Aneb jak to vypadat nemá "(

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

pastovic píše:Já mám pořád (7let) svoje první auto, stalo kilo, teď má hodnotu tak 40ti a lítám kolem něj od začátku. Teď teda už každých 14dni, a je mi jedno jakou má hodnotu. Je to moje auto "moje vizitka" tak proč by mělo být doskrabane, polorozpadlé, špinavé, a ve vnitř zasyflené, když já tak taky nevypadám ani mé věci. A že má malou hodnotu? Pro mě ne. Nemám 300tis na jiné, tím pádem musím udržovat toto.
Krásně napsané.....a jsem na tom stejně...mám auto 9 let staré a snažím se o něj co nejvíce pečovat,protože minimálně 2-3 roky díky rekonstrukcím okolo baráku na jiné nebude. :/
A pokud bude nové,tak pouze mladší....na funglovku není,a asi nebude....a po pravdě bych asi ani takové nechtěl,když vidím,jak pak ta cena padá. :D

Jinak auto jsem kupoval 5 let staré a evidentně bylo lakované taky nějakým šikulou,protože lak vypadá přesně,jako první fotka zda. :(
Na druhou stranu znám horší. :D
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Aneb v dnesni episode "Ja vs. non-detailer", sezona 35, dil sto osmy... :mrgreen:
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

O hodnote auta to urcite neni. Nejaky drazsi auto take mam a mel jsem. A je mi jedno,jestli se staram o superba II(300tkc a 400tkm najeto!) Nebo o imprezu STI ( 1 090 000kc 38tkm najeto) nebo letni vozidlo Porsche Boxster (450tkc 200tkm najeto) rad bych daval peci svym autum,jako dostava zakaznik,ale to uz bych se z dilny nehnul. Navic superb je pracovni,kde jezdim v monterkach,ale v ramci moznosti se ho snazim udrzovat v čistotě. Ackoliv tam bordel vidim,tak lidi rikaj,ze tam mam krasne uklizeno. O porsche se staram na podzim pred uskladnenim do garaze. A na nejdrazsi auto mam nejmene casu. Takze to neni o cene auta/stari auta. Ted mi prijela 4leta OII combi. Auto byl pracant a dle obsahu pod sedackama a v kufru to bylo zedniku (pokud nekdo stavi,tak asi 2kg cementu mohu za cenu postovneho poslat :D ) dnesni problem je v konkurenci a cenach. V hypersupermega marketech maj malou mycku a cisteni interieru od 399kc,tak proc platit za jine "čištění" nekolikanasobne vic?! Stejny jako u lakyrniku. Proc nechavat dil lakovat v nejakym boxu s naslednym vlozeni dilu do pece za 3500kc, kdyz franta z vedlejsi vesnice mi to udela za 2500kc ma na to garaz a uvnitr natahnutej igelit... navic jsem se nekolikrat setkal,ze zakaznik dovezl auto a aby usetril,tak pod lak si to pripravil sam. Nekolikrat se nam barva zvedla a delalo to neplechu. Zakaznici zajima jediny cena. Tak,jak auto vyjede od detailera ciste uz tak ciste od uzivatele zase nebude. Ten ho vysaje na benzince,nebo chalupe za 5min, vylesti clinem okna a moznaaa nahuli na plasty nejaky kokpit. Suma sumarum "detailing" za 200kc..
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kamarád koupil auto z áček, tak jsem hned zbystřil a prohlídl...no nestačil jsem zírat v jakém stavu auta opouští jejich čistící a leštící stanoviště :D

prý čistý interiér a leštění karoserie, tak na to mrkneme jak jim to jde od ruky, co myslíte vy? Jak jim to půjde?
Nálepka interiéru je nalepená jen z půlky...


Na skle lepidlo po ztržení folie, nechápu jak to někdo mohl nechat-může se to při zavření skla slepit se sametkama a průser je na světě.


A přitom kdyby to alespoň vyfoukli kompresorem, iluze o detailnějším čištění si nedělám...ale blbý kompresor by tam mít mohli


Všude kam jsem se podíval zadělaná špína ve spárách


Jako tohle je těžký kalibr-při vysátí se na to vybodli ukázkově


Od palubky dolů nemá smysl komentovat- prostě letitá špína


Co se týče nějakého leštění, tak přeleštili kapotu a pohledovou část boků, ale na střechu ani nehrábli, byť tam majitel škrábal pryskyřici houbou na nádobí
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

To je tak zcela normální. Tuhle práci tam dělají převážně brigádníci co mají 50-60,- na hodinu. Do toho mají nějaké časové limity, třeba kompletně umýt z venku + vyčistit interiér = 1 hodina. A makej. Se jim vůbec nedivím že to takhle pak dopadá.
Nejsou to detailisti, protože jim ty hodiny práce na autě nikdo nezaplatí. Takže stačí aby nebylo auto špinavé na první pohled a vyřešeno.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja souhlasim s Neozinem, nejenze to Acka nezaplati, ale zakaznik to stejne neoceni. Mozna u tech premiovych modelu co maji zaparkovani na showroomu vevnitr uz by si praci dat mohli, ale ty auta vypadaji nahovno i tam. To stejne pujcovny, mel jsem letos asi 7 aut z pujcoven a tam to taky nebyla zadna slava co se tyka cistoty, a to byly vsechno funglovky auta s najezdem pod pet tisic km.
Odpovědět