Jakou vybrat wapku?

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Odpovědět
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Vypadá pěkně, za ty peníze bych ovšem už začal koukat po Kranzle, třeba Kränzle HD 7/122 je supr.
Zase teda abych byl upřímný, tak při kratké široké hadici a filtru si cucat ze sudu umí skoro každá wapka, na to ti stačí třeba obyč Nilfisk C120 za čtvrtinu ceny.
Andy ACE
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 02 kvě 2020, 02:51

A je tam u těch levnějších vapek potom znatelnej rozdíl v tlaku/mytí? A co se týče životnosti? Říkal sem si právě, že radši teď koupím “pořádnou” a budu mít klid, než abych se slabší za nějákou dobu zjistil, že mi třeba nestačí a šel kupovat zas novou :(
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Rozdíl v tlaku samozřejmě je, ale není pravda, že by to udělalo levnou wapku nepoužitelnou. Rozhodně od koupě pořádné wapky neodrazuju, naopak. Jestli na to máš v rozpočtu místo, tak hloupost to určitě není :) Kvalitní stroj bude sloužit mnoho let.
Andy ACE
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 02 kvě 2020, 02:51

Moc dík za rady... asi do ní půjdu, těch 11k už je hranice a to byla předtím 8k :D tak sem potom můžu hodit krátkou “recenzi” kdyby někdo chtěl :drinks:
Kamil
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 21 kvě 2020, 17:21

Nějaké zkušenosti s Kärcherem K4? Bude stačit na běžný domácí mytí? Díky.
CHEeSE951
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: 23 úno 2018, 18:19
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Ja mám pár mesiacov K3 fc po tom ako po x rokoch doslúžila K2 a maximálna spokojnosť. Takže na domáce použitie bude K4 super.
Kamil
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 21 kvě 2020, 17:21

Díky za reakci :thumbup:
Skrblík
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 10 čer 2018, 15:35

Máte už někdo zkušenosti s Bigboi Washr Flo?
Mišell
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 02 dub 2015, 12:00
Bydliště: Opatovice nad Labem

Před létem jsem kupoval v Lidlu Parksida za 2000,- (myslím že typ 135?), Makala celý léto a pohoda. Předchozího Parksida (obyčejnějšího, asi za 1200,-) jsem měl 3 roky, takže z výdrže strach nemám. Má to koncovku Lavor, taže jsem na to pořídil napěňovač z Ali asi za 300,- a musím říct, že pěna super...až jsem to nečekal při tom tlaku. Používám Good Stuff pink.

Skrblik: Pokud používáš častěji, nebo si chceš jen dopřát něco lepšího, tak do ní jdi. Znám člověka co ji má a maximální spokojenost. Tlak jak k*áva, vyměnitelný trysky,příslušenství...
petr2021
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 12 kvě 2021, 09:08

Ondrej2005 píše: 13 led 2019, 12:05 Mám, vezmi si tady tuto s větším průtokem
http://www.kranzle.cz/vysokotlaky-cisti ... escription , pokud to chceš pro bezkontaktní mytí, tak ideálně větší průtok.

Pokud budeš potřebovat dokoupit nějaké rychlospojky, tak napiš. Něco mi doma zbylo. Šroubování je fakt otrava.. ale záleží na každém :-) Dále mám navíc vysokotlakou pistoli do které si můžeš zakoupit krátkou trysku na mytí podběhů nebo kolem auta když máš třeba z jedné strany málo místa, tak se krátká pistole hodí. Dá se použít s tryskou která je v balení a nebo extra krátkou co bych ti pak poradil.

Jinak s výrobcem KRANZLE nikdy neuděláš chybu. 4 kamarádi mají 2x staré stroje přes 20 let , třetí 10 a jeden 8 let stroje a všechny jedou do dnes. Jen bohužel pokud to někdo má na použití doma, tak je cena docela vysoká v porovnání v hračkami za třeba 5-10.000,- Kranzle jako jediní co jsem zjišťoval, tak mají přesný glycerinový manometr a tlak je reálný. U ostatních výrobců je tlak o asi 20-30% nižší než se uvádí v prospektech. Proto to byl důvod proč vzít drahý německý Kranzle.

Já mám verzi s rotační tryskou, hodí se to kolem baráku.. Pokud to máš jen na mytí aut tak vezmi verzi bez rotační trysky. Ale zase minulý týden jsem kámošovi rotační tryskou myl komplet orezlé plechové disky kol = hodně to pomohlo při samotné přípravě před nástřikem.
Nemá navíjecí buben, to je škoda, ne?
Odpovědět