Orbitální/excentrická leštička - DISKUZE

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Zdravíčko, pořídil jsem si orbitku Krauss DB-5800 900W (silnější verze) a pasty Menzerna (FG 500, PF 2500, SF 4000) a kotouče Hex-logic (žlutý, bílý, zelený)

Rád bych tady rozpoutal diskuzi o leštění s orbitkou.

Já osobně bych potřeboval vědět, jakou rychlost otáček mám mít při leštění jednotlivými stupni. Díky za odpovědi, Váš milovaný Bejby :)
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

čau
No, tak mám pocit že se moc lidí nezapojíd o tohohle tématu.Když jsem to zkoušel naposled, tak bez odpovědí. Mám taky orbitku, pasty mám ale CG a kotouče skoro stejné jak ty. Naučil jsem se dost z videí na YT a celkově jak jsem to procházel. Trošku popisu je na konkurenčních stránkách http://www.nepovoleny-spam/index.php?opti ... Itemid=134 . Co používám na to abych věděl přítlak je udělat si na unašeč svislou čárku a když ji vidím rozmazaně, tak mám dobré otáčky, když moc tlačím, tak se zastaví. Je o tom i nějaké video na YT.

Taky bych měl hromadu otázek, ale nejsou lidi co by odpověděli. Ještě se můžeš přihlásit na školení co pořádá Matěj Vepřek o základech strojního leštění. Já bych šel, ale bohužel moc peněz navíc není :(
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

http://www.nepovoleny-spam/index.php?opti ... &Itemid=90

tady máš taky pár užitečných rad.

ono se v leštění moc radit nedá, jedině praxe a vidět to na vlastní oči vše si omakat a hlavně trénovat .
idealní sežeň si 2-3 staré kapoty (vrakoviště) a lešti ,vyzkoušej různé pasty ,kotouče /není lak jako lak/


jen si myslím ,že Hex-logic žlutý nebude zrovna dobrý (ten se spíše hodí na rotační) ale zkusit to můžeš lepší volba je oranžový

orbitkou neuděláš takovou renovaci jako rotačkou.
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Díky za rady :) Jinak mám v plánu jít na školení strojního leštění u Matěje, už jen čekám na cenu, podle toho se uvidí.. Ale jestli to bude podobný jako na Slovensku.. nevim nevim. Přece jenom jsem chudej student :D

EDIT: Ještě jednou díky, to slovenský forum mi moc pomohlo :)
Odpovědět