Leštící kotouče

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Zdar tak podle mích zkušeností co jsem testoval vlhčení kotouče a bez vlhčení tak jsem zjistil že je to nesmysl kotouč vlhčit.Kupuji pasty které garantují delší dobu práce s pastou.Nějak jsem nepochopil přínos vlhčení kotouče jedině snad lepší roztáhnutí pasty při prvním pasu kdy se pasta roztahá po leštěném díle a pak následuje leštění.Mě osobně tady vyhovuje leštění bez vlhčení někomu zase vyhovuje leštění s vlhčením.Ta voda se stejně během chvilky odpaří a pak už je to pouze na pastě.Takže za mne voda neee.Ještě jsem někde četl že se používá lubrikace na clayování ale to jsem nezkoušel.
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Ahoj, Jde použít na rotačku kotouče RUPES? https://www.detailingshop.cz/lestici-ko ... ci-kotouc/
Uživatelský avatar
Frozz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 697
Registrován: 12 čer 2014, 19:57
Bydliště: Praha/stř. Čechy
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jasně, můžeš.
FB - https://www.facebook.com/LTDetailing/
Web - https://www.ltdetailing.cz

Profesionální strojní leštění | keramické povlaky | individuální školení

Více info: info@ltdetailing.cz
pepe
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: 19 bře 2017, 12:48

Dobrý den mohl by někdo porovnat leštící kotouče od značek scholl,rupes,carpro,swissvax jejich kvalitu atd. Někdo kdo již s těmito kotouči pracoval. Moc dík
HonzaV
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 20 kvě 2016, 20:48
Bydliště: Jemnice, okr. Třebíč

Má někdo zkušenosti s kotouči Lare? Na keramizujte je mají za dobrý ceny, tak jestli někdo nevi.
vodi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 15 lis 2016, 14:28

Taky bych prosil o radu jak to udělat nejlépe. Chci leštit 11ti leté subaru a 17ti letou mazdu. Oboje tudíž asi měkký lak. Odstranit chci klasické vlasové škrábance + maximálně lokální opravy větších šrámů. Mám rotační leštičku s nastavitelnými otáčkami a měkký unašeč. Vybraný mám kotouče od DJ oranžový, modrý a nakonec černý. Nevím ale s jakýma pastama. Ten černej bych použil s DJ Basics of Bling Prep Polish, který tu mám už dlouho.
Potřeboval bych vědět jestli je správně alespoň ten výběr kotoučů...
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

Pokud se nepletu tak u DJ dle tvrdosti oranžový>zelený>modrý>černý. Tvrdost kotouče už potom záleží na stupni poškození laku a která tvrdost bude nejlépe fungovat poznáš leda když to vyzkoušíš.
Já chtěl měkký lak leštit středně tvrdým kotoučem Rupes + Menzerna 400, na doporučení jsem koupil ale i tvrdé. Středně tvrdý jsem vůbec nepoužil, protože s tvrdým jsem měl výsledek mnohem lepší.
Co se past týče:
tvrdý kotouč (korekce) = abrazivnější pasta - např. Menzerna 400, Scholl s3
finish (leštění) = méně abrazivní pasta - např. Menzerna 3500, Scholl S40

Ps. Jsi si jistý rotačkou? :smile:
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Na tu rotačku fakt bacha. Já jsem taky naběhnul na černou Hondu rotačkou a výsledek byl super, ale po 14 dnech vylezly hologramy. Tak jsem si koupil ten nejlevnější excentr a bílý rupes a hologramy odleštil Reflectem.
vodi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 15 lis 2016, 14:28

Ryco píše: Co se past týče:
tvrdý kotouč (korekce) = abrazivnější pasta - např. Menzerna 400, Scholl s3
finish (leštění) = méně abrazivní pasta - např. Menzerna 3500, Scholl S40

Ps. Jsi si jistý rotačkou? :smile:
Díky, takhle mi to stačí. Jsem si jistej jenom tim, že ji mám :D . Mám s ní vyleštěný 2 sady světel a pár lokálních oprav. Tak snad mi s tím půjde i celý auto.
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

Leštění světel a lokální opravy jsou trochu jiného než leštění celého auta.
Tak snad se ti to povede a nenaděláš hologramy a bacha na hrany abys to nespálil :smile: kdyžtak se pak pochlub výsledkem, ať se práce podaří ;)
Odpovědět