Existuje sdružení detailerů? Měli byste o toto v CZ zájem?

Zde nám můžete sdělit své názory a připomínky, co na fóru zlepšit nebo vám zde chybí.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Existuje něco takového? Myslím, že v zahraničí něco takového je jako svaz nebo nějaké sdružení. Zajímám se protože mi vadí a unavuje neustále vysvětlovat, když nějaký laik nechápe rozdíl mezi námi "nakaženými" a kdejakým amatérským prasákem, který při ručním umývání auto šudlí špinavou houbou vyválenou po zemi. Tímto před laiky očerňuje naši pověst a podvědomí o naší věci a nahrává tím v konečném důsledku kartáčovým myčkám, jelikož v takovém případě je to pro lak de fact to stejné jako právě kartáče.

Pokud nic takového neexistuje, tak by bylo fajn to založit-byť jen nějakou veřejně přístupnou sekci tady na dc. Lidé(laikové/zákazníci) by firmu, kterou si vybrali, mohli tady jednoduše ověřit, nebo vybrat podle tohoto seznamu a měli by do jisté míry jistotu dobře odvedené práce.

Snad se mi povedlo nastínit mu myšlenku a někdo to pochopí a třeba i cítí stejně :)
Naposledy upravil(a) joshiki dne 16 bře 2014, 16:37, celkem upraveno 1 x.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Myslím, že hodně z nás to cítí stejně...
"Mně to támhle umejou a vyleštěj za litr. Proč bych měl tobě dát minimálně 5x tolik?" A takhle je to pořád dokola :(
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Já se teda nepohybuji s cenama v částkách 5000+ ale když si řeknu za komplet umytí, dekontaminaci, vosk a impregnaci všeho možnýho 1200,- a dělám to třeba 7-8 hodin tak mě naštve rekace lidí který řeknou že projedou za 119,- myčkou v Globusu a vyjde to nastejno.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Prostě ti šmejdi spolíhaj na nevědomost a důvěřivost lidí.

V očích laika jsme my, a ti ostatní stejní,jen my jsme ti nejhorší protože chceme víc peněz.

Pokud by takovýto seznam autorizovaných detailerů existoval, tak bysme se distancovali od těchto konvenčních né zrovna kvalitních mycích center, kde jsou schopní při bezkontaktu vám smýt vosk bez sebemenšího mrknutí oka, protože ani se neobtěžují na přítomnost vosku zeptat nebo to zjistit sami. Bohužel zákazník laik nic nepozná. :(

Laconi: No až budeš nějaké auto piplat 20 hodin a spotřebuješ materiál za 15stovek, tak takový 5litr bude i málo ;)
Za 12kil co děláš je hodně pěkná cena, nechápu co by ještě chtěli.
Docela v pohodě cena 150,-/h já bych to asi nedělal. Když počítám:jsou v tom náklady šamponu,trix,clay,lubrikace,leštěnka,vosk a nepočítám použité utěrky a vybavení taky za "pár" :cry:
8-)
Naposledy upravil(a) joshiki dne 16 bře 2014, 14:37, celkem upraveno 1 x.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Já bohužel těžko mužu být plnohodnotný detailer když nemám kryté prostory s vodou, elektřinou a patřičnym osvětlením. Pracuji na zahradě venku ve stínu a závětří abych i v těchto podmínkách udělal pro auta maximum. Proto taky zatim ta cena.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Laconi: Ono nezáleží jestli máš novou perfektní halu,horkou wapku a kdoví co 8-)
Já mám sice jenom garáž,což je víc než mají někteří ostatní, ale stejně drtivou většinu dělám přímo u lidí nebo na benzínce tzv mobilně.
Náklady na pořádné prostory jsou dost vysoké, a ty si ze začátku nikdo nemůže dovolit.
Spíš je to o tom přístupu a pochopení principu a myšlenky detailingu.
Jestliže jsi pečlivý a víš co děláš, tak i v takových nouzových podmínkách jde pracovat ;) a musíš to vydržet :oops:
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Já když dělal ručně, tak jsem si říkal i 500, lidi by víc nedali. Teď už ručně nemám v plánu dělat nic, jedině s leštičkou.
Moh by mi někdo poradit s cenama, co si za co říct?

Já si tak nějak sesmolil něco málo...
Mytí (kola z venku, lak) 300
Mytí (komplet kola, zárubně, podběhy) 500
Mytí + krátkodobý vosk 1000
Mytí, 1 leštění, voskování 4000
+ navíc leštění 1000
+ další vrstva vosku 600
+ voskování kol (po demontáži, vyčištění + ošetření pneu 1500

A stejně si myslím, že je to za spoustu věcí málo... Za kolik děláte vy?
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Mr.Bean píše:Mytí (kola z venku, lak) 300
Mytí (komplet kola, zárubně, podběhy) 500 - asi bych dal tak 600, zárubně jsou mr.ačka
Mytí + krátkodobý vosk 1000 - 1 vrstva vosku + ruční příprava?
Mytí, 1 leštění, voskování 4000 - jako že 1 stupňový leštění + 2 vrstvy vosku?
+ navíc leštění 1000 - další stupeň?
+ další vrstva vosku 600
+ voskování kol (po demontáži, vyčištění + ošetření pneu 1500)
Ještě bych přidal introš suchej (vysátí, vyčištění plastů APC, ošetření plastů - 300), mokrej (to co suchej + tepování - 600) popř. ošetření kůže, ale to je jen takovej nástřel, nad kterym jsem tak uvažoval. Chce to si spočítat kolik spotřebuješ elektřiny, vody a přípravků zhruba tak v průměru na jedno „mytí“
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Já mám ceník přibližně zatím takto poskládaný vzhledem k rozjezdu podnikání ofiko:
Přední světla broušení,vosk 5-10stovek
Zadní světla vyleštění,vosk 3-5stovek
Prosté umytí a sušení, vč wap kol,podběhy 2-2,5kila+možnost přikoupení kol,pneu,plastů...
Bezoplachové mobilní umytí+sušení,kola 3-4kila + možnost přikoupení kol,pneu,plastů...
Strojní leštění 1stupň(vč. vosk a všeho při dotaci 10h) 3-5litrů

Ceník jsem jakž takž počítal k nákladům,spotřebovaného času a vzhledem ke konkurenci odvědějící práci na srovnatelné úrovni. ;)
Časem budu ceny upravovat kvůli zohlednění nákladů na prostory,reklamu provozní výdaje atd atd.

A koukám že jsem asi až moc levný :o ale zas potřebuju co nejrychlej vytvořit klientelu a navíc v Praze je draze a můžeš si dovolit jinou cenovou politiku- když máte autozipo a podobně ;)
Naposledy upravil(a) joshiki dne 16 bře 2014, 15:25, celkem upraveno 1 x.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Já mám:

"suchej interiér" (vyluxování na sucho, vyčištění všech plastů APC, skla zevnitř + zpětný zrcátko a ošetření plastů) za 600,-

"mokrý interiér" (to samý co suchý + tepování sedaček, koberečků a koberce a vyčištění zárubní + impregnace těsnění) za 1200,- (prakticky to byla ta Fabia co je v galerii) tam sem vyndaval i sedačky což byla jebačka aby člověk něco nepoškrábal. Nedělal sem třeba prostor kolem rezervy jen sem to vyluxoval.

Mám zatim klienty poskládaný převážně z kolegů z práce kde je kopec aut a dělám to tak že si ráno auto vyzvednu a večer vrátim takže to maj lidi naprosto bez práce s vešekrym servisem. Po dohodě ještě dolévám kapalinu do ostřikovačů, foukám gumy atd. když mi něco v autě nesedí tak na to majitele upozornim že mu někde něco mlátí a jsou pak rádi.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Odpovědět