Kosmetika - Eurona by Cerny

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Odpovědět
probos
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 28 zář 2016, 11:55

Ahoj,

chtěl bych se Vás zeptat. Dostal jsem dárkovou sadu kosmetiky na auto Eurona by Cerny. Mám tam leštěnku, autošampon, odstraňovač nějakých hlubších nečistot a hmyzu a něco na plasty v interéru.

Tuším, že to taky nebylo nejlevnější a kosmetika se pišní tím, že byměla být bez nějakých velkých sajrajtů a šetrnější pro životní prostřední.

jde mi v podstatě o to, jestli k této kosmetice můžu jen dokoupit nějaké potřebný sortiment jako clay, vosk, apc a co tomu chybí a můžu to nějak používat dohromady. Jestli někdo používá nebo má zkušenosti, že to auto dobře umyje apod :)

Předem děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

S Euronou mám dobré zkušenosti, ale jako čištiče do kuchyně, domácnosti, plastový nábytek a tak. Dobře funguje i odstraňovač vodního kamene, ale s autokosmetikou nevím.
Co se týče čističů, tak máme i nějaké biočističe do kuchyně přímo od nich kvůli septiku (likvidace bakterií a enzymů Savem).
probos
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 28 zář 2016, 11:55

Díky za info. Vím, že dělá i jiné produkty ale právě mě zajímalo jak je to s tím autem :)

Nicméně chtěl jsem se ještě zeptat - mám od nich tuto leštěnku: https://www.euronabycerny.com/eshop/uni ... -automobil

Jedná se o leštěnku s obsahem silikonu - dá se na silikon aplikovat následně jakýkoli vosk nebo si musím dát na něco pozor? například že by se mohl nějak hádat s přírodním voskem ?

Předem díky :)
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Urcite odmastit bud IPA,nebo gyeon prep.
probos
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 28 zář 2016, 11:55

Díky a tím odstraním ten silikon komplet a můžu aplikovat vosk? Není v tom případě lepší koupit leštěnku bez obsahu silikonu? Jen se teoreticky ptám, mám mezery, ale není problém to samozřejmě odmastit :)
Uživatelský avatar
Ewors
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 24 kvě 2015, 15:48

Samozrejme je to lepšia možnosť. Väčšina komerčných (brandovaných) lešteniek silikón neobsahujú. Ten sa v týchto produktoch ako si linkol používa hlavne na vyniknutie lesku, bez potreby ďalšieho voskovania. Poprípade na podporu durability syntetického vosku. Po každom leštení sa však odporúča leštený povrch odmastniť. Hlavne kvoli tomu, aby ti leštenka "neprekrývala" (rozumej nevypĺňala) škrabance, ktoré si sa dovtedy pokúšal odstrániť.

To, či ti odstráni 100% silikónu je diskutabilné. Pokiaľ to robíš správne, tak samozrejme možné to je. Následne po odmastnení aplikovať buď carnaubu alebo syntetiku.
Odpovědět