Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Od Tech
Dobrý den přeji všem, při letošním prvním mytí my odešla moje před 2ma rokama kupovaná (jetá) wapka Makita viz odkaz. https://www.makita.cz/produkt/tlakove-m ... -parametry.
Do poslední chvíle jela dobře, akorát občas nenaběhlo čerpadlo, muselo se do ní bouchnout ze strany a jela. No nyní je asi definitivně po ní, čerpadlo neseplo po "poklepání" či odstavení. Opravit by to asi šlo,ale x lidí mi řeklo že to nemá smysl protože bude dražší oprava než koupě nové... A proto se ptám, jakou. Asi nejvíc kladné body za mě u mě má Wap-Nilfisk, co říkal i servisák tak prej vydržej.
Wapku bych chtěl strop do 4000 a aby měla minimálně podobné parametry jako ta moje stará tzn pracovní tlak vody 120 barů při průtoku 420litrů za hodinu.. Na stránkách nilfisku je asi milion wapek, proto +- jakou,kterou,pokud má někdo zkušenost nebo může doporučit. Odkaz zde. http://www.nilfiskcentrum.cz/vyskotlake ... ci-pouziti
Pak my kolega v háku řekl že v lídlu maj přístí týden v "akci" wapku a ta je parametrama sice za makitou ale prej záruka 3 roky a neřeší se, navíc by byla za 2900. Odkaz zde. https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Vysok ... p100232729 . Tak děkuji moc za poznatky a rady, přeju hezký zbytek dne a ať je už trochu hezky, mejt auto v 6 stupních není žádnej med. :D
Od brabus
vubec bych se nebal te z Lidlu 3 roky jsou 3 roky a kdyz ti nebude vyhovat muzes ji bez problemu vratit ....
Od Helmut
Ahoj,
já sice Wapku mám, nicméně jsem jí už dooost dlouho nepoužil, mám cca 3 km od baráku Wapku s demineralizovanou vodou na benzínce a jezdím tam.
Auto mám zakonzervované FUSSO voskem a auto myji v zimě cca 1-2x týdně na Wapce bez prášku/šamponu/pěny pouze demineralizovaným oplachem (stihnu auto oběhnout cca za 2 minuty) což stojí cca 20-30Kč a pak cca jednou do měsíce auto nejdřív opláchnu na této wapce opět za 20Kč, dojedu domu a auto umyji pH neutrálním šamponem kontaktně. Auto i když má nájezd cca 2000km měsíčně je pořád čisté.
Spočítej si, že tento oplach (navíc demineralizovanou vodou, kterou ekonomicky doma prostě nevyrobíš), navíc máš je tento oplach TEPLOU vodou o tlaku, který domácí WAPka ti nevyrobí... stojí cca 1500 Ročně se vším všudy (voda, elektřina).

Tzn. cca za 3 roky budeš na svém a to nepočítám vodu (navíc ne demineralizovanou, studenou a nižším tlakem), elektřinu a bordel doma :-). Další Wapku kupovat už nebudu :-)
joshiki se to líbí
Od Tech
Wapku (bezkontk.myčku) tady v okolí bohužel moc nemám, sice jsou ale je u nich věčně narváno,navíc nevím že by měly demineralizovanou vodu,podle mě to je normální z řádu :D . Kromě toho nanášení přípravků prostředků, dekontaminace atd nevím jak bych tam dělal. Ale to je jedno, skusim jít pro tu z lídlu,jak píšeš 3 roky jsou 3 roky a na to stříkání to asi stačí. Díkes.
Od Napster
Tak ta z lidlu je za ty penize dobra. Navic s parkside mam dobre zkusenosti. Vsechno AKU naradi mam od nich a bez problemu. Jen bruska na vrtaky je uplne k hov... ta wapka je na urovni karcher K3. Na ty jsem zacinal a taky stacila. Ted mam K5 a K7 a niz nez na K5 bych uz nesel. Myti aut je daleko rychlejsi. Ale porizovaci cena wapky je 3x-4x vyssi.
Od Tech
Tak jí mám doma z lídlu zítra jí skusím... "předchozí" vapka z lídlu prej měla koncovky lavor či jak,potřebuju vědět jesti jsou stejné kvůli nástavci na snow foam, dostal jsem k tomu nějakou chemii pak kartáč no kraviny :D Tak kdyby někdo věděl ty nástavce ať napíše,zítra jí skusím.
Od Novakys 6
Také ji mám již doma.Jem sem jí ještě neviděl.Sem v zahraničí takže je uvidim až o víkendu.Sem zvědav co napíšeš.
MB SL500 "žehlička"

Co dodat. Perfektní. Úžasné a[…]

Díky, žádný zázrak jse[…]