Onboard kamera

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Odpovědět
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Pockej jeste na 11.11., to budou mega slevy :smile: Ale nevim, co tak ctu vsemozne zkusenosti tak na ten cip kamery s tim cipem je hodne negativnich recenzi, tak nevim jestli jen neprikoupit dalsi G1W-C a nekaslat na to :unknw:

Co se tyka karet, taky je potreba aby to DOOPRAVDY melo dostatecnou zapisovou rychlost, tzn. vetsinou karty strednich a vyssich trid. Te nejlevnejsi to nedavaji i kdyz tu specifikaci maji. A osobne taky nepouzivam karty vetsi nez 32 GB, ono precejen na microSD uz i tak je ta hustota zapisu dost brutalni a u levnejsich karet je s tim problem. Ja mel treba do GoPra 64 GB kartu a zhruba 1/3 "sektoru" na ni je vadnych, takze kdyz jsem mel dlouhy timelapse, tak jsem mel jen zacatek a konec, prostredek byl necitelny. Pritom karta sama o sobe zadne chyby nevykazuje. Od te doby fakt max. 32 GB a pokud mozno kvalitnejsi a pohoda.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

BigBang: To je právě pak sázka do loterie. :pardon: Asi bude rozumnější si připlatit 1600-1700,- a vzít to samé, ale v ČR se 2 letou zárukou.

wildT: Zkusím počkat, jestli bude za dobrou cenu, vzal bych to z toho Aliexpressu. I když se trošku bojím.
klakson23
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 18 dub 2015, 11:25

Neozin píše:Si říkám, jestli tu Mini0806 nekoupit třeba z Aliexpressu. Dá se tam sehnat za cca 100 USD (2500,-Kč).
Od kud jste ji kupovali Vy, co ji máte?
I já přemýšlel, zda koupit u nás, nebo někde ze zahraničí o skoro polovinu levněji. Nakonec jsem si připlatil s tím, že když se mi kamera osvedčí, tak druhou koupím ze zahraničí a dám si ji na zadní sklo. Zatím nelituji vyšší ceny. Bonus je, že je to v češtině, ale popravdě, ona ta čeština v nastavení ani není potřeba.

Co mě na kameře zklamalo, tak je detektor pohybu. Funguje to, ale musíte tu funci vždy v menu zapnout a když s autem chcete zase odjet, tak zase v menu vypnout. Takže to byl ten důvod, proč jsem koupil skryté napájení a kamera nahrává 24h/7

Paměťovou kartu jsem koupil s označením 10class, což i v manuálu psali.

kupoval jsem ji tady:
http://www.kamery-do-auta.cz/

Myslím, že tehdy jsem ji ani jinde na CZ webu nenašel. Teď už možná bude situace jiná
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Reklamace se castecne daji resit i s AliExpressem, kdyz kamera prijde rozbita uz od zacatku a pak v pohode poslou novou, a pokud bude fungovat bezproblemove behem te ochranne doby (dispute period), tak uz je dost velka sance ze bude fungovat nafurt. Kazdopadne risk to je vzdycky, to je jasny.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

mě třeba onboard kamera přestala fungovat asi po 3/4 roku...
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Proto jsem psal "dost velka sance", ne "jistota" :D Treba ja mam cinske elektroniky za poslednich snad 10 let dost a funguje vesmes vse, a co prestalo (napr. Yongnuo blesk), tak to mi kamos opravil :)
Tommyk
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 22 zář 2014, 10:56
Bydliště: Louny, Brno

Jednu tuhle mini kameru jsem v práci montoval do nového auta, mělo to přední i zadní kameru, napájení jsem udělal po klíčku. Líbilo se mi jak je malinká a 95%lidi si ji v autě ani nevšimne.
Navíc se dá vyndat z držáku, který si nalepite primo na sklo, a schovat někam bokem. Takže potom na tom skle už není skoro "nic".
Ale jaký měla záznam a jestli funguje bezproblémově (předpokládám že funguje, jinak by už přijel), to nevím...

Kde ji kupoval taky nevím, donesl si to sám...
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Co se tyka "ze si ji nekdo ani nevsimne"... ono kdyz po tom zlodej kouka, tak si vsimne vseho. A kdyz po tom nekouka, tak se mi stalo, ze spolujezdec po 50 km, kdy mel celou dobu displej primo pred nosem, najednou zvola: "Jeee, ty mas tady taky kameru!" :mrgreen:
Tommyk
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 22 zář 2014, 10:56
Bydliště: Louny, Brno

Tak jasně, myslel jsem to tak, že když se po tom cíleně nedívá, tak ji neuvidí...
A Nemluvím teď o ženských atd :D
klakson23
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 18 dub 2015, 11:25

klakson23 píše:Tuhle mám. Momentálně ale na raklamaci. Často se mi vypla zničeho nic. Mám ji natvrdo 24h napájenou skrytým napájením, které jsem kupoval taky na tomto webu. Napájení ale ruší signál rádia, takže vopruz. Záznam obrazu pěkný. Uvidím, jak se obchod zachová k reklamaci. BTW kupoval jsem ji přesně na té webové stránce viz výše :) Jinak mi vyhovuje na této kameře její super malá velilkost. To byl hlavní důvod, proč jsem si ji pořídil.

Reklamace:
- Baterie vydrží cca 7 vteřin
- Během nahrávání se vypínala (nepravidelně)
- Během nahrávání se sem tam zasekla, nešla ani restartovat
- Skryté napájení ruší rádiový signál

Já spíše hledám kameru přední i zadní, aby se nahrávalo někde externě na skryté místo, třeba HDD, SSD pro případ, že by mi někdo chtěl ukradnout kameru včetně důkazu. Velikostně co nejmenší. Ideálně jako ta TopCam mini 0806.
Takže kamera je již delší dobu doma po reklamaci.
- Baterii údajně vyměnili za novou - Zase vydrží cca 30 vteřin bez napájení, takže už neřeším
- Už se neseká, prý byla chyba v moji paměťové kartě. Koupil jsem novou značkovou a od té doby skutečně nahrává bez sekání.
Odpovědět