3 stupne, nebo vzit i smirkem?

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Uživatelský avatar
Denny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: 18 srp 2014, 18:19
Bydliště: Praha-Kladno

Zkoušel jsem kotouče Denim/Velvet na audi A5 s rotačkou a FG400 - s pomerančem to ani nehlo, drobný a střední škrábance jsou pryč, hluboký zůstaly i když jsem je ještě chvilku dusil žlutým Hexem navíc.
A bacha na blbě lakovaný plastový díly - povedlo se mi propálit lak s Velvetem na 1200 otáček i když jsem ho měl na celý ploše a ne na hraně :dash: ....naštěstí ten předek je tak zmasakrovanej, že to není poznat :roll:
Uživatelský avatar
Kamikadze
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: 08 dub 2015, 12:38

O pomeranč mi nejde, ten už jsem odstranil P2000, ted musim nějak kotoučem dostat ty rýhy od smirku. Takže říkáte ještě P3000 a pak už to oranž/žlutej hex s FG400 sundá jo? Má cenu zkoušet mikrovláknový kotouč? Taková menší amatérská otázka, když to budu brousit tou P3000 tak je lepší krouživé pohyby nebo rovné (bud svislé nebo vodorovné)

Případně kde se dá sehnat 250ml menzerny 300?
Naposledy upravil(a) Kamikadze dne 05 srp 2015, 08:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Zdar P3000 neleští leští až pasty které následně použiješ.Já bych prováděl krouživý pohyb jako leštička.Rovně brousím zalitý škrábance s tvrdou podložkou abych brousil lak který jakoby leze na původní lak a srovnal obě plochy do roviny následně leštím.Nevím jestli jsem to napsal srozumitelně ;)
Uživatelský avatar
Kamikadze
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: 08 dub 2015, 12:38

Jo, už sem to upravil, volba špatného slovíčka, samozřejmě brousit. Jde mi o to, že naposled jsem s rozleštením P2000 neměl vůbec problém, ale bylo broušený jako DAčkem.

Tohle bylo na závěr braný asi 3x P2000 ale rovné pohyby, tak možná proto to nejde tak dobře dostat dolů. Každopádně dnes vyzkouším P2000 a pak FG400 se žlutým Hex a uvidíme. Když ani to ne, tak mikrovlákno kotouč.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Pokud jsi to bral tou 2000 rovnýma pohybama, tak bude nejjednodušší to vzít 3000 taky rovně, ale kolmo na původní pohyb. Když to pak rozleštíš a něco zůstane, tak bude jednoznačný jestli to jsou stopy po 2000 nebo 3000 ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Kamikadze
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: 08 dub 2015, 12:38

To zní rozumně. Jako já to ve vlastní režii neměl, byl jsem na služebce a mezitim to dělal otec (občas něco lakoval), takže pro mě docela překvapení. Uvidíme, já si obecně myslim že je problém hlavně v tich rovnejch pohybech a chce to prý hodně vody, nejlépe slabý proud pod ten šmirgl aby se pořád vymejvali nečistoty.
Odpovědět