Tepovač

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
tibi
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 23 pro 2015, 10:36

V prvom rade vas tu vsetkych zdravim :)

Po par rokoch hobby detailngu chcem postupne prejst na vyssiu uroven a tak mi ostava nakupit nejaky inventar .

Padla ruka na poriadny tepovac. Zo zaciatku som velmi obzeral nieco od firmy Karcher no bol mi poradeny tento tepovac .

Aky mate nazor vy? kazda rada pomoze .

pripadne poradte aj nejaky iny .

dakujem :)

http://www.najnakup.sk/tepovace/nilfisk ... -303000006
Naposledy upravil(a) wildT dne 08 led 2016, 13:39, celkem upraveno 1 x.
Důvod: presunuto
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

Nilfisk je dobrá firma ale TW Car neber, bavil som sa s dodávateľom Nilfisku ktorý mi priviezol wapku a vysávač a sám mi povedal že tento tepovač sa im moc nepodaril. Robí ho viac firiem len s inou farbou a názvom. Odporúčam Numatic GVE370 George väčší modrý (mám menší zelený a nádobka na špinavú vodu je malá tak na jedno auto)

Ak nemáš obmedzený rozpočet tak Kaercher Puzzi 100 bude ideál :thumbup:
tibi
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 23 pro 2015, 10:36

dakujem pekne

zajtra idem objednavat a mam dilemu

tento :

http://www.najnakup.sk/tepovace/nilfisk ... -303000006

alebo tento :

http://www.najnakup.sk/tepovace/karcher ... uper/popis


poradte :dash:
Naposledy upravil(a) tibi dne 11 led 2016, 00:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

prečítaj si ešte raz čo som písal. Nejdem ta presviedčať ale sám distribútor nilfisku pre západné slovensko povedal že TW 300 je nepodarok. Z týchto dvoch urcite Kaercher puzzi. Aj keď hubice sa ľúbia poškodiť. Numatic má kvalitnejšie. Puzzi má dobrý výkon a vyservisujes ho na každom rohu.
tibi
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 23 pro 2015, 10:36

Dakujem :smile:
tibi
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 23 pro 2015, 10:36

tibi
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 23 pro 2015, 10:36

Aku pouzivate chemiu na tepovanie calunenia, sedaciek , kobercou ?
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

Preštuduj si fórum a neboj sa použiť tlačidlo "Hledat" Je tu veľa tém o prípravkoch na tepovanie, APC a podobných čističoch. ;)
smoulinko46
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 14 úno 2016, 13:20

Ked som pred 7 rokmi začal s detailingom, tak samozrejme prišla na radu leštička, wapka, tepovač a vysávač. Kamarát ktorý u nás v meste vlastní obchod s náradím mi predal tepovač Karcher puzzi 100. povedal som si za 600eur to hadam nieco vydrží a navyše to bola profi trieda. po 7 mesiacoch začali závady: rozpadnutá prívodová hadička do čerpadla, podiel gumy možno tak 50% aj to som ešte povedal luxusné číslo, reklamácia uznaná, dostal som novú ale aj tak som doma namontoval pancierovú pre trvalú živostnosť. Po 2 rokoch a 2 mesiacoch zhorel motor (kvalita karcher), závada: zhrdzavený motor, ako može motor na PROFI tepovaci po 2 rokoch zhrdzaviet????? Výmena 150eur.
Po 3 rokoch čerpadlo kaput, výmena 65eur. nasledovalo popraskanie sacej hadice, výmena za PUR hadicu 22eur (karcher vyrobok 100eur..no comment), závady ako zlomený kábel, rozpádavajuce sa tesnenie na kryte zbernej nadoby ani nespominam.
Pred rokom kamarat kupil wap karcher cena 380eur, umýva víkendovo len pre svoje potreby, 8 mesiac, prasknutý piest..

Takže k tomu možem povedat len jedno, tepovac pomer cena/kvalita , velmi zle (použivam ho 5-6-krat týždenne, v zime 2-3 krát týždenne)
Najlepšie na tom je, že aj obchodný zástupca spolu so servisákom priznali, že karcher je vlastne len hobby trieda ;)
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Nevím honem kam z dotazem,tak ho dám sem.

Jde také o tepování sedaček.
Jelikož nemám tepovač,tak mě napadlo,zda by mi nemohl posloužit můj vysavač Narex VYS 21-1.
Nechá se s ním vysávat voda,ale jde mi spíše o to,zda má někdo osobní zkušenosti ze sacím výkonem......zda u tepovače jsou srovnatelné,jako u těchto průmyslových vysavačů,nebo zda je tepovač mnohem výkonnější.
Koukal jsem,že mám na zadní sedačce flek,tak to chci zkusit nejdříve u sebe na vlastním autě. :)

Použít chci VP carpet cleaner 1:20 a nastříkat na sedačku a pomocí kartáčků trochu vydrbat a pak tím vysavačem sedačku vysát. 8-)

Co Vy odborníci na to? :spiteful:
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Odpovědět