Kdy leštit?

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Uživatelský avatar
pásovec
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 26 říj 2010, 18:59

Na brutal poškození stejně používají 3M :mrgreen:
Detailing Club ČR
Uživatelský avatar
karivop
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 24 říj 2011, 11:51

myslíš například v autozipo? :) ;)
Zakuji
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: 11 lis 2010, 20:51

karivop píše:Zdravím, dle mě je taky jedno kdy se provede renovace laku. Jarní a zimní období má své + a -. Já mam třeba celou zimu auto garážované, takže škrábání moc neznám a když už mi to stojí venku a to bílé nadělení padá tak většinou auto nastartuji, nechám ho ohřát a pak jednoduše setřu košťátkem. A když mi občas stojí venku třeba celou noc tak udělám to samé radši si těch 10 min přivstanu a nechám to "slézt" než abych to škrábal jak magor a byl pak celý zmrzlí. Tím se vyvarujete poškození laku a motor vám taky poděkuje. ;) ;) A když už jsme u toho strojního leštění tak bych tady ocenil, taky diskuzi o strojním rozlešťovaní a zkušenosti s leštícími pastami, leštícími kotouči a případně leštičkami. Hodně se mi líbí kosmetika Swissvax a myslím že i přesto že jsou dražší tak, že se to odrazí na kvalitě. Ale proč to říkám. Koukal jsem, že mají též rozlešťovací pasty jako 3M nebo Menzera. Máte s tím někdo zkušenost?

PS: Omlouvám se, že jsem trochu odbočil od tématu. Případně to někam přesuňte, abych to tu nespamoval.
Myslim,ze motor ti nepodukuje,protoze na volnobeh se nepromazava po nastartovani uplne dostatecne je je lepsi se studenym pomalu vyjet.Teoreticky :) a navic bez webasta se ti treba vetsina diiizluu ani na miste neohreje...
Uživatelský avatar
HanzGTD
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 02 srp 2011, 18:18

Zrovna jsem si rikal, ze mi TDicko asi moc nepodekuje kdyz ho necham v mrazu klapat 10minut naprazdno :) Ale taky bych to tak nejradsi delal kdyz je mraz a na oknech je takovej led ze po nem skrabka jen klouze...jinak nez cekat tak radsi ometam a skrabu, pri tom se aspon zahreju :D
Freshly Juiced
Uživatelský avatar
karivop
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 24 říj 2011, 11:51

Nebudeme tu odbíhat od tématu ne? =) Tak když je to u vás takto, tak to pak ano. Mam benzín s velkým objemem takže to topí už po pár minutách a automatu to jistě taky více svědčí, když se předem aspoň trochu ohřeje. Jinak je na tom skoro vše vyhřívané elektricky, takže to sleze v podstatě hned. ;) Mluvil jsem z vlastní zkušenosti. Nechtěl jsem tu rozjet debatu o tom, jestli se motor víc opotřebovává na volnoběh v nízkých otáčkách a nebo v otáčkách vyšších. ;)
Zakuji
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: 11 lis 2010, 20:51

Ja jen nechtel aby se tehle detailingove rady mnozi chytli :lol: snad to nekdo smaze :D
Uživatelský avatar
karivop
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 24 říj 2011, 11:51

Jo jo chápu. :D Holt Dčka musej škrábat. :lol:
Odpovědět