Renovace světlometů

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Odpovědět
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

hrozny h.ovna tady pises yankee31 pokud si to nechas rozlestit lak stejne poskodis. Na zadny rozptyl svetla to vliv nema. Ten lak je ciste jen na ochranu pred mech poskozenim.
BSD maniac
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Na rozptyl svetla lesteni ani aceton vyrazny vliv nema, to uz mnohem vetsi vliv bude mit brouseni, ale i to by se muselo udelat extremne nerovnomerne, aby z toho plastu vznikla lupa nebo jina cocka. Zasadni vliv na rozptyl svetla ma vnitrni konstrukce svetlometu a jeho odraznych ploch, na oslnovani ridicu zase spatne serizeni.

PS: Jestli jezdis na nejake pravidelne 15minutove prelestovani svetel, tak je neco taky spatne. Kdyz se to udela jednou poradne, tak to vydrzi.
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Souhlasím s klukama.Tohle jsem se ti snažil naznačit tak doufám že když to potvrdilo více lidí tak snad už ti to bude takhle stačit.ale třeba obstaráš nějaké důkazy a přesvědčíš nás tady o opaku.
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

3 roky to vydrží,pak zase začnou žloutnout
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Brouzdal jsem na internetu a našel jsem zařízení na ten aceton. Bylo to na Alíku v akci a dneska jsem ho zkusil. Prvně. Funguje to, ale musí se s tím umět. Zkoušeno na 18let starých světlech které byli popraskané a zničëné tak že by ani broušení nepomohlo. Světla jsem vzal prvně 500 a 800. Jako náplň do do "vaporizéru" jsem dal klasický aceton. Trafo jsem použil co mám 12V 5A a nahřívání venku trvalo skoro 10 minut. Dělá to značně nerovnoměrně, někdy prská a ukapává. Ke konci se mi aceton začal vačal vařit - bublal. Taky mi udělal kapky které se museli odbrušovat. Abych sundal nerovnoměrnost, přejel jsem nakonec rychlým passem 3000 a potom pastou S3. Výsledek ucházející.
výsledek: Funguje to, jen se s tím musí naučit
A ještě by mě zajímalo co do toho lijí když ne aceton.
Olaf87
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 29 čer 2016, 19:23

Zdarec detaileři,

potřebuji poradit ohledně renovace předních světel na svém golfu mk5. Tzn., polykarbonátová světla.

Nejsem si úplně jistý, jakou metodu zvolit. Kryty světlometů nejsou zažloutlé, ani mléčné. Jedná se mi o odstranění škrábanců způsobených mytím a oseků od kamínků.

Zaujaly mě tři produkty:

1. Meguiar's Two Step Headlight Restoration Kit
https://www.escape6.cz/meguiars-two-ste ... -id378657/

Mám pocit, že tohle nebude úplně to pravé ořechové a bude třeba silnějšího abraziva k odstranění hlubších defektů. Navíc jsem nějak nepochopil ten jejich závěrečný krok - protekci ve spreji.

2. SADA NA RENOVACI SVĚTLOMETŮ ROWAX TOP
https://eshop.rowax.cz/sady/sada-na-ren ... rowax-top/

Tohle už vypadá podstatně zajímavěji - účinněji. Líbí se mi, že v sadě je i unašeč na aku vrtačku, kterou hodlám broušení provádět.

3. 3M Sada na renovaci skel světlometů (39073)
https://www.colorplus.cz/3M-Sada-na-ren ... 73-d34.htm

Stejně jakou u Rowax sady jde o broušení, které bude v mém případě nevyhnutelné. Pocit mi říká, že 3M pasta bude možná lepší volba.

Další věcí je následná ochrana světel proti UV záření. Vím, že broušením dostanu dolů originální lak. Je možné pak nechat světla nalakovat v lakovně, aby to mělo stejný efekt, jako z výroby?

Podotýkám, že světla nejsou vůbec ve špatném stavu a škrábance a oseky jsou minimální. Pokud je ale možnost uvést je do TOP stavu, tak bych to rád udělal.

Auto je pro mě mazlík a nerad bych něco dělal stylem "pokus/omyl". Prosím tedy o seriózní rady a připomínky. Chci dosáhnout perfektního výsledku.

Další možnosti:
A) Nechat zrenovovat v detailingovém studiu a následně nechat zalakovat v lakovně.
B) Vysrat se na to a nechat je tak jak jsou :D

Předem díky za vaše rady :thumbup:

P.S. Co se týče zadních světel, tak mě zaujala tahle leštěnka:
https://www.escape6.cz/meguiars-plastx- ... l-id35140/

Co vy na to?
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

smirgl 800 1000 1500 2000 3000 rucne, prelestit pastou lepsi strojem a vysledek 99,9%
BSD maniac
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Nazdar Olafe :) Světla máš pěkný, takže za mě bych šel cestou B a řešil to až nastane nějaká reálná degradace, ale to jsi slyšet nechtěl :mrgreen:

Sadou od Rowaxu pravděpodobně zvládneš víc než jednu sadu, brus. papírů tam je požehnaně. Otázkou je jak bude fungovat pasta a jakej bude ten „nano vosk“. Na druhou stranu 3M bude mít pastu gut, ale papírů, zejména finální 3000 píšou jenom jednu, což je podle mě málo vzhledem k tomu kam chceš dotáhnout výsledek. Megs, zbytečná drahá sranda. Dostaneš 2 kusy „scotch brite“ s neznámou hrubostí, pastu a nějakej polymerovej povlak. Rozhodně mě pobavila hláška o neinvazivní metodě. Co asi ty „žínky“ dělaj a „chemický“ odstranění, fuj, už jsem měl jednou čest...

V zásadě bych tedy v případě, že do toho chceš hrábnout, souhlasil s Brabusem. A co se týče ochrany, musím testnout „prasárnu“ nerozlešťovat po 3000, ale rovnou zalakovat. Pro tebe bude stačit, když natáhneš keramiku. Stejně to Rko toho moc nenajezdí :)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Olaf87
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 29 čer 2016, 19:23

1. Proc brousit rucne?

2. V pripade, ze bych brousil rucne, dosahnu perfektniho vysledku zahlazeni nerovnosti?

Nemusim kupovat tedy zadnou sadu, ale jen smirky, lestici pastu, protekci.

3. Jaka pasta by byla tedy nejvhodnejsi po tom brouseni 3000?

4. Jakou protekci nasledne pouzit?

5. Keramiku bych zvladl aplikovat doma bez zapekacich lamp?

Az se dostanu domu, tak vam zkusim nafotit ty svetla, v jakem jsou stavu. Pro ilustraci.

P. S. Sorry za diakritiku, pisu z founu.
Luksakes
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 10 lis 2019, 19:34

Čaute,

Poprosil bych o radu. Jakou pastu doporučujete na renovaci světlometů?
Na autě mám zajíté světla, které budu brousit pod vodou smirglem. A poté je chci lešičkou a pomocí pasty vyleštit. (kamarád používá zelenou 3M , ale myslím že na to bude i lepší pasta) .
Koukal jsem ještě na pastu https://www.detailingshop.cz/plastove-a ... re-plasty/ máte s ní nějaké zkušenosti? Popřípadě jakou doporučujete ?

Díky
Odpovědět