Zajímavé detailingové věci z eBay, AliExpress atd.

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honík
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: 21 čer 2018, 21:39

zatim jsem zkoušel jen chrom masku na G5 ale jinak to vypadá dobře ai to překvapivě funguje.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Navážu už tu diskuzi z obecného vlákna tady:
S3T píše: 26 led 2020, 15:40 K Ali: v podstate at si kazdej kupuje co chc a kde chce:) ale ja mam k cine averzi, jakozto nejvetsim kopirovacum cehokoliv zcela bez ostychu a koupil sem tam jen dvakrat neco, co tady stalo uplnej nesmysl a bylo to zcela mimo detailing:) a o kvalite rovnez nejsem zcela presvedcen u takovych veci jako jsou kotouce mikrovlakna a jiz treba zmineny clay, sami rikate, ze je potreba vybirat a vedet co, tady koupim znackovej kotouc a vim ze bude funkcni. Schvalne, kolik vas to zkouseni stalo? Nebylo by lepsi koupit rovnou kvalitu? :D Naopak treba ten kartac na vrtacku jak je v prislusnem vlakne, tak proc ne.. tady stoji taky nesmysl a je to asi vec ktera snad nejde udelat blbe :D
Takze ja radsi podporim original vyrobce byt je treba drazsi, ale nemusim na to cekat tri a vic tejdnu jak vocas... :-P
Jo, jasně, kupovat si čínskou kopii na třikrát v odstupu x týdnů, než se číňanovi povede poslat, co potřebuji, je zbytečné.

Na druhou stranu si absolutně nedělejme iluze, že různé doplňky a příslušenství od "levnějších" detailingových značek (např. Shinemate, Liquid Elements) prodávané tady na českých e-shopech má nějakého svého supr výrobce a jakýsi číňan to jenom kopíruje.
Naopak z Ali to většinou přímo nebo nepřímo od výrobce je a jen to nemáš přebalené v pytlíku se samolepkou nějaké značky doslova "na přání" :D
Je pravda, že tohle se už někdy ani nevyplatí, protože Aliexpress dost plošně zdražil a naopak e-shopy v ČR ceny srovnaly (alespoň mám ten dojem).

Druhá varianta jsou věci, které číňan úspěšně zkopíroval (nebo říkejme tomu vivinul svojí verzi produktu) :D
Namátkou co mám doma v čínské kopii: grit guard, foam lance, tornador... Kdybych měl detailing jako profesionální výdělek, je to asi jiné a zejména na foam lance a tornadoru tu přidanou hodnotu originálu pravděpodobně naleznu. Jako nadšenec v garáži za zmíněné v součtu sedmičku prostě nevypláznu :-P

A ať to zakončím nějakým odkazem, dlouho tu všichni hledali 3 palcový unašeč se závitem 5/16 - 24. Tak tady je, mám doma oba a jsou výborné. Ten dražší je měkčí a trochu těžší, rozhodně oba mají váhu vhodnou na elektrickou orbitku vyváženou na 125mm kotouč (na rozdíl od těch unašečů, co se tady někde probíraly a všem přišly nakonec se závitem M6, které jsou lehounké unašeče poloviční váhy dělané na malé, většinou pneumatické, leštičky):
https://www.aliexpress.com/item/3282446 ... 4c4d1cW0gA
https://www.aliexpress.com/item/4000001 ... 4c4d1cW0gA
Jsou srovnatelné s 3" unašeči s 5/16-24, které jsou dostupné tady v ČR na několika e-shopech za cca pětikilo.
Uživatelský avatar
pattapuf
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 21 kvě 2012, 20:38
Bydliště: Mompracem
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

Řekl bych, že dost často je problém s čínou v tom, že každému spadnou klapky na oči a chce koupit to nejlevnější. Potom se diví, že sice vyvařil balík, ale že to nefunguje. Číňan to umí udělat pořádně, ale nechá si to zaplatit stejně jako jinde ve světě.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

nesmysl...
BSD maniac
Uživatelský avatar
pattapuf
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 21 kvě 2012, 20:38
Bydliště: Mompracem
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

Kdepak. Zkušenosti. :-)
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Jak jsem už naznačil předtím, pokud si člověk kupuje věci kvůli jejich hodnotě pro to, co s nimi dělá a ne nutně kupuje věci kvůli ceně, tak z tohoto pohledu je nepodstatné, kdo je výrobce a dodavatel. Pokud hodnota té věci pro tebe funguje, pak není co řešit.
A jasně, klapky na očích máme občas při nakupování všichni a je úplně jedno, jestli to jsou drahé "značkově" věci nebo nějaké srandy z Aliexpressu. Já se nikomu svoje hodnoty cpát nesnažím, jen píšu, co funguje pro mě ;)
michal95
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 30 led 2020, 16:35

Čaute,
Chci se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s touhle leštičkou-
https://m.aliexpress.com/item/329455611 ... 2c4&is_c=N

Vypadá to jako kopie Rupes. Díky :thumbup:
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

To že vypadá jako Rupes neznamená, že bude dobrá ako Rupes :-) Mě spíš ale zaráží jiná věc a za upřímný názor budu rád, pomůže mi to třeba nějaké věci pochopit:
Když tuhle leštičku naklikám na Ali, tak s dopravou vychází na cca 116 USD. Což je při aktuálním kurzu cca 2730,- Kč. Co vás nutí o této nabídce přemýšlet, když u nás je v nabídce LE T2000 https://www.detailingshop.cz/liquid-ele ... -lesticka/, která je velmi pěkně zpracovaná, za podobnou cenu, standardně* k dodání mnohem dříve (*nyní aktuálně na chvíli vyprodaná a budou za měsíc), ale hlavně s 2 letou zárukou?
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Honík
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: 21 čer 2018, 21:39

Já osobně teda radši připlatím pár stovek a mám tu jistotu 2 let pokud teda není někde něco za pár šupů na vyzkoušení.
Jako hobby asi uplně nemá smysl řešit Rupes,Flex,Shine Mate,makitu atd.
Vždycky hledám levnější variantu, ale jak píše soray určitě bych šel spíš do LE než do tý číny u který se ani neví jak funguje a jak dlouho.
SPTA je 75 - 10mm orbit
LE 125mm s možností dokoupit unašeč 75 -8mm orbit
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

to radeji za 1700kč EXTOLKU a mas 2roky zaruku ...
BSD maniac
Odpovědět