Detailing jinde

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zdravím
tak mě napadlo jestli používáte detailingové přípravky a zkušenosti jinde než na auta

Osobně a vím že i více detailerů používá doma na skla Fast Glass a jiné na okna. Nedávno sem Glass Polishem odstranil spot na oknech který nechtěl jít ničím jiným. Celkově doma na sklo používám už jen mikrovlákna

Po přečtení co vše odstraňuje Tar remover jsem zkusil na starém friťáku kde byli doslova hrudky tuku. Pustilo to neuvěřitelně lehce a navíc bez zápachu. No, trošku to smrdělo :)

Přípravky na kůži třeba na boty/ kabelky/ opasky atd.

Clay jsem zkusil na sklokeramickou desku a úspěch to nemělo. Zkusil jsem levný měkký clay od Nigrin (200g za 199kč)

Vosk nevím, ale navoskoval jsem si pochvu na kataně


Nějaké další zkušenosti co by se hodilo?

Docela pěkně jsem některýma věcma naštval přítelkyni že umím vyčistit věci lépe než ona 8-)
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

dobrej nápad takový vlákno :D ani nvm kde jsem to četl, ale týpek natáhnul na lednici nějakej nanopovlak a pak mu na ní ani magnety nedržely :-D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

to mi připomělo že jsem si vyleštil palubku AG Iterior Shampoonem a potom na tom nedržela ta zázračná nanoipodložka co drží na všem :-D
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

po přečtění, že se pochvy voskujou asi nedokážu pár chvil vážně uvažovat nad tématem :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Tak už jsem se uklidnil :mrgreen: Super vlákno, taky jsem mraky věcí zkoušel i proto, že běžnou domácí chemii nemám moc rád.

Okna: Zaschlé mapy (asi nějaké zkameněliny) jsem zkoušel chemikálním modrym na okna a ani ťuk. Clearly menthol pecka na vitrýny a zrcadla a čelo trouby.

APC: na kartáčování dlažby pecka dnes již nevyráběný Megs all surface interior brush kartáč v kombinaci s maxi suds šamponem.
Na špinavý umyvadlo nějak nic moc zatím, zkoušel jsem Megs APC, to byl smrad strašnej, nejvíce se mi osvědčilo savo ve sprayi, nastříkám a splachuju. Luxusní bezkontaktní mytí :-)
Na běžný čištění+dezinfekce+odour elimanaci používám dlouhodobě už Sofast bacteria killer od chemiků a krása. Dezinfekce plísně zatim pecka Raceglaze - antibakteriální čistič.

Dřevo: chystám se navoskovat kytary wood voskem a polishem, zatím nebyl čas. Časem si vzpomenu na další věci.

IronX !!! : jednou jsem na dlažbě u "sorayů" rozlíval iron a pár kapek uteklo na letitou dlažbu v chodbě, která dle uživatelů byla čerstvě vypajcovaná domácí chemií. Vzniklé káplotiny jsem vytřel do sucha a dlažba zesvětlala asi o 100% ! Takže jestli potřebujete zrestaurovat vzhled pochozí dlažby, zkuste IronX !
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Take jsem mel napad na podobne tema. :-)

Treba cistim boty se samponem na interier (gumovou podrazku i textilni vrsek - obyc Nike 6.0 boty), uz mam i ohlasy ze "ja asi moc ven nechodim, kdyz mam ty boty porad tak cisty". :D

Okna v pokoji jsem si osetril Rain-X, takze uz zdaleka nechytaji tolik vodni spot a dalsi spinu kdyz prsi hodne sikmo primo na okna. Ale chce to casem hloubkove vycistit clayem a nejakym polishem mozna a potom nejaky pokrocilejsi nanopovlak nez "jen" rain-x.

Obecne se da rict ze s APC v pokoji cistim kde co - stul, notebook, reprobedny, dvere.

Samozrejmosti je, ze na vsechno pouzivam mikrovlakno, je pravda ze na domaci cisteni pouzivam takove ty uz hodne stare, ktere staly 25 Kc uz nove, ale porad lepsi nez stare tricko. Mam jich zatim asi 10 celkem a peru je 1x tydne :D

Potom jsem navoskoval Dodem moje okolo, tak hodne se nelesklo ani nove, vzhledem k moji zalibe pro jizdy bahnem (na mtb) to ale je dobry tak akorat na nafoceni kola kratce po umyti. Na kola jsem aplikoval Tire Dressing od AG, jenom na bocnice (ne na ty puntiky co se dotykaji pri jizde povrchu samozrejme). Kdyz jsem pak dojel na spolecnou vyjizdku, prvni reakce: "Tyvole, z dalky to vypadalo ze jedes na novem kole!" :D Skoda jen ze jeste nemam clay a lestenku, s nim by to mohlo byt jeste lepsi. Uvazuju o nejakem lowcost clayi z eBaye na tohle :-) Tar removerem jsem sundal zbytky nalepek, ktere na vidlici i na ramu kola byly uz roky.

http://imageshack.us/a/img502/1790/bajkz.jpg
Naposledy upravil(a) wildT dne 21 dub 2013, 20:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tom píše:IronX !!! : jednou jsem na dlažbě u "sorayů" rozlíval iron a pár kapek uteklo na letitou dlažbu v chodbě, která dle uživatelů byla čerstvě vypajcovaná domácí chemií. Vzniklé káplotiny jsem vytřel do sucha a dlažba zesvětlala asi o 100% ! Takže jestli potřebujete zrestaurovat vzhled pochozí dlažby, zkuste IronX !
Tak tahle akce, kdy nám Tomáš "vyvoněl" podlahu, se jen tak nezapomene :mrgreen: Vůni višní mám rád, ale musej to být višně čerstvé, voňavé. Ale vůně plesnivých višní z IronXu nešla dlouho vyvětrat :twisted:

Jinak Fast Glass a Clearly Menthol ve spojení s Cloudbusterem už používá celá rodina :-) Já občas používám Valetpro Intros APC na PC, ntb a zrcadlovku, objektivy čistím Mentholem, kožený boty pajcuju setem od Colourlocku, lednici jsem navoskoval Kolohnátem a v koupelně dávám Antimlž na zrcadlo a RainX na koupelnovou stěnu... Jednou se mi náhodou povedlo Dodo voskem napajcovat sprchovou vaničku, pro což má drahá polovička neměla moc pochopení :-) IronX jsme shledali nevhodným pro použití v domácnosti :lol:
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

já navoskoval televizi kolohnátem :D chytrý inženýři to vymysleli tak hezky z lesklýho plastu, kterej se zaprášil tak do dvou hodin od vyčištění... po kolohnátovi vydrží 3 :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Asi musíš vrstvit Bigu :lol: :mrgreen:
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

já nvm z čeho to ty jantaři udělali, ale ten prach to přímo přitahuje :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Odpovědět