úno 2018, 18:19
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování

texmur píše: 08 úno 2021, 11:32 no právě toho podtlaku se bojím. Lákalo mě že je malý a skladný takže na 1-2 auta co si vyčistím za rok je to v pohodě. A asi také nepůjde použít na suché vysávání - nikde o tom není zmínka nebo? neprodávají se k němu pytlíky a že by to filtrovalo na sucho prach to se mi moc nezdá...

jinak přesně jak píšeš SE car od karcheru byla moje první volba výběru ale tady mě lákala ta skladnost...
Keď chceš kombinovať extrakciu/suché vysávanie, tak by som šiel do Karcheru SE 5.100 (Vyzerá to byť to isté ako odporúčal soray tú SE 2, skús si to niekde overiť). Je to síce o tisícu drahšie, ale vyberieš nádržky nahodíš vrecko a veselo vysávaš.
texmur
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: 25 pro 2015, 15:29

jasný SE 5001 je prima stroj. jen jsem chtěl trochu něco menšího ale asi nemá smysl špekulovat jen mám pocit že ten SE5001 nemá ten menší extraktor hubici vhodný na sedačky. nebo se to dá dělat i tím větším co je určen na koberce?
texmur
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: 25 pro 2015, 15:29

ještě koukám na tento BOSH BWD421POW
https://www.tsbohemia.cz/bosch-bwd421pow_d359857.html
je o dost univerzálnější do domácnosti ale opět mi chybí nějaká zkušenost jak funguje jako tepovač čalounění? zkoušel někdo?
Obrázek
CHEeSE951
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 23 úno 2018, 18:19
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování

texmur píše: 08 úno 2021, 21:02 jasný SE 5001 je prima stroj. jen jsem chtěl trochu něco menšího ale asi nemá smysl špekulovat jen mám pocit že ten SE5001 nemá ten menší extraktor hubici vhodný na sedačky. nebo se to dá dělat i tím větším co je určen na koberce?
Jasné, tam by si musel tú úzku hubicu dokúpiť. Primárne som hovoril o stroji ako takom, že je to zrejme to isté.
fevlad
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 04 pro 2013, 09:11
Odeslaná poděkování: 3 poděkování

texmur
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: 25 pro 2015, 15:29

Tak jsem nakonec koupil BOSH BWD421PRO Akce v OKAY elektro za 5000kč (s nějakým slevovým kuponem nalezeným na netu)
Obrázek

Plusy:
Umí vysávat na sucho i na mokro do vody bez jakéhokoliv přenastavování (umí i do sáčku ale to dle mě postrádá smysl)
obrovské množství příslušenství
sací podtlak sice neudávají ale je fakt veliký (příkon je 2100W)
nádrž na bordel 5l

mínusy:
nádrž na čistící přípravek jen asi 1.5l (asi bude lépe stříkat z externí nádoby)
Přílohy
vysavace-na-zvireci-chlupy-viceucelovy-vysavac-bosch-bwd421pro-wet-dry-original-1214582.jpg
vysavace-na-zvireci-chlupy-viceucelovy-vysavac-bosch-bwd421pro-wet-dry-original-1214582.jpg (32.09 KiB) Zobrazeno 5078 x
Uživatelský avatar
plazmas
Příspěvky: 6
Registrován: 03 bře 2012, 12:35
Bydliště: Litvínov

texmur píše: 22 úno 2021, 09:44 Tak jsem nakonec koupil BOSH BWD421PRO Akce v OKAY elektro za 5000kč (s nějakým slevovým kuponem nalezeným na netu)
Obrázek

Plusy:
Umí vysávat na sucho i na mokro do vody bez jakéhokoliv přenastavování (umí i do sáčku ale to dle mě postrádá smysl)
obrovské množství příslušenství
sací podtlak sice neudávají ale je fakt veliký (příkon je 2100W)
nádrž na bordel 5l

mínusy:
nádrž na čistící přípravek jen asi 1.5l (asi bude lépe stříkat z externí nádoby)
Ahoj,

je možné pohodlně tepovat „na krátko“ bez použití teleskopické tyče?
jiras
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 13 úno 2017, 15:58
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

texmur píše: 06 úno 2021, 22:03 nemáte někdo zkušenost s Bissell 1558N SpotClean Professional
chci něco na občasné domácí čištění koberců interiéru a líbí se mi že je to velmi skladné oproti např Karcheru
Obrázek
https://www.mall.cz/vysavace/bissell-sp ... rm=1255920
Trochu pozdní odpověď ale třeba se to někomu hodí. Já si ho pořídil 3/4 roku nazpět. Bylo to na základě toho, že jsem ho viděl na hodně kanálech na YT - Detailgeek, AMMO NY a další. Plus se mi líbila hlavně velikost a skladnost. Mám to na dvě svoje auta 2x ročně plus doma na čištění toho, co dítě způsobí na pohovce.

Výkon je dostatečný, můžu porovnat s Bosch universalvac 15 (průmyslový vysavač) a po použití je ta "vlhkost" sedaček stejná (nevím jak to popsat). V podstatě pak nechám pootevřená okýnka a druhý den je vše komplet suché, ale nekontroluju, jestli to trvalo dvě hodiny nebo 12, auto je v garáži. Líbí se mi, že se relativně v pohodě dostanu kolem pedálů a pod sedačky.

Velikost je super, auta nemám jak prase, takže nepotřebuju litry a litry carpet cleaneru. Nastříkám postřikovačem na stromy, zapracuju kartáčem a po chvíli vytepuju. Na velký gauč mi stačil zásobník na čistič co je v přístroji, ale v autě ho nepoužívám.

Nemůžu porovnávat třeba s Puzzi jako (asi) profi strojem, ale já jsem spokojen, na domácí čištění to stačí bohatě a naopak si myslím, že větší stroj bych ani nechtěl tahat, takže bych měl teoreticky lepší výkon, ale byl by v koutě.

A btw na tu malou velikost je docela hlučnej. A na Datartu s VIP účtem za 5k.
irbiss
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 22 čer 2021, 14:05
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

Dobrý den.
Máte někdo zkušenosti s Kobercový extraktor AX 14 od nilfisku?
Děkuji
Odpovědět