3 stupne, nebo vzit i smirkem?

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
m.a.j.o.r
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 24 čer 2015, 06:17
Bydliště: Olomouc

Zdravim, dva dny nedelam nic jineho nez cerpam informace a myslim ze teoreticky jsem problematiku celkem obsahl. Precejen by to chtelo trochu praxe a mel bych konkretnejsi otazky.

Mam auto od zari po celolaku a pomeranc je celkem znacny, chci se zeptat, zda jsem schopen pri koupi Buff Daddy 500w a kotoucu Hex (černy, bily, oranzovy/zluty) za pomoci past menz 400,2500 a pod vosk LP odstranit tento pomeranc, nebo bude potreba to vzit pekne 2500 pod vodou a pak teprv lestit pastama.

Obrázek

Zkousel jsem predni blatnik postupem 2500 pod vodou, 3000 a 4000 molitanove smirky pod vodou a nasledne lestici pastou na bilem (tvrdsi) a cernem (mekkci ;)) kotouci. Pastu mam z prodejny kde michaji autolaky Terotex, jestli se s tim nekdo uz nekdy setkal a vysledek posudte samy. Fotka nic moc, uznavam a na slunku jsou videt mirne skrabance v laku takze zdaleka ne 100% stroj jsem pouzil excentrickou brusku co ma nejlepsi leta za sebou a vykonu asi taky moc nepobrala.

Obrázek

Predem se omlouvam, jestli me otazky jsou moc hloupe, nebo se to nekde resilo ale procetl jsem snad vsechno vcetne kopletniho navodu na UK strankach. Nasledne bych se chtel zeptat jestli neni nahodou nektera dobra duse v okoli Olomouce, ktera by mi mohla dat par praktickych rad do zacatku lesteni. (ve smyslu, co to delas, takhle ne, takhle ano, ze te vezmu tou tyci pres ruce...)
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

vypadá to pěkně
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Záleží jak je ten lan tvrdý jestli půjde jen obyč kotoučema nebo ne. Bez zkoušky nezjistíš. Taky se podívej na velvet a denim kotouče které jsou dělané na odstraňování pomeranče z laku. Mohlo by to vyřešit problém. Z okolí kdo leští je určitě Neozin :)
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Já bych to vzal smirkama a pak doleštit. Ten kousek co jsi dělal vypadá na fotce dobře, jen se mi zdá, že by to chtělo ještě poleštit do pořádného lesku.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
m.a.j.o.r
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 24 čer 2015, 06:17
Bydliště: Olomouc

Podivam se po tech kotoucich a Neozimu se ozvu jen co to pujde ;). No taky mam pocit jako by tam byla mlha nebo neco, proste to neni uplne ostry, a kdyz to vytahnu na slunce tak pod uhlem jsou videt skrabance kde jsem jel asi smirkem rukou, proto bych radsi vsechno udelal DA nez rucne. Jeste jsem si vymyslel ze bych to chtel rozlestit do zrcadloveho lesku, aby mi nedelal odraz ty vlnky ale byl jak zrcadlo ale nevim jestli toho je vubec mozno dosahnout, precejen barva taky neni dokonale rovna.
godzzila
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 05 dub 2015, 23:07

Určitě je možno toho dosáhnout ovšem musel bys začít 1200-1500 pod vodou což samozřejmě je potřeba zvážit z hlediska množství úběru laku.
m.a.j.o.r
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 24 čer 2015, 06:17
Bydliště: Olomouc

Takze nema vliv nerovnost barvy pod lakem na vysledny odraz?
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Odraz a lesk Ti dělá výsledný povrch/finiš. Pokud barva pod čirým lakem není úplně doprasená, tak to bude OK.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
m.a.j.o.r
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 24 čer 2015, 06:17
Bydliště: Olomouc

Super, to jsem potreboval vedet a slyset ;)
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Já jsem z Ostravy :smile: Ano, lak se dá leštit do zrcadlového lesku, jen jde o to jestli to opravdu stojí za to si vybrousit 50% laku jen aby to vypadalo dobře.

Jinak ten pomeranč může jít těma kotoučema denim/velvet. Když ne, tak to vzít 2500-3000 pod vodou a pak rozleštit. Normálníma pěnovýma kotoučema jsem zkoušel odstraňovat pomeranč ale jde to strašně pracně. Denim/velvet se teď připravuju koupit do výbavy. To samé silnou pastu Menzerna 300.
FG400 se mi zdá na tvrdých lacích furt slabá.
Odpovědět