Jak vyleštit vlásečnice po špatném mytí auta

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
tomas-222
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 03 říj 2016, 10:01

Ahoj Kluci
Všiml jsem si pod zářivkama v garáži,že mám na střeše vlásečnice po mytí auta. Na venkovním světle to vidět nejde.Myslíte,že to půjde pryč jen ručním leštěním a leštěnkou Dodo Juice Lime Prime Plus Medium Cut Polish nebo Dodo Juice Lime Prime Lite Cleaner Glaze?Nebo to bude nutné přejed strojově?Diky moc za radu a za odpověd Tomáš
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Zdar jestli máš možnost strojově tak se přikláním k této variantě.Ručně to půjde taky jen to bude náročnější.Co se pasty týče tak to neporadím mám pouze DJ pre-wax.Osobně bych na to vzal nějakou antihologram pastu
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Strojove to nutne nebude, ale lestickou to mas hotove doslova za par hodin (2-3), protoze fakt staci udelat jeden pass finisovaci pastou a ty drobnosti jsou pryc. Rucne to je na cely den s nejistym vysledkem (nezkousel jsem to, idealni asi budes mit to zkusit na kousku a uvidis, ale nezapomen odmastit, vsechny Lime Prime hodne kryji)
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

o jakou značku laku se jedná?
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
tomas-222
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 03 říj 2016, 10:01

Je to bíla na VW golfu VII
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

na vw a ještě k tomu bílé by to mohlo jít zaplnit nějakým limeprime a nebo jinou leštěnkou i ručně, přesto bych si radši s připraveným autem někam zajel a nechal přelíznout strojně, za hodinu odjíždíš a nemusíš to šudlat ručně půlden. A nebo se na bílé na to vykašlat úplně, stejně je to vidět jen pod oranžovým světlem večer. Jako "detailer" bych ti měl asi poradit, že to musíš vyleštit, ale jako člověk fakt u bílé nevidím potřebu to hrotit. Za denního světla na bílém laku je stejně houby vidět a při slunci to vypaluje oči než najdeš vlásečnici :D
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

a nebo to jen zamaskujes Autoglymem SRP.
BSD maniac
tomas-222
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 03 říj 2016, 10:01

Kluci dík za rady.Na jaře to nechám tak,jen navoskuji a uvidím jak to přes léto na slunci půjde vidět a když mě to bude štvát,tak to budu muset nechat někde u někoho přeleštit. :(
spitfire
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 24 dub 2016, 10:08

Ahoj, trošku rozšířím toto téma. Chtěl bych auto vyleštit po špatném mytí, je tedy plné vlásečnicových škrábanců - vidět jsou na denním světle. Vzít jsem to chtěl jednokrokově a pak dát vosk. Leštit budu s orbitální leštičkou která má možnost nucené rotace.

Po pravdě si ale nevím rady mezi dvěma variantami :
1. Použít pastu Rupes UHS s jejich UHS kotoučem. Bohužel jsem nikde nenašel větší množství aktuálních recenzí a také nevím, jak si bude rozumět s menším výkmitem mého stroje.

2. Použít Scholl s20, buď na zeleném dodo, nebo žlutém Rupes/3m.

Po odmaštění jsem měl v plánu nanést Soft99 Fusso.

Případně zda nepoužít místo výše uvedeného jen jeden krok, a to Dodo need for speed, s nějakým tvrdším kotoučem, ale předpokládám, že výsledek by nebyl stejně kvalitní.

Díky za rady a postřehy!
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

UHS systém mne zatím úplně neoslovil, já bych šel jednoznačně do varianty 2 - S20 + žlutý Rupes.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Odpovědět