jak na detailing profesionálně - legální přivýdělek

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nadpis snad nebude zavádějící. Mám stálou práci, jsem zaměstnanec na plný úvazek a přemýšlím nad tím že bych začal dělat leštění jako bokovku. Má tady s tím někdo zkušenosti? Musím si udělat nějaké papíry jako osvč nebo potom daňové blbosti? Nejraději bych to dělal jak do teďka, že by mi dojelo auto, já ho udělal, dostal zaplaceno v hotovosti a tadá. Náklady bych si platil z té hotovosti atd. Jde mi o to že kdybych si udělal vizitky, kartičky nebo prostě reklamní kraviny, aby na mě nedošla čojka nebo finančák že nedovoleně podnikám a že z toho samo neplatím daně. Hádám že nad tím přemýšlelo odsud víc lidí a něco vymyslet museli :)

Díky za rady a návrhy
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Díky za toto téma, mám úplně stejný dotaz a myslím, že nás bude víc :D
Co vim já, tak zatim by stačil ŽL a pokud si nevyděláš víc jak určitou částku tak ani snad daně řešit nemusíš. Jen pokud by někdo chtěl účtenku tak to asi pak do daní jít musí nevim.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
Xander_Cage
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 24 zář 2013, 00:05
Bydliště: Ostrava

Taky mě to zajimá, jsem ještě student. Nějaké vizitky a fb stránku jsem si udělal, ale zatím to moc neroztrubuju do světa spíš po známých a kamarádech. Nechci aby k nám domů přišel exekutor z finančáku, že neplatím daně. Samozřejmě po studiu, bych to chtěl rozjet jako podnikání, jde mi hlavně jak tedka.
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

Tak existuji asi 3 moznosti:
1) kaslat na zivnostak a delat to jako do ted :)))
2) vedlejsi cinnost k zamestnani: zivnostensky list myslim 1000,- a pokud byste delali hodne pro firmy tak i registraci k dph, to sice nemusite ale bylo by to pro zakazniky good ze si odectou dan. A co se tyce odvodu tak byste to doplaceli na konci u SP pokud nepresahne rocni prijem neco okolo 60tis tak nic doplacet nebudete a ani zalohy platit nasledujuci rok. ZP zalohy platit nemusite a doplatite to na konci roku. Danove priznani klasika do konce brezna. Vyjimka je pri vydelku do 6000,- to pak nemusite.
3) domluvit se s nekym kdo ma ZL ze budete fakturovat na nej a sepsat s nim dohodu o provedeni prace, nebo o pracovni cinnosti. DOPP je max do 300 hod rocne a do 10tis/mes se neplati SP a ZP. Do 5000 se dani 15%. DOPČ je do 20hod týdně a do 2500 se neplati SP A ZP.
Nevim jak moc jsou ty castky presne preci jen jsem uz ze skoly nejakou dobu :D
Dohody najdete v zakoniku prace. Sorry za zkratky posu na telefonu :)

Horsi to je s papirovanim okolo provozovani mycky vim ze kamos resil spousty nesmyslu s odpadni vodou apod.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naposledy upravil(a) mario-fm dne 15 dub 2014, 19:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Jak si uděláš ŽL tak tě sedřou s kůže svině tomu věř :ireful: Samozřejmě bude následovat zdražení tvých cen za práci.Něco jsem zaslech že zavedou minimální daň i když nebudeš vydělávat.O ŽL bych uvažoval pouze v případě až nebudu vědět kam dřív skočit a mohl bych se věnovat pouze čištění aut na plný úvazek.
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Takže pokud má člověk HPP a dělá detailing jen tak jako přivýdělek tak srát na všechno a jet prostě bez papírů prachy na ruku a nazdar :dance3:
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Fakt nejsem sám :) Mario díky za pěkné čtení, bohužel jsem z toho úplně blbej :) Prostě mi jde o to aby na mě nedošli policajti s tím že mám reklamu a nikde nemám provozovnu, ičo, dičo, pi*o a nedali zrovna flastr. Jestli udělám měsíčně 2-5 aut, je maximum, spíš méně. Jo, tenhle stát je zaměřený proti podnikatelům pěkně. Třeba se nám tady pochlubí někdo kdo už to má takhle zvládnuté a předá know how
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Švestky na tebe nepřijdou ty to vůbec nezajímá.Spíš měj strach z finančáku ty ti udělaj peklo ze života.Reklama je dobrá že se o tobě lidé dovědí že to děláš ale pozor takhle se o tobě může dozvědět i FU.Taky jsem uvažoval o reklamě na garáž ale rychle mě to přešlo.Používám pouze vizitky spokojenej zákazník ti udělá reklamu i bez reklamky na garáži :pleasantry:
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

problém se živnostenským ,finančním úřad atd...
je to nejmenčí co tě může potkat

udělej si živnost na Mytí aut a máš tam v hned úřad pro ocharnu životního prostředí
aby si splňoval podmínky pro životní prostředí tak tě čeká investice (veškerá voda po umytí vozu nesmí do kanalizace.musíš mít určenou zběrnu jímku, čistička,nebo nechávat ekologicky likvidovat což tě výjde na takové peníze ,že si to hned rozmyslíš.

čekej stálý dohled od ekologů + naberou vzorky půdy v okolí najdou v nich (třeba oleje a jiné věci co tam nepatří ,které se vůbec nemusely týkat tvého podnikání a hned ti napaří pokutu a dekontaminaci půdy a to je konečná (tohle je v řádech milionů)


Pokud ofiko tak živnost na čištění interierů
a mít velice dobré vztahy se sousedy stačí pár fotek jak umýváš auto (idealně aktivní pěnou) :thumbdown:
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

jojo Martin uhodil hřebíček na hlavičku.. Já bych doporučil ideálně to mejt u těch lidí, né venku před barákem u sebe..
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Odpovědět