Povolení k ručnímu mytí - odpadní voda

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
paulie201
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 05 led 2016, 11:46

Bohuzel zijem v dobe kdy si lidi zavidi a neni jim proti srsti nekoho napraskat...a co se tyce zakonu ani nemluvim...takze jim je nejakej olej z filcky je netrapi tolik jako to ze tobe se dari tim ze delas detailing... rek bych ze to je vetsina duvodu proc bonzujou a my to tady musime resit jak to vyresit.... Jak jsem psal v sobotu mam schuzku s architektem abychom doresili detaily pred stavbou a vyresili prave toto takze pokud chcete pak sem napisu jak se to da resit jakoby nejjednoduseji :smile:
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

wildT píše:Ano, ale kdyz sousedovi z 1996 Felicie vytece do travniku nekolik litru oleje rocne a ty si 12x rocne na prijezdove ceste nastrikas na auto penu; tak vetsi katastrofu zpusobil pravdepodobne ten soused; jenomze za feldu nikdo nikoho nenapraska, za penu ano.
a po rozboru půdy máš průser ty, protože ty jsi tam myl auto, ale že soused tam taky parkuje svůj průtokový ohřívač oleje, pardon auto, už nikoho nezajímá...
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Trochu tu oživím vlákno.
Auta sice dělám jen známým a kamarádům,ale sousedi čuměj kam nemaj.......

Přemýšlel jsme o zvětšení - prodloužená garaže,protože je jen 4x4,8m,takže větší auta koukají z vrat,a když je trochu větší zima,nemám možnost vrata zavřít a v garaži si třeba přitopit.ALE.....

Auta bych stále musel mýt na dvoře.Je tam zámkovka a odpad napojený na městskou kanalizaci,která má samo centrální čističku na konci města.
Dotaz je tedy takový.....Je možno s takto napojeným odpadem dělat auta ofiko?
Třeba dostat povolení od města,že tu "kanalizaci" mohu používat na tu vodu,když je u ní čistička?Nebo kdo mi vlastně musí to povolení dát,abych nemusel mít tu svou čističku?
Nebo musí být ta čistička u domu?

Nějak se mi nechce věřit,že všichni tu čističku mají..... a mám na mysli větší firmy na ruční mytí.

Vím,že je lepší udělat živnost třeba na ČIŠTĚNÍ VOZU,nebo ČIŠTĚNÍ INTERIÉRU,ale stačí jedna fotka,jak auto i myju a je hotovo.........

Kdo to prosím teď řešil?....a jak vyřešil? :(

Díky za informace. ;)
Naposledy upravil(a) Rocco dne 01 kvě 2017, 20:44, celkem upraveno 1 x.
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Nejjednodušší je asi jímka a tu jednou za čas nechat vyvézt = ofiko zlikvidovat odpadní vodu. Do kanálu tě jen tak nepustí, jelikož můžou být v té vodě ropné látky. Myslím, že to přímo i stojí v liteře zákona. Paradoxně toho víc smyje ze silnic déšť, ale zákon tak praví... Hromada „garážových mistrů“ jede na prasáka v lepším případě rovnou do kanálu, v horším jen tak na štěrku rovnou do země...

Když by sis chtěl udělat živnost na mytí aut, tak budou po tobě chtít doložit, že dokážeš odpadní vodu zlikvidovat. A i kdyby ne, může přijít někdo z ŽP, udělat rozbory půdy a průser je na světě.
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Takže je lepší opravdu dělat auta jen jako zábavu o víkendu a těm,které znám. :(
No snad mě nikdo za těch 20-25 aut přes víkendy a vhodné počasí nikdo nenapráší. :)
Tak dobré je aspoň to,že to jde přímo do kanalizace s čističkou,a ne někam do potoka atd.

Jinak když vidím,jak někteří mění olej v sekačkách a šup s tím do kanálu,tak já jsem s tou vodou proti nim hodně velký žabař. :(
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro mytí aut musí voda projít "spešl" čističkou na to určenou, to městská čistička rozhodně není.

Buďto čistička v ceně cca 2-3tis e a nebo likvidace firmou na lejstro.
"No snad mě nikdo za těch 20-25 aut přes víkendy a vhodné počasí nikdo nenapráší"
Hodně štěstí :D
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Udělat to ideálně tak aby nikdo neviděl co tam vlastně děláš. Zvedni plot, nebo to ho nějak uprav. Co třeba si před garáž postavit ten skládací altán 3x3m s bočními plachtami? Jde to koupit asi za litr a hotovo
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

joshiki , a jak to máš vyřešené ty?
Nebo ty jsi "schovaný",že tě nikdo nevidí?
Děláš 100% 2-3x tolik aut za rok , co já.....já to mám opravdu jako sezonní zábavu. :)

Snad budu mít dlouho štěstí...ono jde asi nejvíce o tu aktivní pěnu.Šampon ostatní tolik na pohled neprovokuje.A auta si tu myje kde kdo,a zatím nikdo neměl problém.
A to mám sousedku,která dělá finančáku,ale máme dobré vztahy,tak je snad neporuší. :) Interiér pak může člověk dělat normálně.

Rety,já si naopak myslím,že když to budu úmyslně maskovat třeba tím stane-altánem,tak to bude ještě více přitahovat pozornost kolem jdoucích lidí.
Takhle je to třeba tolik netrkne,že mi tam stojí o víkendu jiné auto.....mám většinou jedno auto na víkend.....více ne.

Pochopil bych to,kdybych tu měl v týdnu 3-4 auta a myl denně,ale jedno auto o víkendu snad nikoho nebude tak "pálit".

Spíše jsme se ptal proto,že jsem uvažoval začít dělat auta cizím lidem.....pár se jich ptalo,a mělo zájem,ale odmítám to.....nerad bych,aby pak někdo přijel a vytáhl na mě placku.Proto dělám auta jen kamarádům a známým.
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tak, aby to bylo legálně přece ;) Žádný kanál, žádná tráva.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

To si mi toho řekl. :D
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Odpovědět