Hadice a rozprasovac

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
jarekf
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: 07 kvě 2014, 22:41
Bydliště: Lipůvka

Dival sem tady po foru, zkousel sem kouknou i ruzne po netu, ale nic smysluplnyho se mi nepodarilo najit. Mozna to na prvni pohled vypada jako tema nekde pro zahradkare, ale hadici na umyvani auta pouzivame snad vsichni, tak proc o tom trosku nepokecat a podelit se o zkusenosti :smile:

U nas se kupovaly vzdycky ty nejlevnejsi hadice, takova ta klasika, zelena, tenka, porad se lame, v rychlospojkach nedrzi pokud se neomota izolackou nebo necim podobnym a pracovat s ni je o nervy. Tak sem se rozhodl ze koupim neco rozumejsiho.

Co sem se dival po netu, tak me nejvic zaujaly vyrobky od Gardeny. 50m nejlevnejsi hadice od nich za tisicovku (http://www.stavbaeu.cz/gardena-hadice-c ... 9-37-46093) k tomu 2 rychlospojky a jako koncovku bych asi vzal (http://www.gardena.com/cz/water-managem ... a-premium/). Nekolik druhu rozprasovani a regulace intenzity vypada dobre a pokud se s tim bude dobre pracovat, tak tech penez litovat nebudu.

Co pouzivate vy?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Gardena je dobra, mam od ni uplne vsechno vc. kovovych spojek, ktery jsem dal i na wapku, sedi to paradne, nelame se to a vydrzi to roky.
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Gardena je super. Vše funguje jak má, kvalitní, funkční a docela drahé. Spíš než tohle, zkus si najít nějaký malý krámek s domácíma potřebama nebo spíš zahradnické potřeby a kup si ty koncovky mosazné nebo z jiného kovu. Mám tady obyčejnou kovovou trysku na hadici asi 8 let a používá se od mytí auta po zavlažování kvítek a je nesmrtelná. Jednou už jsme měnil těsnění
MarcusV
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 24 říj 2012, 19:02

Od Gardeny jsme doma měli jen nůžky na větve, vydržely sezonu :thumbdown: Ale jestli mají kluci dobré zkušenosti, tak rozprašovače mají asi lepší..
OT: Může mi někdo říct, co znamená u pistole plnokovové a plastové provedení? Nabízejí 2 varianty pistole?
jarekf
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: 07 kvě 2014, 22:41
Bydliště: Lipůvka

Ja to pochopil tak, ze plastova je proste cela z plastu a celokovova je z kovu a je jen obalena v plastu aby se lip drzela.
header009
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: 10 zář 2013, 20:30

OOOO zajímavé téma, tady se můžu podělit s poměrně bohatými zkušenostmi :)....

Co se týče hadic, top kterou jsem kdy měl a stále mám je jakási noname kupovaná tak před 15 lety, je furt v pohodě nepraskne nezpuchří prostě drží fest....
Zelené slabé jsou k smíchu napojil jsem je na nautilu ze studny a na slunci se nafoukly a praskly takže nebrat. Gardena hadice jsou dobré nekroutí se nelámou a vydržej hodně, dle mého jsou zbytečně drahé v tomto případě je lepší HOZELOCK který je levnější a kvalitou je na tom podobně né li lépe u některých věcí než gardena... Doma máme tak různě kolem 150 metrů hadic.

Spojky to je kategorie sama pro sebe. Nemůžu zásadně souhlasit s tvrzením že kovové jsou nejlepší a že vydrží vše. Měl jsem doma něklolik celo mosazných a vyhodily se protože jsou k ničemu tlakové rázy vody třeba u postřikovače nebo u wapky je vyhazovaly, nasadit natlakovanou hadici s touto spojkou třeba na wap byl nadlidský úkon a všeobecně zpracování humpolácké, spojky nedrží na ničem a je otrava s nimi dělat. další kategorie jsou různé značky plastových obyč spojek. Dle mého lepší než kovové, kolikrát lépe zprracované ale zase moc toho nevydrží je to tvrdý křehký plast kterej když hodíte hadicí o zem praskne nebo při utahování se láme. Tady opět překvapivě vítězí značky jako hozelock nebo gardena některé gardeny máme hodně dlouho cca 10 let a furt drží. podle mého tady nejlepší jsou ty polo kovové značkové gardena nebo hozelock pro metal vydržej nemožné dokonce mi hozelock vydržel přejetí octávkou na zámkovce bez poškození, krásně se s nimi pracuje nacvaknout jdou lehce a drží. a dobře se s nimi pracuje....

Postřikovačů sprch a špiček jsem vyzkoušel taky několik opět nejhorší byly mosazné celokovové a potom různé noname multifunkční sprchy, moc toho nevydrží většinou max sezonu. Tahle gardena co je v úvodním příspěvku mi ale taky praskla nevím čím jestli v ní zůstala voda v zimě nebo co ale prostě teče.... Zde doporučuju značkovou plastovou, k bubnu s hadicí jsem dostal dva tyto http://www.hozelock-shop.cz/postrikovac ... ody-p-6913 mám je třetí rok a fungujou dobře...


Jinak tady důležitý tady bude na co to kdo má, u nás dostávaji docela zabrat leží na zahradě občas, občas vyadne z ruky na dlažbu atd.... Já osobně kdybych to měl ke garáži kde bude jedna hadice se spojkama nebo na zahradu kde toho bude pár tak koupím gardenu nebo hozelock metal který jsou fakt dobrý, pokud jich někdo bude kupovat třeba dvacet tak bych vzal plastový taky jsou v pohodě....

Další věc že třeba gardena nebo hozelock a všeobecně toto je lepší kupovat v německu nebo ideálně v polsku vyjde to prostě levnějc a kdo je od hranic tak asi ví o čem mluvím, věřte mi že hozelock z polska je stejný jako tady odtud a gardena to samé :)
Uživatelský avatar
malfis
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: 27 lis 2011, 16:06

Tak tak Hozelock je kvalitka si myslím, mám 3/4 hadici k cerpadlu a kovové rychlospojky a super.
Focus RS Mk1
jarekf
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: 07 kvě 2014, 22:41
Bydliště: Lipůvka

Praveze co se tyce ceny, tak tech 50m gardeny co sem daval v prvnim prispevku je za lepsi prachy (20 kc/m) nez vsechny noname hadice co sem videl v bauhausu nebo baumarktu, teda krome tech zelenejch smejdu. Jeste zkusim kouknout na ten hozelock ;)
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

Já mám dobré zkušenosti s hadicemi Semperit (ano, stejný výrobce jako pneumatik) - pevná, celkem poddajná hadice, neláme se ani se nekroutí (jak 3/4" tak 1/2"). Cena za 1/2" do 30 Kč/m v Agrozetu (agrozet.cz) - kdo má blízko bydliště, tak stojí za návštěvu. Ve většině poboček navíc mají rozprašovače/postřikovače od Kwazaru.

Ta hadice vypadá asi takhle
Obrázek
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

0,5 litrový Kwazar Mercury za 175,- hmm :D

Obrázek
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Odpovědět