Vybírání Wapky

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tech
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 28 dub 2017, 21:21

Dobrý den přeji všem, při letošním prvním mytí my odešla moje před 2ma rokama kupovaná (jetá) wapka Makita viz odkaz. https://www.makita.cz/produkt/tlakove-m ... -parametry.
Do poslední chvíle jela dobře, akorát občas nenaběhlo čerpadlo, muselo se do ní bouchnout ze strany a jela. No nyní je asi definitivně po ní, čerpadlo neseplo po "poklepání" či odstavení. Opravit by to asi šlo,ale x lidí mi řeklo že to nemá smysl protože bude dražší oprava než koupě nové... A proto se ptám, jakou. Asi nejvíc kladné body za mě u mě má Wap-Nilfisk, co říkal i servisák tak prej vydržej.
Wapku bych chtěl strop do 4000 a aby měla minimálně podobné parametry jako ta moje stará tzn pracovní tlak vody 120 barů při průtoku 420litrů za hodinu.. Na stránkách nilfisku je asi milion wapek, proto +- jakou,kterou,pokud má někdo zkušenost nebo může doporučit. Odkaz zde. http://www.nilfiskcentrum.cz/vyskotlake ... ci-pouziti
Pak my kolega v háku řekl že v lídlu maj přístí týden v "akci" wapku a ta je parametrama sice za makitou ale prej záruka 3 roky a neřeší se, navíc by byla za 2900. Odkaz zde. https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Vysok ... p100232729 . Tak děkuji moc za poznatky a rady, přeju hezký zbytek dne a ať je už trochu hezky, mejt auto v 6 stupních není žádnej med. :D
Detailing začátečník, BMW fanatic.
Daily E36 compact 316i BMW Individual Atlantisblaumettalic -Atlantýda,atlantis-
Gf´s ride E36 compact 316i LPG Stag -Boban-
Showcar E34 520i Maledivenblau -Étřicetčtyři,Malediven-
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

vubec bych se nebal te z Lidlu 3 roky jsou 3 roky a kdyz ti nebude vyhovat muzes ji bez problemu vratit ....
BSD maniac
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Ahoj,
já sice Wapku mám, nicméně jsem jí už dooost dlouho nepoužil, mám cca 3 km od baráku Wapku s demineralizovanou vodou na benzínce a jezdím tam.
Auto mám zakonzervované FUSSO voskem a auto myji v zimě cca 1-2x týdně na Wapce bez prášku/šamponu/pěny pouze demineralizovaným oplachem (stihnu auto oběhnout cca za 2 minuty) což stojí cca 20-30Kč a pak cca jednou do měsíce auto nejdřív opláchnu na této wapce opět za 20Kč, dojedu domu a auto umyji pH neutrálním šamponem kontaktně. Auto i když má nájezd cca 2000km měsíčně je pořád čisté.
Spočítej si, že tento oplach (navíc demineralizovanou vodou, kterou ekonomicky doma prostě nevyrobíš), navíc máš je tento oplach TEPLOU vodou o tlaku, který domácí WAPka ti nevyrobí... stojí cca 1500 Ročně se vším všudy (voda, elektřina).

Tzn. cca za 3 roky budeš na svém a to nepočítám vodu (navíc ne demineralizovanou, studenou a nižším tlakem), elektřinu a bordel doma :-). Další Wapku kupovat už nebudu :-)
Uživatelský avatar
Tech
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 28 dub 2017, 21:21

Wapku (bezkontk.myčku) tady v okolí bohužel moc nemám, sice jsou ale je u nich věčně narváno,navíc nevím že by měly demineralizovanou vodu,podle mě to je normální z řádu :D . Kromě toho nanášení přípravků prostředků, dekontaminace atd nevím jak bych tam dělal. Ale to je jedno, skusim jít pro tu z lídlu,jak píšeš 3 roky jsou 3 roky a na to stříkání to asi stačí. Díkes.
Detailing začátečník, BMW fanatic.
Daily E36 compact 316i BMW Individual Atlantisblaumettalic -Atlantýda,atlantis-
Gf´s ride E36 compact 316i LPG Stag -Boban-
Showcar E34 520i Maledivenblau -Étřicetčtyři,Malediven-
Novakys 6
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 02 úno 2018, 12:39
Bydliště: Tachov
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

Taky o ní přemejšlim.Koukám že se tu toho ale asi moc nedozvíme zda nám bude stačit.
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Tak ta z lidlu je za ty penize dobra. Navic s parkside mam dobre zkusenosti. Vsechno AKU naradi mam od nich a bez problemu. Jen bruska na vrtaky je uplne k hov... ta wapka je na urovni karcher K3. Na ty jsem zacinal a taky stacila. Ted mam K5 a K7 a niz nez na K5 bych uz nesel. Myti aut je daleko rychlejsi. Ale porizovaci cena wapky je 3x-4x vyssi.
Uživatelský avatar
Tech
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 28 dub 2017, 21:21

Tak jí mám doma z lídlu zítra jí skusím... "předchozí" vapka z lídlu prej měla koncovky lavor či jak,potřebuju vědět jesti jsou stejné kvůli nástavci na snow foam, dostal jsem k tomu nějakou chemii pak kartáč no kraviny :D Tak kdyby někdo věděl ty nástavce ať napíše,zítra jí skusím.
Detailing začátečník, BMW fanatic.
Daily E36 compact 316i BMW Individual Atlantisblaumettalic -Atlantýda,atlantis-
Gf´s ride E36 compact 316i LPG Stag -Boban-
Showcar E34 520i Maledivenblau -Étřicetčtyři,Malediven-
Novakys 6
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 02 úno 2018, 12:39
Bydliště: Tachov
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

Také ji mám již doma.Jem sem jí ještě neviděl.Sem v zahraničí takže je uvidim až o víkendu.Sem zvědav co napíšeš.
Uživatelský avatar
Tech
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 28 dub 2017, 21:21

Tak dneska jsem jí zkusil a pocity smíšené... Makita měla větší power, tohle mě přijde moc malý tlak ale zase na mytí auta nepotřebuju bůhví kolik barů. Co je docela překvapující je hlučnost čerpadla, dělá to fakt docela bordel při delší práci s ní asi nasere člověk sousedy :D :D Oplachová tryska se dá hůře regulovat než na makitě. "Buben" na hadici snad víc debilně bejt nemohl, do toho je vapka lehká takže při vytáčení hadice 2x spadla na zem -_-. Co je plus je dlouhá hadice, nemusím přendavat z místa na místo jako makitu, je lehčí což je taky supr. jako velké + beru to že nemá skoro žádné vibrace do ruky, není to špatné. snow foam čekám na nástavec a uvidím. Jako časem si na to zvyknu zatím sem zvyklej na ten vyžší výkon, za necelé 3000 je to supr,ale spíš na ty hobby účely.
Detailing začátečník, BMW fanatic.
Daily E36 compact 316i BMW Individual Atlantisblaumettalic -Atlantýda,atlantis-
Gf´s ride E36 compact 316i LPG Stag -Boban-
Showcar E34 520i Maledivenblau -Étřicetčtyři,Malediven-
Odpovědět