jak na detailing profesionálně - legální přivýdělek

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Odpovědět
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mr.Bean:
Pojištění odpovědnosti existuje a troufám si tvrdit, že v tomto oboru nutnost-nikde nevíte, jak se k autu chovali šmudliči před vámi. Není moc příjemné čistit kůži byť supernaturalem od doda a přijít na to, že kůže byla barvená nebo v horším případě čištěná nějakou kyselinou a sleze barva...klienta moc zajímat nebude, že za to nemůžete. Platit opravu v řádu X tisíc z vlastního asi moc super není.
Pojištění pro případ nehody při převozu vozu neexistuje-při nehodě se jedná o klasickou dopravní nehodu a nelze připojistit jinak než běžným POV či HAV, chtěl jsem se proti tomu pojistit, ale bohužel nic takového nelze.

lukascruz:
Sazba za lime prime 1.stupeň
Spočítej si přibližnou spotřebu limu na auto (tak 50-100ml)+další materiálové náklady(pásky,atd..),započítej tak 1/3ceny kotouče ikdyž jej nezničíš, tak má taky sou životnost.
Až spočítáš náklady, tak si k tomuto připočítej počet hodin a násob tvou "mzdou"
a máš naprosto přesný výsledek :)
Jen tak mimochodem mzda by měla odpovídat tvým zkušenostem a tomu jaký jsi levl.
Fascinuje mě, jak si v autoservisech berou od 500kč/h(mat+mzda) když jejich výsledky a hlavně ti lidi ani pořádně neví co vlastně dělají a leští na náhodu :D
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
mira
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: 09 dub 2013, 18:28

Jo k těm co mi pak jdou auto projet bych si auto dělat nikdy nedal. A že jich asi je co.
Jezděte ve svym a nepotřebuješ pojistku.
Pánové pánové..
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Tak je potřeba přece zkusit jak auto jede po navoskování ne :D

Tam jde spíš o to když vyzvedáváš auto klienta třeba u něj doma nebo ho vezeš na metro, tak s tim jeho autem musíš kousek jet a nevíš co se stane, náhoda je blbec :(
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

Přesně jak píše Laconi, tady jde o to, že třeba auto vyzvedneš u zákazníka nebo mu ho naopak povezeš.
Vrata od garáže Ti vezme vítr až do ní budeš zajíždět, někdo tě sestřelí a ujede až to povezeš majiteli, cokoli.. a seš v prčicích. Stát se může cokoli, nikdo není neomylný, ale majitele to nemusí zajímat, ten bude chtít opravovat to, co se omylem stalo..
Uživatelský avatar
mira
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: 09 dub 2013, 18:28

Ano i to je možný.. to neřikám.
Každopádně bys musel mít nějakou dražší pojistku co by to všechno pokryla. Na to asi každej mít nebude.
Stát se může všechno a pak to řešit, to bude nemilý. O tom žádná.

Částečně to jde i zminimalizovat tím, že by zákazník přijel, ty ho odvezeš svým autem a jestli ti upadne kovadlina na kapotu v garáži, to je už zas něco jinýho.
..
Jen se pozastavuju nad lítáním v cizím autě. To je prostě u mě prasárna. To je vše.
A je to zbytečněj risk.
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

mira píše:Jen se pozastavuju nad lítáním v cizím autě. To je prostě u mě prasárna. To je vše.
A je to zbytečněj risk.
O tom, že tohle je debilita na entou asi nemá smysl diskutovat :thumbup:
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Někde jsem si spočítal pojistku na rok za 9 litrů včetně pojištění škod způsobenejch řízením vozidla. Teď jde ale o to, jak se to pochopí. Co všechno se poškodí. Jestli to auto nebo to kladivo, do kterýho nabourám.
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

9 je v pohodě...mě to vychází na nějakých 13 :D
jen nevím co jsi počítal, protože můj finančák mi výslovně řekl, že pojistit se pro případnou škodu na vozidle při přepravě nelze. Tyto škody se vyřizují z pov a hav daného vozu.
Těch 13 je pojištění odpovědnosti tzv "na blbost"
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dotaz pro lidi co už dělají na sebe. Jakou máte živnost? chci to začít řešit a hledám co je správné. Já našel jen tohle "Údržba motorových vozidel a jejich příslušenství" jako volná živnost. PRd se v těhle věcech vyznám, tak pátrám a ptám se někdy dost základní věci :)
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Napiš Sorayovi, ten tohleto ví :)
Odpovědět