Všeobecná diskuse na libovolné téma.
#61392
Ahojte,
za měsíc si jedu pro nové auto, předváděčku, auto bude ručně umyto u delalera + wapka.

A já se chystám že si pořídím nějaké přípravky na umyvání mazlíka.

Vosk mám klasicku Colnite 476s skoro nový, dělal jsem tím 4 auta. Nějaké mikroútěrky a jednu oboustranou útěrku stála kolem 350,- cca 4 roky zpět. Je nová.

Takže si chci pořídit mycí prostředky , něco na předmytí, hlavní mytí. Vím že prostředky musí být PH neutrální aby mi pak neodstanili vosk z auta.

Takže bych chtěl poprosit o doporučení co si mám do začátku koupit?

Mám doma WAPku a napěňovací nádobku. Mýt bych chtěl ideálně pouze bezdotykově i když vím že někdy to bez toho asi nepůjde. Barva bude stříbrná metalíza klasická.
Děkuji za všechny odpovědi.
#61396
Máš to podobné jako já. Mám auto odmaštěné, dekontaminované, navoskované Fussem. Myji každý týden jen na Wapce bez šamponu rychlý oplach demi vodou, cca jednou za měsíc umyji kontaktně. Používám Auto Finesse Lather.
#61399
Dost záleží na tvrdosti vody jakou doma máš. Já třeba doma absolutně nemůžu udělat jen rychlý oplach vodou a nechat uschnout, mám pak spot všude.
Jestli máš v pohodě vodu, tak v kombinaci se stříbrnou jednou týdně oplach a jednou za měsíc bych to vzal kontaktně. Na předmytí VP Advanced a šampon ověřenou klasiku DoDo B2BM.
Jestli mluvíš o napěňovací nádobě co je defaultně k Wapce tak ta je k ničemu, na pěnu to chce foam lance. Koupíš za 500,- na Ali, zde
PS. I když je to nové auto, před voskováním bych to dekontaminoval, alespoň chemicky.
Nechci být negativní, ale u předváděčky bych nepočítal s lakem v dobrém stavu, doufám že se budu mýlit.
#61400
Děkuji a nemáte dobrý TIP na nějaký solidní CLAY + lubrikaci? Jen vím že se prodávají v 3 různých tvrdostech, ale jakou potřebuju já to netuším. Nechci lak ještě více doškrábat než je... Potřebuju udělat doma dvě auta, staré laky od VW modré metalízy, a plno hologramů.. a po umytí jsou tam prostě nějaká zaschlá špína. I když jsem to bral leštící pastou MENZERNA FG400, tak to tam na některých místech zůstalo. Je tomu ale tak 3 roky.
#61472
Ahoj,
tak VW jsem udělal CLAYem https://www.detailingshop.cz/cistice-la ... vrdy-clay/ a před tím dekontaminace CORROL.

U nového laku jsem si všiml, že když je umytý, tak se mikroútěrka (učník) při stahování vody jde cítitm, že by to chtělo asi možná dekontaminovat (možná o vzít nějakým CLAYEM ? Ale zase nechci nový lak zbytečně poškrábat.

Viděl bych to na tyto varianty, jen nevím kterou zvolit.
1) kompletně dekontaminovat auto Corrolem + použít měkký clay tak, aby byl lak krásné hladký?

2) nebo udělat pouze dekontaminaci bez claye + následně mytí + použití finišovací pasty Menzerna SF3500 (SuperFinish) a rozleštit ručně?

A následně nějaký tuhý vosk? Mám Collnite ALE problém je, že jsem o víkendu dělal VW a asi po 5ti minutách to nešlo skoro vůbec rozlěštit na tmavém laku, a to jsem dělal pouze kapotu. Myslel jsem že tam nechám ruce..

Tak nevím co je špatně Jestli to že jsem byl venku. Počasí bylo pod mrakem a 26st a nebo je Collnite 476s už 3 roky starý.
Hodně se v poslední době chválí:
SOFT99 Fusso Coat 12 Months Wax Light,
Meguiars Carnauba Plus (311 g)
nebo se nabízí novinka Vosk na auto s keramikou Angelwax Enigma


yankee31 píše:
06 čer 2018, 12:22
na VW klidně ten nejtvrdší
VD › Focus ST II

Teda... super práce o tom žádn&aacut[…]

Je Vám sotva 18let a už jste postavili dům,[…]

Oldsmobile Delta 88 - jedna noc jedno auto

Chlapi diky, majitel se trochu zhrozil když sly&sc[…]

Pěkná práce :)