Retyho dotazy na strojní leštění

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tak mám za sebou první strojní leštění a mám k tomu pár dotazů, tak jestli poradíte

Maskovací pásky: Nemám 3M 3434, tak jsem použil co jsem našel, nějakou igelitovou. Drží dobře, ale dělala bordel. Obyč malířská skoro na ničem nedrží. Je i jiná alternativa než 3M cose dá normálně koupit? Dát 80kč za pásku a 100 za poštu je divný a okolí nemám žádného distrubutora 3M.

Rozdělení leštěné plochy: Jak si rozdělujete plochy? Všude v manuálech i na YT si rozdělí kapotunu na 2-4 díly a jednou. Kapota je většinou jednoduchá, ale co takové místa kde je host oplastění nebo prohlubní a dalších designových míst? Jedou se třeba první plochy a potom malé místa. A jak je to s tou páskou třeba na kapotě, když se udělá třeba půlka. Sloupne se a nalepí se na hotovou plochu? Pokud páska je v pořádku po odloupnutí, tak ji přelepím asi o 3cm bokem směrem na hotovou.

Nasvícení: Co používáte za světla k leštění. Mám dvojče 500w halogenů, ale nedá se pracovat když jsou kousek ode mě, topí jak prase. Taky jsem zkoušel leštit venku a má to svoje výhody. Jen to musí být ve stínu. čím si svíte abyste viděli sluníčka a škrábance? já našel malou svítilnu s led co má ve předu lupu, tak krásně svítí a je to vidět.

Kotouče: Používám HEXy od ChG, jsou fajn, porovna s jinýma nemůžu, nemám zkušenost. Po učení a jednom hotovém autě jsou skoro mrtvé. DO jakého stádia zničení se dají používat? Jak často vyčistit kotouč při leštění? Než byl úplný pasty, tak , jsem s ním udělal tak 1.5-2 panely. Možná dávám moc pasty. čistil jsem je ve vodě se šamponem, vymačkat, jenmým kartáčkem na zuby vydrhnout, opatrně vymaždímat, na orbitce na nízkou rychlost nechat odstředit vodu.

Jak leštíte nedostupné místa? Malý unašeč a malý kotouč? Případně jak ručně? Já použil takové mikrovlákno ve kterém je molitan. Něco takového používá skřet z videí YT, jen já to mám z tesca za 19kč :)

Ještě bych chtěl poradit se svou sestavou co tam doplnit, protože se mi zdá že něco chybí. All-in-1 může být v klidu použit jako podklad pro další leštěnku.

Co používám: Orbitku Kraus DB 5800, kotouče HEX žlutý, orange, bílý. Pasty No.700 a All-in-1. Co k tomu doplnit? Nebo to stačí? Přijde mi že bych potřeboval nějakou jemnou pastu, ale ten Olin to zvládá dobře. Ještě na Olina dávám wet-mirror-finish a až potom vosk

Teďka se nemůžu vzpomenout na další otázky, ale potom je připísu. Díky za reakce
EMERSON
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 11 dub 2013, 14:52

Ta část o čistění kotoučů během leštění by mě taky zajímala.Nikde jsem to v ukázkách neviděl (ale je docela dobře možné - vlastně jisté,že ukázky jsou jen sestřihané a část o čistění z nich vypadla) a proto bych uvítal kdyby poradil nějaký zkušený jak to s tím čistěním je.
Blíží se i můj první pokus a nerad bych se dopustil nějaké zásadní chyby.

díky
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

http://www.chemicalguys.cz/products/kar ... h-kotoucu/

prakticky vykartáčuješ a zbavíš nánosů pasty. (na nižší otáčky prohnat kartáč po kotouči)

zdlouhavá verze- vyprat (ručně) lešťičkou odstředit vodu.
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Můžete se inspirovat tady: https://www.youtube.com/watch?v=y93fD5WLl1Q Asi stačí mít v kýblu vodu se šamponem nebo APC a potom to pěkně odstředit. Se divím ale že odstřeďoval na max rychlost. Někde sem četl že se kotouče puštěné na vysokou rychlost můžou i roztrhnout
Odpovědět