Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Mate neco neco osvedceneho? Idealne k sehnani na DS nebo CHG.

Lakovana alu kola: chci nejaky sealant, kterym je osetrim aby se na ne min chytal bordel z desticek a na zakladni myti stacila tlakova voda. Jak mam kola na aplikaci pripravit?

Skla: neco co zajisti vnejsi voduodpudivost, dlouho to vydrzi a nebudou po tom skakat sterace. Bude stacit sklo umyt a vycistit ipou?

Pro info, kola jsou nova a maji najeto 1000km a celni sklo 13tkm.
Mytí pouze tlakovou vodou...zklamu tě ale tohle realita víc jak pár týdnů nebude,pak klasika kontaktně.
Příprava probíhá různá...klasicky: umýt hloubkově vyčistit a případně přeleštit. Příprava je dle konkrétního druhu ochrany: u sealantů se končí odmaštěním před nanesením ochrany.
Sklo před ošetřením bych určitě vyčistil i leštěnkou na sklo...s největší pravděpodobností na skle bude ještě něco z výroby a na to něco bys nanesl tekuté stěrače třeba s životností půlrok(funkce npř od 70/h) a to není úplně dobrý postup.
to není pravda mám Gyeon RIM už třetí sezonu (2x letní jednu zimní) na kolech a skutečně lze mýt pouze bezkontaktně silnější wapkou vodou na 90%

a na okna je osvědčený Dodo glass sealant, ten pul rok vydrzi
Mam rim take na kolem na SII. Original desticky a musim myt taky kontaktne a nebo pouzit korrosol/IronX aby byla kola cista. Ikdyz pouziju v praci teplou wapku,tak ten prach nejde umyt. Na vypada dobre gyeon View,ale osobni zkusenosti s nim nemam. Znamej ho daval a v tech lijakach stejně pousti sterace. Na dobry vyhled z auta jsem uchylnwj,ale tekute sterace me nijak nepřesvědčili na to,abych je daval na svoje auta.
Napster: Tekuté stěrače jsem si oblíbil né z důvodu že by mi kapky při dešti lítali po skla, ale kvůli bezpečnosti. Stalo se mi pár krát, že jsem jel v autech, které neměly ošetřené čelní sklo. Protijedoucí/vedle jedoucí auto projelo kaluž, voda vystříkla na čelní sklo a já na 2-3s jel na slepo, protože na čelním skle se udělala jedna ucelená vodní plocha.

S tekutými stěrači se tohle nestane, protože voda se shlukuje a já dokážu furt ještě vidět na cestu.

Tekuté stěrače bych doporučil od Soft 99 Glaco a nebo něco trvanlivějšího DJ glass sealent.
Kola ošetřit Gyeon RIM, popřípadě levnější varianta vosk Soft 99 fusso coat.
Neozin píše:Napster: Tekuté stěrače jsem si oblíbil né z důvodu že by mi kapky při dešti lítali po skla, ale kvůli bezpečnosti. Stalo se mi pár krát, že jsem jel v autech, které neměly ošetřené čelní sklo. Protijedoucí/vedle jedoucí auto projelo kaluž, voda vystříkla na čelní sklo a já na 2-3s jel na slepo, protože na čelním skle se udělala jedna ucelená vodní plocha.

S tekutými stěrači se tohle nestane, protože voda se shlukuje a já dokážu furt ještě vidět na cestu.

Tekuté stěrače bych doporučil od Soft 99 Glaco a nebo něco trvanlivějšího DJ glass sealent.
Kola ošetřit Gyeon RIM, popřípadě levnější varianta vosk Soft 99 fusso coat.

https://www.detailingshop.cz/okna/dodo- ... k-na-okna/

MÁŠ S TÍMTO PŘÍPRAVKEM OSOBNÍ ZKUŠENOST? Chystám se ho zakoupit.

Když já nevím...

Stejně tak jako kadeřnická MX-5 :-P Furt j[…]