Menzerna leštící pasty - přehled a aplikační tabulka

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Odpovědět
RadoM6
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 31 říj 2019, 10:38

Ahojte,
chystám sa preleštiť svoje auto / mazda 6 - 2018 Machine grey - tmavo šedá metalíza / len čo som čítal na rôznych fórach
ma veľmi mäkký a tenký lak a neodporúčajú leštenie. stav laku je celkovo ok až na vlásočnice a drobné nedostatky
- jemné škrabance na prednej kapote od prvého majiteľa /niečim šuchol/ a tak isto aj na veku kufra.
- ťukance od kamienkov ktoré som pozatieral ale chcel by som ich aj preleštiť nech sa stratia

Uvažoval som nad Menzerna - 3 in 1 One step Polish a následne Menzerna - Super Finish 3500 . Ale ako som čital viacej o tom tak uvažujem nad Heavy Cut Compound 400.
Len sa obávam toho mäkkého laku, nechcem moc uberať aj skrz hrúbku laku akú máju teraz nove mazdy.
Kotúče som uvažoval HEX LOGIC oranžový a čierny. Leštičku som objednal Extolku DA, ešte musím doobjednať unášač na 125mm :crazy:

Na skúšku a na naučenie budem leštiť ešte starú mazdu 3 /2006/ ktorá ma viacej nedostatkov na laku aj dake tie diely sú už prelakované.
Tam by som sa 400 nebál a ani kotúča HEX LOGIC - zelený ale na novú mam obavy.

dôvod leštenia je že do teraz som používal vosky a chcem skúsiť aplikovať keramiku.- uvažujem nad carpro cquartz uk 3.0

Mate niekto skúsenosti s leštením nových mazda lakov?
Viete mi poradiť ako preleštiť mazdu bez napachania škod ?
aký finálny podklad pod keramiku použiť?

250 ml balenia pasty budú stačiť na 2 autá ?
koľko kotúčov budem potrebovať ? uvažujem 2x oranžový, 2x čierny a 1x zelený ten len na starú 3-ku


Ďakujem Rado.
RadoM6
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 31 říj 2019, 10:38

Ďakujem za odpoveď :cray:

prečítal som tu toho dosť ale k odpovedi som sa nedostal. :dash: nieko odporuč to a druhy to už mam v tom bordel :(
Ale zmenil som názor a dám fussu ešte druhu šancu a keramika počká.

na novu 6 by som použil Heavy Cut Compound 400 s HEX LOGICQuantum - zelený
a následne Menzerna - Super Finish 3500 HEX LOGIC Quantum - čierny
CarPro - Eraser a fusso.

na starú 3 by som použil Heavy Cut Compound 400 s HEX LOGICQuantum - oranzový / zeleny
a následne Menzerna - Super Finish 3500 HEX LOGIC Quantum - čierny
CarPro - Eraser a fusso.

je to takto ok ? alebo na 6 len 3500 ? alebo 2500+3500?
mam davať aj CarPro Reflect ? ci 3500 je ok ?

dikes
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Ahoj, nekoušel někdo Menzernu 400 s kotoučema od Scholl ? Potřebuji něco na menší unašeč a nevypadají špatně :)

Asi blbá otázka, ale dá se udělat finiš i s tím jejich vlnovým kotoučem ?
Díky :)
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2946
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Bude to fungovat normálně, nebál bych se toho :-)
Ale dělat finiš vlnou...nevím nevím...já bych do toho nešel.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Jo, pak jsem usoudil že to je kravina :D
Nakonec jsem vzal modrý a fialový spider a v pohodě, příště zkusím vzít ještě bílý :)

Dík za info.
JirkaBL
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 23 srp 2020, 10:48
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

ahoj, zkoušel jsem to hledat, ale zmínku o tomto konkrétním laku nenašel.

hodlám dát, škoda yeti, 2015 - barvu red corrida, do stavu co nejblíže nového auta, lak je docela dost poničený, předchozí majitel znal asi jen kartáčovou myčku, navíc jsou tam i hlubší škrábance od kdoví čeho.
neví někdo jestli je tam tvrdý lak ?, leštil ho někdo?

koupím orbitální leštičku : https://www.detailingshop.cz/liquid-ele ... -lesticka/
pasty, podle toho co to čtu:
zatím bych volil FG400 na odstranění všech i těch hlubších škrábanců
a následně přeleštil celé auto s SF3500
poradíte jaké kotouče k nim, + stačí koupit jeden kotouč, nebo jich spotřebuji několik ?

omlouvám se , nejspíš to tu někde už bude, ale informací je milion a jeden, už jsem strávil x hodin čtením, a stejně jsem z toho skoro víc zmatenej, ne když jsem začal studovat
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

dobra volba vseho, kotouc oranzovy je myslim v baleni a jeste zluty na SF 3500...
BSD maniac
ibaja2
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 13 dub 2021, 07:22

Ahojte, som tu nový a chcem od vás radu ešte pred nákupom pasty. Na staré auto (po dekontaminovaní) stačí kombinácia pasty Menzerna 400 a následne lime prime a ako ochrana tvrdý vosk? (Leštit sa bude strojovo) Bude to dostačujúce alebo treba zvoliť ešte aj nejakú finišovaciu pastu od menzerny?
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2946
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ahoj, Já bych se toho nebál. Dej si jen pozor, jaý vosk na to budeš dávat, pro některé není prewax vhodným podkladem.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
ibaja2
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 13 dub 2021, 07:22

Tak toto som napr. nevedel :nea: vieš mi nejaký vosk odporučiť zo skúsenosti? Taký ktorý by bol vhodný aj po aplikácii lime prime? Alebo mám radšej zvoliť tú finišovaciu menzernu a následne hocjaký vosk?
Odpovědět