Pikatec - obecná diskuze

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Lihovy_joe:
Jo, všechny testy co jsou tu byly, byly na tu řadu BASIC. Byla totiž jediná na trhu v té době.
Mě kvalitou rozhodně Pikatec nepřesvědčil. Možná se zlepšili za tu dobu. Nevím. :unknw:
Kdybych se měl rozhodnout co zvolit na svoje auto, bez toho abych byl zaujatý na detailing věci. Hlavní parametry by byly funkčnost, mechanická odolnost a měl bych rozpočet do 2000,-kč. Zvolil bych Gyeon Prime kit.
Ale to je pouze moje preference. Jak říkám, možná se Pikatec za tu dobu někam posunul a bude více funkční.
Uživatelský avatar
Michail
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2014, 12:11
Bydliště: Černovice

Nechte ho, já budu třeba rád, že se někdo obětuje. Docela by mě zajímaly ty nový kousky. Názor mám pořád stejnej, ale chci tomu dát šanci. Občas někdo přijde a zeptá se a já už nevím, co jim mám říct :D
F**k me, I'm FRENCH!

K4M Renault Mégane Coupé 1.6 16V, r. v. 1999
F4R Renault Laguna GrandTour 2.0 16V, r. v. 2006
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

že jsou to sračky s dobrým marketingem .... :-P
BSD maniac
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Ten masový marketing musí někdo zaplatit. Reklama v televizi, rádiu, časopisech stojí spousty peněz.
Taky si musíte říct, proč zrovna v Česku, ale ve světě o tom nikdo neví. Kdyby to byl takový revoluční produkt, tak podle mě by si hned v cizině všimli.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pikatec je jistě průlomový přípravek v rámci cz výzkumu,
jenže v tomto jsme zaspali dobu a na světovou konkurenci to prostě nemá a ani náhodou.
Bavím se o té verzi rok staré, která už měla být špičkovou v té době a výsledek?
Každý přece ví ;)

Nová verze má stát snad 3,5tis, což je dokonce daleko vyšší cena než u značkových ověřených keramických povlaků.
Řekněte mi důvod proč kupovat něco za 3,5 u čeho netuším výsledek a jen v něj doufám.
Radši koupím něco za 2-2,5 a vím, že to něco vydrží :smile:
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

raději 400kč za BSD, protože stejně jedna jízda v dešti a auto je špinavý at je na něm picatec, BSD, WT nebo něco jinýho :D
BSD maniac
Honza_RG
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 13 dub 2015, 10:30
Bydliště: Brno/Bratislava/Praha

prvni rada mela byt revolucni novinkou na poli autokosmetiky, vydrz 12 mesicu!!!!, cena kitu prevysujici jiz zavedene zahranicni znacky, podle nazornych ukazek aplikaci od lidi z Pikatecu jsem jen nevericne cucel :shok: ty lidi vubec nevi, co delaji, zkusenosti s auty nula, nabizi to jako nano-cosi-keramiku, ale je to obycejnej predrazenej sealant od horsta fuchse, kterej mnoha lidem nevydrzel ani mesic! beru, stane se, ale to procento tady bylo a stale je do nebe volajici, negativni zkusenosti uzivatelu z jejich stranek mizi a nebo jsou odpovedi typu spatne aplikovan, seriozni vec jak polib mi frdel.. Novy, o 100% lepsi produkty, opet vydrz 12 mesicu :rofl: narocnost aplikace? cumel sem dost, kdyz jsem cetl, ze jeste druhej den se to musi buffovat, pac to udela bilej film..

Trosku zkusenosti z praxe a znalosti povlaku.. je sice hezky, ze nejaky produkt umi vytvorit sam ze sebe nejakou odolnou vrstvu, ale pokud se ta vrstva chemicky nenavaze, tzn. kdyz nepronikne do struktury laku, tak to tam proste nemuze vydrzet dlouho, ty nejodolnejsi keramicky povlaky se bez rozpoustedel neobejdou, udrzuji povlak v tekutem skupenstvi a napomahaji pri aplikaci jeho proniknuti do laku, skutecna veda za povlaky je prave o smesi tech rozpoustedel, jinak jsou povlaky cca 3-4 typu, dle slozeni..

Abych byl fer, je to fajn pokrok v cz a i pro nas dela Pikatec supr reklamu, ale je to nechutne predrazena, cti NEJDRAZSI VEC NA TRHU VUBEC (ani profi keramiky nevyjdou tak draho) vec s hardsell marketingovou masirkou cilenou na cesky ovcoidy.

Uprimne si myslim, ze nova rada je jeste vetsi vysmech a rejza nez ta puvodni, je za tim citit takovy to cesky vekslacky podnikani. Jo a dat dohromady neco s univerzitou neni nic tezkyho, staci zacinkat) :mytwocents:
Obrázek
Lihovy_joe
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 22 úno 2016, 22:34

Tak se vracím po měsíci s mojí zkušeností...

Komu se to nechce číst, tak ve zkratce: Funguje to, ale extra zázraky a la Horst Fuchs nečekejte. Levnější produkty třeba udělají stejnou parádu za menší peníze, ale s nimi zatím nemám zkušenost...

No a teď trochu detailu.

Produkt
Aby nevzniklo nedorozumění, koupil jsem si ten "nový" Ceramic protection pack za 1499,- plus navíc Ceramic nano protect Wheel za 349,- který v tom packu není.

Aplikace
Aplikaci jsem provedl dle návodu a musím říct, je že je to teda martýrium, které už víckrát absolvovat nebudu, zabil jsem s tím v zásadě půlku víkendu. Tzn. jestli tu někdo psal, že je to i reklama pro lidi, kteří se tím živý, tak ano - já to určitě příště s radostí svěřím za pár stovek profesionálům ;) Nevěřil bych, jak bude lak čtrnáct dnů starého auta už tak zašpiněný kousky asfaltu, brzdových destiček, sazemi a kdo ví čím vším, co se do neošetřeného laku tak rádo zažírá a vůbec to nejde vydrhnout :) Požadavek na dokonalé vysušení před nanášením byl v osmi stupních celsia také úsměvný, ale nějak se podařilo. Samotná aplikace nano armour byla celkem v pohodě, na Octavia III combi jsem vyplácal asi třetinu balení. Po technické pauze na zaschnutí jsem se pustil do rozlešťování. Šlo to ztuha, ruce jsem měl vytahaný jak opičák, ale nakonec se také podařilo.

Funkce
No a teď k té samotné funkčnosti - po doporučených 24h v garáži jsem auto nechal asi měsíc napospas pražskému zimnímu provozu a stání na ulici. Ten efekt koulejících se kuliček vody vydržel asi jen pár dní, nicméně je pravda, že špína se na autě tolik nedržela, i když do čistoty z reklamy to mělo daleko. A že by stačilo auto jen pak opláchnout vodou, to úplně ne.

Nejvíce se efekt projeví při klasickém mytí. Vzal jsem to ručně houbou a tím jejich šamponem. Špína šla krásně dolů. Jak jsem psal výše o těch sazích, zbytcích asfaltu a destiček, tak ani ťuk! Vůbec se to do laku nezažírá. Auto jak nové a to jsem nemusel nic drhnout, jen lehce přejet houbou a omýt. Tohle je opravdu super. I kola nebyla tak silně znečištěná, jako prve a šla lehce omýt. Jestli funguje ta ochrana před škrábanci fakt nevím, ale zatím žádný nemám :)

Jediné, co mě trochu otrávilo, je to, že při aplikaci je třeba opravdu dobře a všude vrstvu rozleštit. Já už to dodělával za tmy v garáži, tak jsem to na pár místech udělal nejspíš nedostatečně a na umytém autě se to projeví jako lehké šmouhy, na kterých se drží špína. Ty se musí celkem silou vydrhnout a rozleštit. Ale naštěstí to bylo jen pár míst... Následné tvorby nějakého bílého povlaku, jak se tady píše, jsem si nevšiml.

Závěr
Jak jsem psal na začátku, zázraky se úplně nekonají, ale svůj účel, pro který jsem to koupil, to plní. Jestli bych stejné parády docílil s levnějšími produkty fakt nevím. Až dojde Pikatec, můžu vyzkoušet. Předpokládám, že tři roky na to čekat nebudu :) Roční výdrži totiž fakt moc nevěřím, ale uvidíme...

Ještě se ozvu po pár měsících.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ošetření pikatekem výjde na nějakou 3ku nebo tak nějak že?
Výdrž do půlroku jako npř collinite476s
V tom případě je to cenou i výdrží přirovnatelné k navoskování "obyčejným" voskem.
Pak tedy poreferuj výdrž vosků jak budeš zkoušet :)
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Piš to pak sem, jen do sveho tematu pro konkerni přípravky.
Mě ty přípravky zajímají, protože já na jejich testování nemám peníze, čas ani auta...
Všichni nadšenci určitě ocení tvé postřehy a zkušenosti s něčím co tady je zatím neznámé. :thumbup:
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Odpovědět