Ošetření podvozku před zimou

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Uživatelský avatar
Jurawood
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 23 lis 2016, 16:57
Bydliště: Brno

Právě mezi vosky na dutiny a FF je rozdíl. FF se nanáší i na vlhký povrch. Vytěsní vodu. Nikdy nezaschne, což je jeho výhoda i nevýhoda. Nevýhoda, smyje se - je to ztrátová konzevace. Počítám s umytím a reaplikací 1 až 2x ročně. Ale zase na rozdíl od vosku který když stříkneš na korozi, není sice vidět, ale pod ní to vesele žije dál.
Mimochodem, našel jsem ve dveřích vosk, zřejmě to někdo v Itálii už od nového auta udělal (byl samozřejmě jak jinak popraskaný a akorát zahnojil odvodové kanálky). Přede mnou na rampě si byl zrovna jeden kolega měnit olej. Díval se co to provádím a říkal, že on tam má na spodku vosk. Šel jsem se schválně podívat, opravdu, použil dutinový vosk na spodek. Jako vypadalo to docela dobře, když jsem se ale podíval pozorněji, našel jsem dost rezavých míst, kde vosk evidentně ještě nedávno byl a už upadl protože to pod ním reznulo dál.

Třeba tady https://www.bulliforum.com/viewtopic.php?t=93132 je vosk mike sneders, což je vosk, Pán vosk, nejlepší z nejlepších, s nějakým dinitrolem se nedá srovnávat, stojí také 10x tolik po odstranění vosku to pod ním prohnilo :-)


K tomu FF GEL BN co píšeš, mám ho taky, ale čekal jsem opravdu máslo, tohle je typická vazelina. Dokonce jsem byl chvíli odhodlaný ho vrátit, protože že se spletli v polepení plechovky. Bohužel nespletli, měkké máslo si v USA přestavují jinak.
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Tak jestli mas álfu a nebo fiata,tak ty uz hnijou z vyroby. Ikdyz to platilo tak v letech do 2010. Jakmile se objevi rez,tak to uz je vetsinou pozde na osetrovani jen kosmetikou.
Uživatelský avatar
Jurawood
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 23 lis 2016, 16:57
Bydliště: Brno

Focus II :D
Uživatelský avatar
pripadovak
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: 13 kvě 2013, 23:09
Bydliště: Slaný

Napster píše:Tak jestli mas álfu a nebo fiata,tak ty uz hnijou z vyroby. Ikdyz to platilo tak v letech do 2010. Jakmile se objevi rez,tak to uz je vetsinou pozde na osetrovani jen kosmetikou.
Tak ohledně tohoto bych si dovolil oponovat, Fiata (Stilo) jsem koupil od otce který ho měl "od voňavky" s cca 10 000km... a po 370 000km je jediné místo zralé na vaření práh, který promáčkl inteligent v pneuservise když mu auto jeblo dolů z heveru :threaten: ... Povrchová koroze na podvozku je, to nepopírám, ale že by něco vysloveně hnilo se říct nedá... To taková dvojková koktávie a její pupínky v prolisu na SPZ na pětiletém a sedmiletém autě je úplně jiný příběh ;)
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Ty pupinky na octavii jsou zpusobeny uzivatelem vozidla. Staci auto taky umyt od bordelu. Ve fiat servisu jsem kdysi delal. A sice to neni jako 120tka,ale i tak je to pro me nevyhovujici u tak mladych aut. Mazda 6 je kapitola sama o sobe.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Nic proti, ale zrovna Stilo bych bral spíš jako výjimku ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Napster píše:Ty pupinky na octavii jsou zpusobeny uzivatelem vozidla. Staci auto taky umyt od bordelu. Ve fiat servisu jsem kdysi delal. A sice to neni jako 120tka,ale i tak je to pro me nevyhovujici u tak mladych aut. Mazda 6 je kapitola sama o sobe.
No... na moji oktavce (2011) popravde to taky pomalicku zacina, podle me do 3-4 let mam pupinky...

edit: I kdyz ted mi dochazi ze kufr byl 2013 strikany cely (coz je poznat tak ze vylestim auto a na strikanych castech jsou hologramy po prvnim myti, zatimco tovatrni lak vypada top nekolik mesicu)... :D Nevim nakolik to ma vliv a co s tim kufrem delali (byla tam mala promacklina resitelna PDR); ale kdyz naperes wapku zespodu na osvetleni, tak se to drzi okolo toho gumoveho tesneni a pak to zacne zevnitr asi i na nestrikanych dilech. Kufry jednickovyho superbu na to trpi naprosto extremne.
Dalis
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 29 zář 2021, 08:46

Zdravím ,
zaujal mě tento příspěvek a tak bych si dovolil oživit tohle vlákno a zeptal se uživatele Jurawood případně i ostatnich kdo ještě použili Antikorozní prostředek Fluid Film jaké jsou zkušenosti s odstupem času ? Stojím před otázkou zda to také použít na svůj vůz .
Děkuji za jakoukoliv zpětnou vazbu ,
Dalis
Odpovědět