Plachta pod auto - washpad

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Už nějakou dobu si pohrávám s myšlenkou mít vlastní plachtu pod auto. Našel jsem verzi od Chemiků. Cena je poněkud přemrštěná a tak bych si chtěl něco takového vyrobit. Mám možnost si sehnat různé folie a i velkou svářečku na ně. Co aktuálně řeším je jak z toho jednoduše a efektivně udělat bazén. Jak na ty rohy atd. Chemici to mají nafukovací, ale to je problém to udělat. Jak by se to osvědčilo, byla by možno to i dělat na objednávku a v různých rozměrech a i třeba s potiskem atd. za rozhodně lepší cenu než je 15k za Chemiky.

Základní rozměr mám zatím 6x4m aby se kolem toho dalo běhat i přestřik foamlancí nebude kde nemá. V jednom rohu díra s koncovkou na klasickou hadici na vypouštění někam na místo tomu určené. Okraje zvednuté tak že by každý metr byla z vnější strany kapsa a do sé senul plech tvaru L.

Je to jen návrh. Chtěl bych vás poprosit o návrhy a tipy aneb čím víc hlav, tím víc nápadů. Asi koupím i pár hlávek zelí :)

A když budou chtít, tak to klidně nabídu i na shop. Z byrokratického hladiska by to mělo jít :)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tez jsem jednu dobu dost resil DIY verzi, ale moc daleko jsem se nedostal. Neumel by to treba na zakazku udelat Gumex za nejake rozumne penize?
Uživatelský avatar
Michail
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2014, 12:11
Bydliště: Černovice

Čteš mi myšlenky, nebo aspoň příspěvky :D

Gumex Ti udělá co budeš chtít, ale abysme se pak nedostali na těch 15k. Možná je to blbost, ale co do těch okrajů použít něco jako tohle?



Ale asi už by se to nedalo tak dobře složit. Nebo i aspoň prosím jakožto laikovi vysvětli, proč je problém to udělat nafukovací. :pardon:
F**k me, I'm FRENCH!

K4M Renault Mégane Coupé 1.6 16V, r. v. 1999
F4R Renault Laguna GrandTour 2.0 16V, r. v. 2006
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Musíš mít ty „švy“ vzduchotěsný, což není sranda ohlídat. Když to svaříš a nebude to 100%, tak ti skrz to proteče trocha vody, ale vzduch bys měl pryč hned...

Tyhle pěnový válce by šlo dávat místo těch plechovejch L, co vymejšlel Rety. Prostě je mít vyndavací a zas tam dací. Skládat by se to dalo v pohodě a 4 nebo 6 válců prostě strčíš ho kouta, na skříň, kamkoliv :idea:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Kdysi davno (tak 2009) jsem s Gumexem neco resil (ted teda ani nevim co to bylo) a prave tehdy to vyslo velmi vyhodne od nich nez to nejak podomacku bastlit sam.
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Taktak. Vyřešit vzduchotěsnost v "domácích" podmínkách není úplně ono. Navíc ventilky atd. Taky ta folie není úplně nejlepší na ohyb a nafukování. Je to luxus, ale draze zaplacen.
Ohledně těch molitanových tyček. Měl jsem podobný nápad to tam dát izolace na trubky.
Ale vemte si problém rozměru. Nejspíš by to muselo být na celý obvod. U rozměru 6x4 to je rovných 20m a i rozsekané na 1m zabere docela dost místa. Navíc kdyby to chtěl někdo pro mobilní mytí, tak by potřeboval půl kufru auta jen na plachtu a tyčky.

Ale jen vymýšlejte dále, doufám že najdeme řešení.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

na okraje měkký molitan, sám to tak mám naplánované
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
[SCHOOT]
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 16 črc 2015, 13:02
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Chtěl bych oživit toto téma.
Potřebuju taky takový bazének a nepodařilo se mi najít prodejce v čr. Víte někdo o někom?
Napadlo mě si to nějak vyrobit, např. Hornbach prodává hodně silnou plachtu o rozměru 4x5m za 399,-. Není to sice zrovna na mobilní použití, ale jako statický prvek v dílně by to možná fungovat mohlo. Jen nevím jak vyřešit problém s tunelem pro miralon.
Prosím o nějakou radu nebo postup.
Díky.
www.schoot.cz
Detailing + Výměna autoskla s bonusem 1500,-Kč
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Já mám doma betaverzi, ale ještě nepoužito. Co vím, tak ji používá Glossworkz Detailing
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zkoušel jsem to taky, ale tehdy to uvázlo na mrtvém bodě, jelikož jsem kloudně nepřišel na způsob jak vodu dostat z bazénku do ibc nádrže :(
Pár dní zpět mě něco napadlo a zkusím, jestli to bude fungovat.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Odpovědět